PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=791127}

W cieniu drzewa

Undir trénu
6,6 6 912
ocen
6,6 10 1 6912
6,2 14
ocen krytyków
W cieniu drzewa
powrót do forum filmu W cieniu drzewa

Cień drzewa - tak mało potrzeba, aby rozpętać sąsiedzką wojnę na śmierć i życie. Film bardzo trafnie obrazuje, jak błahe mogą być zapalniki konfliktów. Bo i tak ta prawdziwa burza dzieje się w nas, na zewnątrz poszukujemy tylko pretekstu, aby się wyładować. Ten film jest swego rodzaju terapią, przynajmniej dla mnie był, i pomaga się zreflektować - czy naprawdę tak mnie wścieka ta nieumyta przez domownika szklanka czy po prostu chcę na czymś/ na kimś wyładować swoje problemy? Nieradzenie sobie z własnymi emocjami zawsze kończy się przypadkowym rykoszetem w stronę bogu winnej osoby.
W cieniu drzewa jest filmem ciężkim, dlatego moim zdaniem właściwą drogą było wykrzywienie rzeczywistości do ram groteski. Komedia bazująca na realnym cierpieniu i okrucieństwie to najlepsza droga do autorefleksji.
Pełna recenzja tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=6mYvK2gHGQc

ocenił(a) film na 7
nynavee

Oj tam przeciez wiadomo, że chodziło o kota;)

ocenił(a) film na 8
nynavee

Nikt nie zauważył, że to kobiety doprowadziły do katastrofy.

Tomasz_buraczek

Ja zauważyłem. ;) Film w gruncie rzeczy bardzo mizogyniczny.

ocenił(a) film na 7
Tomasz_buraczek

Nie do końca kobiety, raczej ta starsza z kobiet, która miała wszystkim wszystko za złe, miała ze sobą problem i nie przerobioną traumę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones