PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=734407}
7,2 14 253
oceny
7,2 10 1 14253
7,5 17
ocen krytyków
Victoria
powrót do forum filmu Victoria

Nie dla Każdego

ocenił(a) film na 7

Film dla pewnej kategorii ludzi, nie każdy go zrozumie, ja czułam się jak jeden z bohaterów, uczestniczyłam z tych wydarzeniach...plus świetna muzyka i nocny świat, który jest magiczny sam w sobie i znika z pierwszymi promieniami słońca..

ocenił(a) film na 9
fiona_13

Obejrzałam ten film na Heimspiel Filmfest, i utkwił mi w pamięci. Świetna muzyka, aktorzy, ciekawy scenariusz. Jedna noc, która całkowicie zmieniła życie głównej bohaterki. Daje do myślenia.

monika172

Jak się jest tak pustą i płytką dziewczyną jak ona to ciężko o to, by jej żałować.

ocenił(a) film na 9
returner

właśnie nie była pusta. Nie miała nic do stracenia.

Iwi_3

Oprócz życia. Faktycznie zupełnie nic.

returner

ty oceniając ludzi tak pochopnie z góry jesteś jeszcze bardziej pusty, współczuję twoim bliskim. Miła i sympatyczna dziewczyna która nie ocenia ludzi po wyglądzie jak ty. Jesteś strasznym snobem i bucem który ma o sobie za wysokie mniemanie, nie lubię takich ludzi, znam takich - jak ktoś ma mało kasy patrzysz na takich z góry a jak zobaczysz kogoś z kasą to byś mu dupę wylizał.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

główna postać miała silne nacechowanie socjopatyczne dążące do zniszczenia samej siebie bo przez całe życie ćwiczyła po 7 godzin dziennie grę na pianinie i panowie z konserwatorium nie zrobili z niej pianistki. I przy okazji była płytka, pusta i szukała h*ja do du*y.

ocenił(a) film na 10
TadekPL89

Chetnie bym jej go dal hehehe

TadekPL89

nie ma to jak niszczyć siebie ćwiczeniem gry na pianinie hahahahahaa
no i chętnie posłucham twojej gry na pianinie panie lepszy od innych : )

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Może moja wypowiedź była zbyt ogólnikowa ale w głównej mierze chodzi o to, że laska spędziła 16,5 roku swojego życia na spełnianiu czyjegoś marzenia, bo na pewno jako mała dziewczyna tak z niczego nie zapragnęła grać profesjonalnie na pianinie i ćwiczyć to przez 7 godzin dziennie, mimo iż w pewnym momencie pewnie się jej to spodobało to i tak na końcu ktoś stwierdził, że nie zrobi kariery. Nie miała przyjaciół, prowadziła monotonne życie które w pewnym momencie legło w gruzach. To zryło jej beret na tyle grubo że podświadomie dążyła do własnej destrukcji. Ja wolę grać na gitarze ;)

TadekPL89

ja to widzę trochę inaczej - zwykła normalna dziewczyna pojechała zwiedzić na kilka miesięcy inny kraj i przy okazji trochę popracować w restauracji, miliony ludzi tak robi, nie wiem co w tym jest samoniszczącego..
przecież ona tam nie żyła od urodzenia tylko była na wakacjach, więc skąd miała mieć wielu przyjaciół jak tam pojechała sama?

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Raczej uciekła od stresu, presji, niepowodzenia i życia które jak sama stwierdziła sprawiło że stała się złą osobą bo pragnęła, aby kolegom z konserwatorium nie powiódł się test. Wyjechała, od 3 albo 4 miesięcy była w berlinie, włóczyła się samotnie po nocnych obskurnych klubach w których piła wódkę, proponowała barmanowi kielona, szukała kontaktu, potem z grupą nieznajomych zwiedzała miasto mimo iż wiedziała że nie są aniołami, potem zgodziła się na akcję na którą zwykła normalna dziewczyna by się nie zgodziła. Nie wytłumaczy tego ciekawość życia i przygody, laska ma poważne odchyły od normy które wcześniej wspominałem w poście powyżej.

TadekPL89

na jaką akcję? wmawiali jej że ma ich tylko gdzieś podwieźć, i na to się zgodziła, potem się nie liczy kiedy była po wódce i prochach. Widocznie nie myślała racjonalnie.
co do jej wyjazdu i zwiedzania świata (co akurat ja uważam na +) nie ma dokładnie w filmie wyjaśnione tak naprawdę, większość co piszesz to twoje własne przypuszczenia.
stała się złą osobą bo pragnęła, aby kolegom z konserwatorium nie powiódł się test '' - really? sam wierzysz w to co piszesz?

ocenił(a) film na 7
Mothyff

cytuję jej własne słowa :P dokładnie to powiedziała, kiedy ten typek spytał ją dlaczego już nie gra :P

TadekPL89

ona tak mogła myśleć, ale to nie znaczy że taka jest rzeczywistość. Np ja mogę myśleć że istnieją kosmici i chciałbym żeby ich spodek rozbił się na naszej planecie, wobec czego myślę że jestem zły, a ktoś inny chleje wódkę, bije żonę i uważa się za dobrego katolika,
tak więc suma sumarum - ona mogła sobie mówić i myśleć co chce a czy naprawdę była złoczyńcą bo o czymś pomyślała?

ocenił(a) film na 7
Mothyff

mógłbyś być politykiem, i to rasowym, nie ważne jest dla ciebie zdanie głównej bohaterki o jej samej bo ty sądzisz inaczej, mistrzostwo, to po co oglądasz cokolwiek i próbujesz oceniać skoro ty wiesz wszystko najlepiej. To co Victoria myślała było jej i nie możesz jej tego zabrać, porzuciła grę na pianinie bo czuła że to ją zmienia na gorsze i staje się w pewnym sensie zła, w jakim to już jej tajemnica.

TadekPL89

czyli ty uważasz że jak ktoś chleje wódę, bije żonę i dzieci , to w gruncie rzeczy jest dobrym człowiekiem bo on tak o sobie myśli? Ok czyli rzeczywistość się nie liczy. Więc może jesteś dilerem narkotyków, dajesz dzieciom spróbować za darmo, a jak one przychodzą po więcej bo się uzależnią to sobie tłumaczysz - przecież one mówią że dla nich to dobre, więc mogę im sprzedać. Więc ty mógłbyś być rasowym dilerem :)

ps - a co do polityków to może, ale nie w Polsce, tu żaden polityk nie chce dobra ludzi tylko napchać swoje kieszenie, nakraść i nakłamać, no może poza Korwinem, on jako jedyny pragnie dobra ludzi ale ogłupieni telewizją komunistyczną ludzie nigdy nie wybiorą dobra, wola kasę na wódę za głosy na komunistów. Czerwone larwy i pasożyty.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Każdy z nas postrzega dobro i zło we własnym wymiarze, w swoim odczuciu, ale jest prawo które reguluje pewne normy, tak więc facet znęcający się nad rodziną nie jest dobra osobą, diler też.

Chociaż w jednym się zgadzamy, Korwin to jedyna słuszna opcja dla Polski. Tylko na niego opłaca się głosować ;)

TadekPL89

no i na pewno dziewczynka grająca na pianinie też nie jest złą osobą nawet jeśli tak o sobie myśli :)
Dzieci niekiedy myślą że jak rodzice się kłócą i rozwodzą to też że jest to ich wina i się tym obarczają, myśleć można sobie różne rzeczy :)

ocenił(a) film na 8
Mothyff

"tragiczny ropuszy ryj" - taki oto temat założyłeś, żeby obrażać Emmę Stone ze względu na jej wygląd. Obraziła Cię może pierwsza? Uważasz, że ocenianie po wyglądzie nie jest fajne? :D

hyrkan

widocznie nie potrafisz zauważyć różnicy między opisem charakteru i osobowości na podstawie danej roli (pusta i płytka) a opisem wyglądu twarzy na podstawie zdjęcia (ropuszy ryj).

ocenił(a) film na 8
Mothyff

Oczywiście, że potrafię. Ocena bohaterki na podstawie jej zachowania jest racjonalna, a chamska ocena wyglądu świadczy o bardzo niskiej kulturze piszącego. :)

ocenił(a) film na 8
Mothyff

Czyżbyś nie potrafił odróżnić twarzy ludzkiej od ropuszej? Jakiś rodzaj autyzmu?

ocenił(a) film na 9
fiona_13

Zapewne reżyserowi chodziło o uzyskanie takiego właśnie efektu... Ja się niestety tak nie wczułem aż do ostatnich 20 minut, zbyt różni ode mnie ci bohaterowie byli i zbyt mało o nich wiedzieliśmy. Gdyby nie wykonanie (na 90% najlepszy "one shot" w historii) to oceniłbym znacznie niżej.

fiona_13

Nocny świat wcale nie jest magiczny, chyba powinnaś się leczyć skoro tak uważasz. Noc jest do spania, należysz do tych co w nocy wałęsają się po ulicach i piją tanie wina i uważają ,że są twardzielami albo laskami odkrywającymi dorosłe życie - to jednak leczenie.

ocenił(a) film na 7
Dormant

podobal mi sie...ciekawa fabula...kazdemu nastolatkowi moze cos takiego sie przydazyc..polecam!

ocenił(a) film na 8
Dormant

Jeśli według ciebie noc jest wyłącznie od spania, to trochę mi ciebie żal... Chyba nigdy nie byłeś młody

ocenił(a) film na 8
Dormant

. Jeśli to nie prowokacja to pier**lisz farmazonki. Chyba obce Ci jest pojęcie: nocne życie. Spal połowę płyt z muzyką, książek, wierszy, obrazów itd Ogólnie wytworów człowieka, które powstały w nocy lub z jej inspiracji. Nie jeden artysta cierpiał na bezsenność i tworzył nocą :) Duża część życia kulturalnego człowieka odbywa się po zmroku. Może imprezy klubowe powinny zaczynać się o 12 w południe?
ps. " Chyba nigdy nie byłeś młody" Herod nigdy nie był młody to pewnie dlatego ;)
ps.2 Jeśli uważasz, że nocny świat nie jest magiczny, wejdź na jakiś budynek, połóż się, najlepiej z kimś bliskim i popatrz w gwiazdy albo na światła miasta :)

Kryychaa

Co magicznego jest w wyjściu na dyskotekę i poznaniu płytkich facetów,
który szukają tam łatwych ku..ew do zaliczenia ?

ocenił(a) film na 8
returner

Nie pisałem o filmie, tylko ogólnie o nocy.

returner

w nocy można robić milion innych rzeczy niż dyskoteka, np latem podziwiać miliony gwiazd z ukochaną, i to jest magiczne, polecam spróbować choć raz w życiu....

Dormant

wielkie współczucie - już to widzę jak będziesz wnukom opowiadał - wnusiu, a o 18 dziadziuś całe życiu już w łóżeczku chrapał buhahhahaha

fiona_13

Rzeczywiście magia - iść na dyskotekę i poznać faceta, który szuka łatwej darmowej ku..wy do zaliczenia lub wyjść z dyskoteki i śmiać się z debilnych żartów patologii, którzy kradną auta.

returner

w nocy można robić milion innych rzeczy niż dyskoteka, np latem podziwiać miliony gwiazd z ukochaną, i to jest magiczne, polecam spróbować choć raz w życiu....

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Wypowiedź returnera raczej była ironią ;) ten film był tak dziwny, że kilkukrotnie zmieniałam ocenę, ale ciężko odmówić mu klimatu, olewając nawet już durną, przewałkowaną milion razy fabułę.

fiona_13

To film nie dla myślących. To film o kolejnej generacji, nawet ładnych, naiwnych dziewczyn.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones