PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=555270}

Upokorzenie

The Humbling
5,4 1 986
ocen
5,4 10 1 1986
6,0 4
oceny krytyków
Upokorzenie
powrót do forum filmu Upokorzenie

Końcowe sceny .Nie do końca dla mnie jasne czy to co z Al Pacino działo się na teatralnej scenie było tylko sztuką czy działo się naprawdę. Jak sądzicie?

Tomik_4

Działo się naprawdę, potwierdzenie znajdziesz w książce Rotha.

pillongrill

Dzięki!

Tomik_4

To jest ekranizacja powieści, wizja reżysera. Nie wszystko musi być tu identyczne z wydarzeniami przedstawionymi w książce. W tym również zakończenie. Pozostawiono je widzowi, by sam interpretował.

ocenił(a) film na 7
harley__quinn

####SPOILER#####

Wątpliwości wątpliwościami ale jednak na szalę przeważa to, że się zabił na końcu, ostatnim tchnieniem jeszcze zdążył oddać ukłon do widowni po czym zszedł, widać to nawet po wyciekającej krwi z ust, no chyba, że ugryzł pigułkę ze sztuczną krwią:P

ocenił(a) film na 9
WujekChu1ek

Ale ten trup na końcu jak Maciek na desce w piosence - 'gdyby mu zagrali, podskoczyłby jeszcze'. A w całym filmie mamy wskazówki, że pan dyskretnie a świadomie robi wszystkich w konia na co dzień, udając różne rzeczy. Może w ten sposób aktorsko popełnia samobójstwo, którego nie może popełnić w realu, bo 'Hemingway miał dłuższe ręce' (notabene scena mnie rozwaliła)? Na pewno romans z panienką pomógł mu jakoś zagrać tego króla-ojca w sztuce - Kordelia dziwnie kojarzy mi się tutaj z Pegeen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones