PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=136113}

Władza

The Power
5,7 116
ocen
5,7 10 1 116
Władza
powrót do forum filmu Władza

Dzis na TCM. Legendy klasycznego filmu SF: Haskin i Pal. I nikt jeszcze tego nie ocenił?!
Obejrzę i coś napiszę.

użytkownik usunięty
krdor

no więc?

ocenił(a) film na 7

Na razie nie miałem czasu obejrzeć całego. Początek [ok. 10 min] zapowiada typowy dla końca lat 60-ych i początku 70-ych film S-F ale może później się rozkręci.

ocenił(a) film na 7

Wreszcie znalazłem czas żeby obejrzeć. Rozkręca się powoli ale później robi się dość ciekawie. Bardziej jednak jest to film kryminalno-sensacyjny [kto zabija?, kim jest tajemniczy Adam Hart?, pogonie, strzelaniny, bójki,ukrywanie się, prywatne śledztwo, policja itp] z wątkiem S-F. Zakończenie trochę rozczarowuje choć przez to trochę zmusza do myślenia, ponieważ nie wyjaśnia wszystkiego. W sumie warto - a dla fanów S-F [zwłaszcza dla tych, którzy wiedzą, że kino S-F nie zaczęło się od Matrixa] pozycja obowiązkowa. 7 pkt.

ocenił(a) film na 7
krdor

Ja z kolei, ze względu na bardziej kryminalny charakter opowieści, nie będę go polecał fanom SF. Tym niemniej jest to solidna pozycja, którą można bez bólu obejrzeć. Ale raczej pozycja nieobowiązkowa.

ocenił(a) film na 7
Khaosth

Może trochę przesadziłem z pozytywną opinią ale generalnie starsze filmy są całkiem zapomniane dlatego może trochę go przechwaliłem. Lubię stare filmy S-f z lat 50-60. kilka z tych filmów polecam, z nowszych warto zobaczyć Donniego Darko.

ocenił(a) film na 7
krdor

Nie tak bardzo. Mi też ten film się spodobał, tylko raczej nie w kategoriach fikcji naukowej. Zabrakło mi w tym filmie jakiejś ciekawej symboliki, albo bardziej zakorzenionej w SF tematyki (tu przeciwnik przypominał mi muła z "Drugiej Fundacji", który trochę za bardzo odstawał od innych).
Tak się wtedy bezsensownie czepnąłem po prostu. :)

Z tamtego okresu obejrzałem do tej pory jedynie z 7-8 filmów, ale kiedyś jeszcze to nadrobię. :)

krdor

Ogląda się, chociaż wolę 'nieamerykańskie' kino SF:) Coś jak tutaj: http://tonguetonic.wordpress.com/2009/07/21/trylogia-planetoid-zapomniana-klasyk a-science-fiction/ ;)

ocenił(a) film na 7
rysunek7

To żeś mi smaku narobił! Teraz będzie trzeba obu panów wskrzeszać i przymusić do stworzenia tych filmów! :)

Khaosth

dawniej puszczany na kanale tnt ze 20 lat temu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones