PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1044}

Wściekły Byk

Raging Bull
7,8 64 581
ocen
7,8 10 1 64581
8,4 32
oceny krytyków
Wściekły Byk
powrót do forum filmu Wściekły Byk

Dziś po raz pierwszy obejrzałem film. Obraz ma ode mnie 10., ale to co zrobił De Niro przeszło moje oczekiwania. Na DivXie nie można wyłączyć lektora, tak więc na samym początku nie zorientowałem się, że improwizujący grubasek to sam Robert! Kreacja godna odtwórcy młodego Don Corleone.

To najlepsza rola Roberta i jednocześnie najlepsza rola w historii. Przebija role Nicholsona z Lotu i Brando z Ojca Chrzestnego. La Motta w wykonaniu De Niro jest samym diabłem, pewnym siebie arogantem, chamem i mężczyzną który dokonał skruchy, ale za póżno. Sceny walk są znakomite ( De Niro walczył z 3 boskerami i dwa razy wygrał!! ). Genialna gra ciałem, rozmowa z Pesci na temat jego dłoni, monologii przed lustrem ( te z bibli ). Wszystko, każdą część aktorstwa, Robert pokazał tu na największym poziomie, nieosiągalnym dla innych. Wątpie, żeby Pacino czy Brando mogliby tu tak zagrać. Robert przytył 30 kg dla tego filmu. Słusznie jest nazywany kameleonem. 10/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones