PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1044}

Wściekły Byk

Raging Bull
7,8 64 586
ocen
7,8 10 1 64586
8,4 32
oceny krytyków
Wściekły Byk
powrót do forum filmu Wściekły Byk

Jake'm La Motta z Raging Bull'a i Tony'm Montana ze Scarface'a? Obaj pną się na szczyt- jake w bokserskim świecie a Tony w narkotykowym. Obaj mają bardzo nieciekawy charakter i stają się dodatkowo zarozumiali po dotarciu na szczyt. Obaj zakochują się w kobietach, którymi po ślubie zaczynają pomiatać i rozstawiać po kątach. Obaj mają taką wspierającą osobę Jake brata Joe'go, a Montana Manny'ego. Na pewno znalazło by się jeszcze sporo podobieństw. Jak sądzicie?

ocenił(a) film na 9
Otakushonen

Wg mnie obie te osoby nie sa do siebie podobne. Tony Montana od samego poczatku chcial wyrwac sie z biedy i stać sie w zyciu kims: miec multum pieniedzy, byc szanowanym, budzic strach. Wkoncu mu sie to udaje ze wzgledu na swoj porywczy charakter i dzieki odwadze. To prawda, ze Montana staje sie wyjatkowo zarozumialy po osiagnieciu szczytu ale to wiąze sie z tonami kokainy jaka wciagal i z jego psychicznymi problemami (ktore de facto byly skutkiem ćpania).

Ja mysle ze z Jake'iem jest troche inaczej. Po pierwsze, gdyby nie jego manager - brat, Jake nigdzie by nie doszedl. Odnioslem takie wrazenie ze to wlasnie Joe bardziej zalezalo na karierze brata bardziej niz jemu samemu. Jego zwycistwa na ringu nie wynikaly z checi byca slawnym i dojsciu na szczyt boksu. Jake na ringu wyzywal sie na przeciwnikach. Np zmasakrowanie poczatkujacego boksera, o ktorym zona powiedziala ze ma ladna buzie. A jezeli chodzi o rozstawianie zony po katachi bicie jej, to wynika to z jego problemow psychicznych ktore mial chyba od poczatku. Przykladem moze byc chociazby jego zachowanie podczas jednej z tych juz wazniejszych walk, kiedy poddal sie swojemu przeciwnikowi mimo ze mogl go bez problemow pokonac.

Jedyne podobienstwo jakie widze pomiedzy nimi to przemoc wobec żony i brata i niepanowanie nad swoimi emocjami.

Oczywiscie nie mowie ze tak jest jak ja to napisalem. Po prostu ja tak odebralem te dwa filmy, kazdy widzi co innego.

Pozdro

ocenił(a) film na 9
BigBaller

Podobieństwo jest niewątpliwe, przyjacielu. Nie ma o czym gadać. Obaj są psychopatyczni, agresywni, egocentryczni itp. A na to że Jake przegrał walkę celowo, nie miało wpływu jego zdrowie psychiczne. Taki był warunek umowy między nim a Tonnym, czy jak mu tam.

ocenił(a) film na 7
Otakushonen

Jeśli o Montanie mowa - La Motta w swojej ostatniej walce (gdy utracił tytuł), kiedy daje się okładać przeciwnikowi i krzyczy że chce więcej - jest z wyglądu, i postawy, podobny do Montany. Myślę, że stąd te (wydumane poniekąd) porównania.

ocenił(a) film na 10
Otakushonen

Żadnego podobieństwa, ewentualne przypadkowe detale lub ogóły ogółów. Twój post to kompletne nieporozumienie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones