PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=760757}

Upiorne opowieści po zmroku

Scary Stories to Tell in the Dark
5,7 21 669
ocen
5,7 10 1 21669
5,8 6
ocen krytyków
Upiorne opowieści po zmroku
powrót do forum filmu Upiorne opowieści po zmroku

Plakat nawiązujący wizualnie do Labiryntu Fauna, ale po kadrach i zwiastunie kojarzy mi to się raczej ze Stranger Things zaprawionych odrobiną gotyku... ciekawem, co to będzie, bo dużo dobrego tu widzę na razie.

ocenił(a) film na 8
krupniolek

Jest kilka elementów, które rzeczywiście są podobne jednak akcja Stranger Things dzieje się w latach 80. a w Opowieściach w roku 68. Tak czy inaczej total nostalgia

ocenił(a) film na 8
Kino_wyobraznia

czy tylko ja jestem tak zafiksowany że dostrzegam kilka nawiązań właśnie do wydarzeń z 68 roku i wojny w Wietnamie?

ocenił(a) film na 8
Bartosz_Bednarek

rozjaśnisz?

ocenił(a) film na 8
Kino_wyobraznia

jest w filmie taka scena w szkole związana z potworem i pająkami, kiedy bohaterka idzie przez szkolny korytarz to jest plakat The Byrds promujący utwór Turn, turn, turn a to był przecież antywojenny hymn. Oprócz tego jakieś inne smaczki historyczne

ocenił(a) film na 3
Bartosz_Bednarek

To trzeba było wyczuwać? Przecież wielokrotnie jest tam wplątana polityka i wojna. Już sam film zaczyna się tematem poborów.

ocenił(a) film na 8
Geohound

no to tylko potwierdzenie że nie jest ze mną tak źle

ocenił(a) film na 6
Bartosz_Bednarek

Yyy no tak, pokazali ci w filmie jakies obrazy i potrafisz stwierdzic, co na nich widzisz. Gratulacje.

ocenił(a) film na 8
krupniolek

Ludzie od Stranger Things pracowali przy charakteryzacji. Nazywają się Spectral Motion

ocenił(a) film na 8
Aries_Thun

to oni robili Hellboya, X-menów itp?

ocenił(a) film na 8
Kino_wyobraznia

tak, w opowieściach po zmroku kostiumy są sztosem

ocenił(a) film na 8
Aries_Thun

jesteś pewna że to nie CGI?

ocenił(a) film na 8
Bartosz_Bednarek

Na pewno użyto CGI ale kostiumy były robione manualnie, jest klip na yt o tym

ocenił(a) film na 8
Aries_Thun

no skoro tak to wyszło genialnie, jestem pod wrażeniem efektów

ocenił(a) film na 7
krupniolek

Materiały promocyjne są interesujące jak i sam film. Warto się wybrać ;)

krupniolek

Dla mnie ten film jest jak mix „Stranger things” i „To”. Genialne kostiumy. Super muzyka. W ogóle mnóstwo świetnych scen (np. ta scena z pająkami pod policzkami :D no cudo)

julianauhu

Film bardzo mi się podobał, jednak scena z pająkami jak dla mnie żywcem zerżnięta z filmu „Ulice Strachu: Krwawa Mary” z 2005 roku. Scenę tę można obejrzeć na yt. Wystarczy wpisać „Urban Legends spiders scene” i wyskakuje jako pierwsza.

IronMannn

Nie wiedziałam ;) Tak czy inaczej zrobiło to na mnie wrażenie ogromne :D

IronMannn

same pająki są jakimś szerzej znanym motywem (nie tylko filmowym), częścią owych "miejskich legend", więc nie jest to ściągnięte

ocenił(a) film na 1
krupniolek

dużo dobrego?????

Phae

Tzn. klimacik amerykańskiego miasteczka pełnego tajemnic, dobrze wyglądające scenerie, jakieś takie ogólne vintagowe uczucie kojarzące się z filmami na VHS czy zakazanymi strasznymi książkami czytanymi za dzieciaka, plus nazwisko Guillermo del Toro przy scenariuszu. Nie, nie spodziewam się przerażającego horroru, myślę że prędzej podchodzi to pod fantasy, ale w dalszym ciągu: wygląda fajnie.
(Nie oglądałem jeszcze jbc)

ocenił(a) film na 4
krupniolek

Serio podobała wam się taj bajeczka? A może się nawet przestraszyliście? Kiedy wszedłem do sali film już trwał i po kwadransie przestraszyłem się..., że pomyliłem sale i wszedłem na jakąś bajkę dla dzieci. Kilka jumpscare'ów, niezłe efekty i historyjka, którą scenarzysta sklecił w kwadrans na kolanie. Do tego aktorstwo jak z sitcomu. Horror familijny. Uuuu!

toxymorf

Ale mimo wszystko, gatunek "horror" to jest tylko jakaś konwencja, nic więcej. Nie mówię tylko o tym konkretnym filmie, ale zdarzają się takie, które określa się mianem horroru, bo posiadają pewien zestaw cech albo nie dają się zakwalifikować pod inną etykietkę... i nie zawsze są straszne. (Przykład z ostatniego miesiąca: genialny Midsommar, z pewnością horror, ale czy ktoś się na nim bał? Nie bardzo.) Tak więc wyznacznik straszne/niestraszne nie przesądza od razu o tym, czy film jest dobry, czy nie.

toxymorf

*btw, zwiastun tych 'Upiornych opowieści' wcale nie zapowiada niczego, po czym nie mogłabym spać miesiącami, więc nie czuję się oszukana ;)

ocenił(a) film na 4
supermuzg_ok

Może i racja. Szkoda, że nie wiedziałem o tym wcześniej :(. Być może dlatego mogłem spać... już w trakcie filmu. Btw. mnie skojarzył się z przygodówką typu "Jumanji". Może przez to znikanie ofiar.

krupniolek

Jak dla mnie nie tylko klimatem ten film przypomina mi Stranger Things ale właśnie gra młodych aktorów jest równie dobra co w ST ;) Nie łatwo o dobry horror ale ten jest naprawdę niezły. Szacun.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones