PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011944}

W gorsecie

Corsage
6,4 7 235
ocen
6,4 10 1 7235
6,8 29
ocen krytyków
W gorsecie
powrót do forum filmu W gorsecie

Błędy?

ocenił(a) film na 7

Czy tylko ja zwróciłam uwagę na plastikowy mop, włączniki i kontakty albo znak exit na końcu? :)

sadgatka

Nie tylko Ty. Do tego fakers, wtedy tego nie było. Nie wiem co to miało na celu ale ok.

bardotek69

W jednej scenie był też traktor

RainShadow

Po co?!

bardotek69

Takie same zabiegi były w Marii Antoninie z Kirsten Dunst w roli głównej. Nie widziałam filmu o Sisi, ale po tym, jak Coppolla sprytnie wplotła takie elementy w swój film, a była to rewelacja - to dodatkowa zachęta! Dziękuję!

N4T4L13

Rewelacją nazywasz te niby "zabiegi" czy ten denny film który nie wiadomo po co powstał? Xd

ocenił(a) film na 7
bardotek69

"Kreutzer’s winking anachronisms aren’t altogether novel: Corsage doesn’t go as far as Sofia Coppola’s Marie Antoinette (Converse trainers at Versailles), but it’s not dissimilar. Kreutzer shows her own playful disdain for period realism, with a plastic bucket and mop distinctly visible amid the splendour of Vienna’s Hofburg palace. Similarly, the soundtrack includes baroque reworkings of two 20th-century pop standards, along with a sombre, airy score by French avant chanteuse Camille."
z recenzji filmu w Guardianie.

ocenił(a) film na 8
bardotek69

Środkowy palec to akurat od starożytności był znamy.

ocenił(a) film na 7
sadgatka

to nie są błędy, lecz zabieg artystyczny, który może nie jest zbyt często stosowany, ale "W gorsecie" z całą pewnością nie jest pierwszym filmem, w którym jest wykorzystany

torne

lecz sie

ocenił(a) film na 5
ataman2016

Dziękujemy za merytoryczny głos w dyskusji.

ocenił(a) film na 5
torne

tak, Jarman tak robił już w latach 80. Lubie ten zabieg, przez to film jest bardziej uniwersalny.

sadgatka

Kinomatografu też wtedy jeszcze nie było.

ocenił(a) film na 8
sadgatka

To nie są błędy - to celowy zabieg, który akurat mi się bardzo podobał. Taka metafora, że opresyjny stosunek do kobiety jest w każdej epoce.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
xao0

taaaa....co za z d wzięta interpretacja tego gniota

ocenił(a) film na 8
sadgatka

Jak również telefon na ścianie, ciągnik i odgłos przejeżdżającego pociągu. Tak chcieli twórcy!

Ewiatko

Pociągi to już wtedy były.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
lieft_filmweb

Napisała osoba, która uznała "Pasażerów" za arcydzieło. ;)

ocenił(a) film na 7
sadgatka

A piosenka Rolling Stonsów?

ocenił(a) film na 4
basiaz1970

Odtworzenie na żywo As tears go by Jaggera w XIX wiecznych realiach mógł wymyślić albo geniusz albo wariat. Ja niestety skłaniam się ku temu drugiemu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones