PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011944}

W gorsecie

Corsage
6,4 7 235
ocen
6,4 10 1 7235
6,8 29
ocen krytyków
W gorsecie
powrót do forum filmu W gorsecie

Bez fabuły, bez scenariusza, bez aktorskich umiejętności, bez polotu, bez akcji, bez estetyki, bez kontrowersji, bez wzruszeń, bez płaczu, bez emocji. Jeden wielki bezmiar ciemnej, filmowej toni. * Gdy nie ma się pomysłu na wypełnienie treścią filmu kostiumowego, to pokazuje się służącą rozpinającą i zapinającą gorset swej kapryśnej pani... Po kilka razy. Rozumiem, że tytuł zobowiązuje, ale nie trzeba powielać tych czynności przez 1/4 filmu, mniemając, iż widz jest analfabetą. O wiele większe rozczarowanie niż "Wieloryb" cytujący Moby'ego Dicka z podobną częstotliwością, co czynność wykonywaną przez wyżej wymienioną rozpinaczkę. Mniej więcej po trzydziestu minutach filmu, straciłam wszelkie zainteresowanie losem Sisi. Czasem mam wrażenie, że tak jak w nurcie modnego od kilku lat gatunku "Holo-polo", autorzy książek postanawiają produkować treści w oparciu o scenografię obozu koncentracyjnego, jako przyciągającego pieniądze sztafażu, tak w "W gorsecie", postanowiono przybliżyć wątek przemijania i depresji, umiejscawiając akcję w Schönbrunn. Wszystko nieudolne i mdłe. Sisi przemawia Paul'em Coelho. Scena, która ma być dramatyczna, wychodzi prześmiewczo. Cytując słowa z szlagiera: "Tylko koni, tylko koni żal". Mnie byłoby żal straconego czasu, ale dzięki kinowemu towarzystwu tak się nie stało.

ocenił(a) film na 3
przewrotnie

Muszę się zgodzić...

przewrotnie

Obalono mit który był powielany przez lata . Mit kobiety wolnej której nie mogła się odnaleźć na dworze . Mit Kopciuszka . Książę wybiera kobietę która nie była przystosowana do realiów dworu . Wolnego ptaka . Zakochuje się . Znając biografie wersja w gorsecie jest chyba jedną z najbliższych temu jaka była Sisi . Tylko problem w tym , że my nie chcemy tego oglądać . Dla nas Sisi go postać wręcz kultowa i zburzenie tego mitu to oczywisty strzał w kolano . Film nie jest dla wszystkich .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones