PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1137}
6,4 27 531
ocen
6,4 10 1 27531
4,9 10
ocen krytyków
Uprowadzenie Agaty
powrót do forum filmu Uprowadzenie Agaty

Tylko i wyłącznie po to żeby zdyskwalifikować i skompromitować marszałka Sekmu Andrzeja
Kerna. Ten film przede wszystkimnależy oceniać na tle tamtych historycznych wydarzeń,
esbekom udało się za pomocą sprawnego paszkwilu oczernić prawicowego polityka. Jak było w
rzeczywistości i jak potoczyły sie dalej losy prawdziwych bohaterów mozna znależć w necie, ale
nie tak prosto.
A jako film taki sobie, nie potrafiłem oddzielić tego co na ekranie od faktów.

ajron1960

W sumie Nocna Zmiana też położyła Wałęsę.

ajron1960

Szanuję Panie "ajron1960" za krucjatę w komentarzach. Ma Pan rację co do intencji stojących za filmem. Nie pamiętam czasów, gdy istniało PC, a teraz do PiS jest mi bardzo daleko, ale używanie filmów do propagandy, a szczególnie do tego, aby niszczyć ludzi uważam za wybitnie niegodziwe. Tym bardziej szanuję Pana postawę i dodam słów otuchy - historia zweryfikowała Pana argumenty pozytywnie.

PS Na YouTube film ten wyśmiał Mietczyński w serii pt. "Masochista". Chyba nie zasługuje on na tak wysoką notę.

Pythonius

Obejrzałem teraz kilka recenzji Masochisty w tym Uprowadzenia Agaty, podobały mi się, trochę za dużo wulgaryzmów.

Pythonius

https://www.youtube.com/watch?v=RBIN5b2gpfY&feature=youtu.be

miko_klimkiew

To ma byc niegodziwe chyba dla tych ludzi ktorym wladza sie marzy. A scena z yuotube aktualna do dzisiaj, jeden policjant opowiadal mi o takich politykach z prawicy jak Ci tutaj

ajron1960

Gdy była premiera tego filmu, miałem zaledwie 11 lat i nigdy nie doszukiwałem się w nim podtekstu politycznego...

ajron1960

A kto to ten Kern ? Nie kojarzę gościa. Ktoś tak ważny żeby kręcić o nim film. ? I Rewiński dał się tak zmanipulować esbekom, żeby zagrać w takim filmie i wziąć od nich gażę ? Ciekawe,

percas

Kern był marszałkiem Sejmu, druga osoba w panstwie, raczej racjonalny antykomunista, chciał znacjonalizować majątek PZPR. Gdyby mu się udało napewno historia potoczylaby się inaczej, Kwaśniewski nie miałby szans na prezydenturę i dużo wcześniej powstałaby partia lewicowa oderwana od starych komuchów. Rewinski był komediantem, nie mial pojecia o tej mistyfikacji po prostu zagrał w komedii. Z resztą już nie pamietam czy wcześniej czy później zabawil się w politykę i został poslem z ramienia Partii Przyjaciół Piwa

użytkownik usunięty
ajron1960

Bardzo dobry komediodramat, pokazujący absurdy życia w nowej Polsce - bieda, bezdomni, bezczelna wszechwładza nowej buraczanej "waaaadzy", która wszystko może... I znakomita muzyka (i teksty!) pana Krajewskiego.

ocenił(a) film na 6
ajron1960

ok neonazisto

ajron1960

Przerażony jestem najazdem na ajrona w komentarzach. Bardzo sensownie chłop napisał. Film był stworzony do manipulacji ciemnych mas i okazuje się, że te masy naprawdę są ciemne.

Nie mówię, że nie można się tym filmem zachwycać i ekscytować (mimo że od strony artystycznej to też bieda i nędza), ale kwestia kiedy i jak go wypuszczono jest niezwykle istotna. Trochę jak teraz z "Zieloną granicą", chociaż film Holland przynajmniej nie jest bezpośrednio w żadnego konkretnego człowieka skierowany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones