PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750704}

Uciekaj!

Get Out
7,0 152 929
ocen
7,0 10 1 152929
7,4 52
oceny krytyków
Uciekaj
powrót do forum filmu Uciekaj!

Oczywiście mam na myśli rasizm kolorowych wobec białych. Wyobraźmy sobie sytuacje odwrotną, film przedstawiający grupę czarnych zniewalających i zabijających białych, gdzie postacie białe są wyłącznie dobre a czarne wyłącznie złe. Cały "postępowy" lewicowo-liberalny świat zawyłby z oburzenia a film spotkałby się ze światowym bojkotem. Ale w "Uciekaj" mamy stereotyp białych z klasy średniej, więc można jeździć po nich ile wlezie.
Ostatnio Uniwersytet londyński przepraszał za określenie "białe święta". Zastanawiam się kiedy bycie białym będzie przestępstwem.

ocenił(a) film na 7
Korgan_1977

A Ty pewnie oczekujesz demokracji i stop mowie nienawiści. To nie czarni ograniczają zlewaczałemu światkowi Holiłudu kręcenia normalnych filmów.

ocenił(a) film na 2
zmoorka

a co to ma wspólnego? on skrytykował film, a nie czar#oskórych
a to że hoolywood faworyzuje l#bt, niepełnosprawnych, mniejszości, a dokładnie jedną mniejszość (o azjatów jakoś się nie biją) o tym wiadomo od dawna (faworyzowanie mniejszości powoduje jedynie drugą skrajość, która tylko szkodzi tym co miała pomagać, przykład PETA)

przeczytaj sobie co musi posiadać film by móc uzyskać nagrodę oskara, przez co owa nagroda dziś już jest bezwartościowa

moro347

Ten film oraz komentarze pod wypowiedzią Krasnoluda ogląda się już trochę inaczej po dniach terroru jaki BLM-owcy zafundowali Ameryce w 2020 r. po tragicznej śmierci tego bandyty Floyda. Pamiętam informację o kobiecie, która została zastrzelona, bo odkrzyknęła do dzikusów, że All Live Matters. Nazywała się Jessica Whitaker i miała 24 lata. Zatem cóż, okazuje się, że jak przychodzi co do czego to są strony konfliktu a nie dialogu. I lepiej nie być tą nieuzbrojoną. No i pamiętać, że Włodzimierz Iljicz nazwał kino najważniejszą ze sztuk.

Korgan_1977

Byłeś już u psychiatry?

ocenił(a) film na 2
goodbarbarian

Ile ty masz lat? Sądząc po twojej wypowiedzi to jakieś 13.

Korgan_1977

Pytanie zupełnie poważne, biorąc pod uwagę twoją wypowiedź. Świadczy ona niestety jednoznacznie, że masz problemy umysłowe. A czytając twoją odpowiedź widać, że mamy do czynienia ze zwykłym rasistą, na dodatek ograniczonym. Na logiczne pytanie potrafisz tylko obrazić. Zresztą szkoda słów, do takiego jak ty i tak nigdy nic nie dotrze...

użytkownik usunięty
goodbarbarian

a gdzien on ciebie obrazil ?

ocenił(a) film na 2
goodbarbarian

Dzięki, że każdym kolejnym wpisem pokazujesz swój debilizm, który zresztą każdy może stwierdzić czytając moje i twoje wpisy. No a teraz możesz się poskarżyć, że cię obraziłem; o ile stwierdzenie faktu można nazwać obrazą.

ocenił(a) film na 2
goodbarbarian

on jedynie skrytykował jedną stronę, a dokładnie skrajną lewicę. to ty masz problem z ludźmi o innych poglądach. z tego co napisał przecież nie można powiedzieć jakie ma poglądy, przecież można krytykować własne środowisko
przykład jako Polak krytykuję Polski rząd, jako osoba pro-ekologia krytykuję organizacjię PETA
''Na logiczne pytanie potrafisz tylko obrazić. Zresztą szkoda słów, do takiego jak ty i tak nigdy nic nie dotrze...'' - napisałeś, tak?
''Byłeś już u psychiatry?'' - byle d#bil by się zorientował iż jest to zniewaga, więc również wpadłeś, lecz on odpowiedział ogniem na ogień skierowany w jego stronę


ocenił(a) film na 7
Korgan_1977

Zgłosiłam jego komentarz.

ocenił(a) film na 6
goodbarbarian

Napisał prawdę, która Ciebie w oczy kole.

ocenił(a) film na 8
Korgan_1977

Dysproporcja na którą zwrócił Pan uwagę wynika z jeszcze większej dysproporcji krzywd jakie wyrządziły sobie wzajemnie obie rasy.
Jeśli Żydzi wymordują kilka milionów Niemców tylko dlatego, że byli Niemcami to wówczas niemiecki reżyser będzie miał moralne prawo aby bez żadnych kontrowersji kręcić filmy przestawiające Niemców jako ofiary żydowskiej przemocy. W obecnej sytuacji każdy taki film będzie wysoce nie na miejscu. To samo tyczy się filmów o tematyce międzyrasowej. Jeśli biali uzyskają na blisko dwieście lat status niewolników czarnych to wtedy Pana uwagi o dysproporcjach będą jak najbardziej zasadne.
Kiedy ktoś jest recydywistą to niech nie oczekuje, że będzie miał czystą kartę jak normalny obywatel lecz musi pogodzić się z faktem, że np. policja poszukując przestępcy będzie w pierwszej kolejności pukała do jego drzwi a nie do sąsiada.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Jay_fw

Nie zauważyłem zaorania, jak szanowny rozmówca raczył to elokwentnie określić. Za to z pewnością pochwalił się wysokim poziomem inteligencji, kultury i przede wszystkim znajomością elementarnych zasad dyskusji. Ten sam wysoki poziom , jak widzę, i szanowny pan prezentuje. Serce roście, że w narodzie taki świadomy widz nam wyrósł :)

ocenił(a) film na 4
gharou

To że tego nie zauważyłeś nie znaczy że tego nie było. Twój komentarz jest równie elokwentny co nic nie wnoszący do dyskusji. Między naszymi komentarzami jest jeden wspólny mianownik. Brak merytoryki. Z tym że ja nie siliłem się na przemądrzały ton.

Jay_fw

"To że tego nie zauważyłeś nie znaczy że tego nie było."
A to, że ty coś sobie zauważyłeś, też nie znaczy, że to było.
Już?

Jay_fw

Zaorał? Czym? Zero merytorycznych argumentów, zero czegokolwiek. Za to określenia typu "nie zesraj się". No jak to się nazywa "zaoranie" to nic tlyko się załamać nad poziomem dyskusji.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
_Zero_

"No jak to się nazywa "zaoranie" to nic tlyko się załamać nad poziomem dyskusji."
To masz jakąś oficjalną definicję "zaorania"?
Użycie np. "nie zesraj się", sugeruje że to właśnie było "zaoranie", a nie... np. "logiczne zbicie argumentów" :)
Nie rozumiesz różnicy?

Jeżeli "ktoś" mówi, że widzi "zaoranie", to pytaj się tego "ktosia" co ma na myśli pod pojęciem "zaorania", a nie wymyślaj swoje.

Jeszcze, żeby ci bardziej "otworzyć oczy". Ktoś mówi dowcip zaczynając (i kontynuując użwanie takiego stylu przez cały dowcip):
"Przychodzi baba do lekarza..."
A ktoś zacznie: "Do przychodni rejonowej, zgłasza się kobieta. W średnim wieku, zadbana..."
:)

ocenił(a) film na 4
greedo23

10/10

MichCorleone

Ilu Polaków wymordowali żydzi w stalinowskich obozach pracy w okresie 1944/45-1956? Tak z ciekawości pytam. Ale odliczam niemców i ludność autochtoniczną? Choć z tą ludnością autochtoniczną to jest kontrowersja. Tak naprawdę byli oni Polakami. Ale żeby ci zadanie ułatwić odliczę ich od Polaków.

MichCorleone

Nie przypominam sobie abym ja albo ktokolwiek z mojej rodziny miał kiedykolwiek niewolnika. Jestem nawet pewien, że nikt z mojego otoczenia z wieloma pokoleniami wstecz włącznie. Więc o jakich my tu krzywdach rozmawiamy? Może jeszcze napisz, że mam czuć się winny temu, że kiedyś, na innym kontynencie, jedni byli źli dla drugich.

Korgan_1977

W klucz do koszmaru to jednak czarni byli źli,więc?

ocenił(a) film na 8
Korgan_1977

Zgadzam się w 100%. Weźmy np. taki napój "Black Power". Zero problemu. Jednak czy dopuszczono by do sprzedaży napój o nazwie "White Power"? No właśnie...

Pawuloniasty

A wiesz dlaczego? No bo to "White Power" to hasło używane przez osoby, których poglądy charakteryzuje biała supremacja. Polecam poczytać o znaczeniu określenia "White Power".

_Zero_

polecam poczytac o czarnych panterach.

edgarddavids

Ja o nich pisałem. Proszę przeczytać:
https://www.filmweb.pl/film/Wi%C4%99zie%C5%84+nienawi%C5%9Bci-1998-30633/discuss ion/American+History+X,2691387#post_16201501
Ivanka też wśród nich była. Chcesz zobaczyć zdjęcie?

ocenił(a) film na 2
_Zero_

według mnie ''bla#k power'' jest jedynie drugą skrajnością która szkodzi negroidalnej mniejszości. tak samo jak wh#te power" szkodzi europeidzkiej rasie.

dlaczego polacy klękali po śmierci ćpuna? przecież historia rasizmu to historia amerykańska i my europejczycy nie powinniśmy się w to mieszać, a tym bardziej polacy przykład kościuszko który oddam to co miał na kształcenie i wyzwolenie niewolników

każda skrajność jest zła i mówienie iż jest to odpowiedź na drugą stronę jest głupia

ocenił(a) film na 5
Korgan_1977

Zgadzam się. Rasistowskie wstawki psują całość.

Korgan_1977

BZDURA z tą całą poprawnością kolorową i tym podobne. Bez związku Twoje słowa z filmem i odbiorem.

AlexRener

Jak tylko usłyszałem Obama to wiedziałem czego się spodziewać

ocenił(a) film na 2
Korgan_1977

musze sie zgodzic calkowicie z zalozycielem watku. nie dosyc ze film glupi, nie specjalnie straszny to po jego obejrzeniu mysle sobie wtf - czarni sa tak zajebisci silni piekni szybcy i dlugowieczni ze kazdy chce byc czarny a biali im zazdroszcza - no taki jest wydzwiek tego gowna. gdyby sytuacje odwrocic srodowiska afro by grzmialy a tutaj sukces kasowy i przychylne oceny. pogielo Was ludzie do reszty.

ocenił(a) film na 6
magda_pik1990

Czy to jest jakis wątek całowania się po dupach prawaków? Sam do niedawna uważałem się za prawaka, głosowałem na bosaka w wyborach prezydenckich, ale z wiekiem coraz bliżej mi do centrum, a w niektórych rzeczach jestem przeciw "prawackiemu" myśleniu. Film jest zwykłym dziełem filmowym, ma prawo wyrażać się jak chce, w dawnych czasach biali robili filmy o gnębieniu czarnych, albo kobiet, a teraz jak czarny nagra coś gdzie biali są źli a czarni dobzi, to jest coś nienormalnego? Jesli ten film tak was rusza, to znaczy, że sami jesteście rasistami, albo macie kompleksy. Ja obejrzałem film normalnie, uważam że jest ok i idę dalej w życiu, nie szukam teorii spiskowych tylko zajmuje się swoim życiem. A co do "bycia czarnym" to nie zrozumiałaś - nikt nie chce być czarny, tylko ci biali ludzie traktowali murzynow jako surogatów - cielesnych niewolników w których będą przechowywać swoją jaźń, więc jest to funkcja degradująca. I dlatego używali czarnych ludzi, bo o nich nikt się nie upomni, bo dalej trwa rasizm i biali trzymają się razem, a czarnymi można handlować jak żywym towarem, więc nie wiem gdzie ty widzisz tutaj uwielbienie dla czarnych.

ocenił(a) film na 2
luk11c4

ja wiem ze dla wiekszosci ludzi cos jest czarne albo biale i ktos kto ma jednen poglad uwazany za prawicowy musi byc "prawakiem" i miec reszte pogladow tez prawicowych albo na odwrot byc " lewakiem". smieszy mnie takie podejscie - ja mam poglady ktore zarowno moglbys uznac za prawicowe jak i lewicowe jak i umiarkowane, zalezy w jakiej kwestii. zawsze staram sie kierowac zdrowym rozsadkiem. nie wiem czy zauwazyles ale to nie jest film biali kontra czarni to jest film czarni kontra reszta swiata bo wsrod tych bialych jest zoltek. biedni czarni o ktorych nikt sie nie upomni - pokopalo Cie do reszty - upomna sie inni czarni bo czarni to najwieksi rasisci na swiecie, jesli tego nie wiesz to znaczy ze nie znasz ich kultury. Wydaje Ci sie ze Zydzi sa biedni bo mieli holocaust, to zobacz co dzisiaj robia z palestynczykami. to nie sa ofiary tylko agresorzy. jako nacje i rasy znaczy sie. bo indywidualnie kazdy moze byc spoko czlowiekiem. wiec nie mow ze tu ich degradowali bo mieli byc surogatami. mieli byc surogatami bo wedlug filmu byli najlepszym materialem na surogatow.nie poszukiwano czlowieka o pewnych cechach dowolnej rasy i plci tylko wlasnie czarnoskorych bo sa rzekomo lepsi rowniez w sportach ,w zyciu, w lozku, zywotniejsi, zdrowsi, sprawniejsi, modniejsi, zabawniejsi, zdolniejsi, a guzik prawda.

ocenił(a) film na 6
magda_pik1990

"zawsze staram sie kierowac zdrowym rozsadkiem." Czyli klasycznie - na chłopski rozum. "mieli byc surogatami bo wedlug filmu byli najlepszym materialem na surogatow.nie poszukiwano czlowieka o pewnych cechach dowolnej rasy i plci tylko wlasnie czarnoskorych bo sa rzekomo lepsi rowniez w sportach ,w zyciu, w lozku, zywotniejsi, zdrowsi, sprawniejsi, modniejsi, zabawniejsi, zdolniejsi, a guzik prawda." - bo murzyni są genetycznie lepiej stworzeni do sportów, a skąd wzięłaś resztę, że są modniejsci, zabawniejsi, etc? Nie pamiętam żeby ich tak ubustwiano pod każdym możliwym względem. Poza tym tak jak mówiłem, ten film ma pokazywać wtórny rasizm, więc to oczywiste że surogatami mogli być tylko murzyni, więc ty próbujesz nie widzieć konwencji na siłę żeby tylko twoja teoria miała sens.

luk11c4

Taka dygresja - popatrz na seriale na Comedy Central wyreżyserowane przez czarnych. KAŻDY z nich opiera się na... rasizmie :) Każdy ma gagi i fabułę opartą na ... postrzeganiu białych przez czarnych. Rozumiesz o co mi chodzi? Czarni nie potrafią nie być rasistami. Dla nich wszystko wiąże się z kolorem skóry. Każda krytyka jest rasizmem. Każda sytuacja wymaga rasistowskiego komentarza. Rozmawiałeś kiedyś z czarnymi z USA? Ludzie jesteście tak ograniczeni, że nawet jak was fakty biją po jajach to mówicie, że to masaż relaksacyjny :) Osłabiacie mnie...

ocenił(a) film na 6
SandorClegane

"Czarni nie potrafią nie być rasistami." A zapytałeś się raz siebie samego z czego się to bierze? Murzyni od dekad byli prześladowani i alienowani, zresztą nadal są, więc to nie jest tak, że murzyni są "źli" z samych siebie, to biały człowiek ich takimi stworzył. Ja mam do nich stosunek obojętny, bo nie żyję wśród nich, ale widzę że ty jesteś do nich mocno uprzedzony, mimo, iż nigdy nie żyłeś w kulturze gdzie ludzie są piętnowani jako gorsi za kolor skóry na który nie mają wpływu. Najłatwiej jest oceniać, najtrudniej jest zrozumieć. Jeszcze wrzucasz wszystkich czarnoskórych do jednego worka - czy Neil deGrasse Tyson jest rasistą? Czy Morgan Freeman jest rasistą?
Kolejna sprawa "Rozmawiałeś kiedyś z czarnymi z USA?" - pytanie na jakiej grupie ma być przeprowadzone badanie? Czy na ludziach z gett, z przedmieść dużych miast, z marginesu społecznego, czy z wyższej klasy średniej, z wykształconymi czy analfabetami? Ty zapewne powołujesz się na jakieś tendencyjne wywiady, albo na dowody angdodyczne, bądź rozmowy na małych próbach ludzi, takie dane są zwodnicze, ja bym nie opierał swojego postrzegania świata na przypadkowych rozmowach, tylko na rzetelnej wiedzy i badaniach. To samo można powiedzieć o każdym polaku, że jest typowym januszem - złodziejem, palącym pijakiem i obłudnym świętoszkiem, no i oczywiście rasistą.

luk11c4

I znowu w koło macieju...znowu biali są winni. Najbardziej pewnie ja. Skończcie pisać te bzdury, bo już raz "wykształceni" murzyni dostali swoje państwo i co z tego wyszło? Ano nic. W USA 13-15% murzynów popełnia ok 60% ciężkich przestępstw. W UK gdzie nie było niewolnictwa w takiej formie jak w USA te statystyki wyglądają jeszcze gorzej. Te Wasze farmazony nijak się mają do rzeczywistości.

luk11c4

A Morgan Freeman powiedział, że nie ma czegoś jak zinstytucjonalizowany rasizm w USA. "How to make racism go away? Just stop talking about it". To jego słowa.

ocenił(a) film na 6
SandorClegane

Właśnie z powodu tego wywiadu przywołałem jego postać. Ale ty przecież stwierdziłeś, że nie ma czarnego nie rasisty, a jednak Morgan Freeman jest :o I nie wiem czy to ma być jakieś odkrywcze, że nie ma zinstytucjonalizowanego rasizmu w usa? Skończył się on w 1964, ale nikt nie usunie rasizmu ustawą, tak samo nikt nie usunie prześladowań i dyskryminacji przeciw osobom LGBT jakimś dokumentem, to musi być wieloletnia praca u podstaw, uświadamianie i edukowanie ludzi.
Powołujesz się na to, że czarni są rasistami, a to ja w tobie widzę największego rasistę. Co ma liczba zabójstw do tego czy murzyni są rasistami czy nie? Chcesz ich przedstawić w jak najmroczniejszych barwach żeby podkreślić swoją rację? To jest niemerytoryczny sposób argumentacji przez zmianę tematu i powoływanie się na krzykliwe statystyki, ale nic nie wnoszący do tematu jaki był poruszony.

luk11c4

Nigdzie nie napisałem "Nie ma czarnego nie rasisty". Znajdź mi ten cytat...napisałem "Czarni nie potrafią nie być rasistami". To nie to samo. Ty sobie zdajesz sprawę co to statystyka i uogólnienia? Mam z imienia i nazwiska podać ci wszystkich czarnych w USA i ich przekonania i życiorysy, żebyś był zadowolony? "[...] a to ja w tobie widzę największego rasistę" - całe G mnie to obchodzi kogo ty we mnie widzisz, bo mnie na oczy nie widziałeś. Ja nie będę rozgrzeszać czarnych społeczności za brak pracy u podstaw. To nie my mamy ją wykonać tylko oni, a te "krzykliwe statystyki" dobitnie pokazują, że tej pracy nie robią. W czarnej społeczności jeśli idziesz drogą edukacji to jesteś podrabiany białas. Zmień swoimi pierdami, które tu wygłaszasz to podejście, to chociaż cokolwiek pożytecznego zrobisz. Mają w USA obecnie taki handicap jakiego żadna inna rasa (to już samo w sobie jest rasizmem). Dodatkowe punkty, różne programy, stypendia... i w dalszym ciągu nic. W tym samym czasie Azjaci idą jak burza, choć to również była w pewnym okresie dyskryminowana grupa, a japońsko-amerykańskie pochodzenie w trakcie 2 WŚ powodowało internowanie w obozach na terenie USA. Jak rozumiem jesteś z tych, co jak jakiś patus kogoś okradnie, to wynajdują wszelakie "traumy" i powody, dla których to zrobił... gorzej jak okradnie ciebie. Klasyczna hipokryzja. P.S. Całe G zrozumiałeś z wywiadu z Morganem i z tego co tam powiedział.

ocenił(a) film na 6
SandorClegane

"napisałem "Czarni nie potrafią nie być rasistami". To nie to samo. " - no ale morgan freeman jest czarny, więc on też według twojej definicji nie może nie być rasistą. Jak dla mnie to jest to samo, może zechcesz wytłumaczyć różnicę?

SandorClegane: "Całe G zrozumiałeś z wywiadu z Morganem i z tego co tam powiedział."
Morgan Freeman: "Stop calling you a white man and you stop calling me a black man"."
SandorClegane: "Ja nie będę rozgrzeszać czarnych społeczności za brak pracy u podstaw. To nie my mamy ją wykonać tylko oni"
xD

"Mają w USA obecnie taki handicap jakiego żadna inna rasa" zabawne, bo taki sam handicap mają kobiety w stosunku do mężczyzn, a dalej nie ma z nich ani wynalazców ani inżynierów :D Jak widać, to nie działa.

"Jak rozumiem jesteś z tych, co jak jakiś patus kogoś okradnie, to wynajdują wszelakie "traumy" i powody, dla których to zrobił..." nie trafiłeś, ale też mam na to cytat od ciebie: "mnie na oczy nie widziałeś. (a się wypowiadasz)" :)

"W tym samym czasie Azjaci idą jak burza" nie przypominam sobie, żeby azjaci robili na plantacjach bawełny przez 250 lat, a potem przez kolejne 100 byli obywatelami gorszej kategorii. To, że azjaci byli represjonowani w/po wojnie, to jest nic, polacy też byli przez niemców zabijani w obozach koncentracyjnych, a teraz zasilamy ich gospodarkę najlepszymi studentami i zwykłymi pracownikami.

"Ja nie będę rozgrzeszać czarnych społeczności za brak pracy u podstaw. To nie my mamy ją wykonać tylko oni" - łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. To już jest cała kultura jaka tam się wykształciła, to tak jakby żydom powiedzieć nie bądźcie przedsiębiorczy, no nie sądzę, żeby to się dało tak łatwo wprowadzić. Tak samo można by z ciebie zrobić nie rasistę, ale do tego nawet 100 lat nie wystarczy ;)

luk11c4

""Mają w USA obecnie taki handicap jakiego żadna inna rasa" zabawne, bo taki sam handicap mają kobiety w stosunku do mężczyzn, a dalej nie ma z nich ani wynalazców ani inżynierów :D Jak widać, to nie działa."
No, no, no? I jaki jest z tego logiczny wniosek? (tzn. "twój logiczny" bo coś czuję, że będzie inny niż ogólnie, najoczywistszy logiczny wniosek)?

luk11c4

"w dawnych czasach biali robili filmy o gnębieniu czarnych, albo kobiet, a teraz jak czarny nagra coś gdzie biali są źli a czarni dobzi, "
Gościu! :D Przecież w tym zdaniu, DWA RAZY wychodzi, że były i są kręcone filmy, w których bialni są źli :D
A ty to napisałeś jakbyś wstawiał jakieś dwie przeciwstawne rzeczy :D

ocenił(a) film na 6
rhotax

Nawet nie wiem czy chce mi się odpowiadać personie, która myśli że jest wszech inteligentna, a ma dopiero dwadzieścia lat z groszem i wali emotikonami jak jakiś 14 letni pokemon. Aż mam fleszbeki jak byłem młody i głupi a miałem wyolbrzymione ego, ale przynajmniej emotkami nie srałem żeby jakkolwiek wychodzić poważnie.

W dawnych czasach BIALI kręcili filmy w których dręczenie CZARNYCH lub KOBIET było przedstawiane POZYTYWNIE, a teraz CZARNOSKÓRY kręci film gdzie BIALI są ŹLI i to już się niektórym BIAŁYM nie podoba. Tyle ode mnie, ja już tamtą dyskusję skończyłem jaki czas temu, nie będę się kłócił o szczegóły ani jej wznawiał, mam ciekawsze rzeczy do robienia. Także idź być mądrym gdzie indziej. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
luk11c4

Z każdym wpisem odchodzisz od meritum i w zasadzie nie bardzo rozumiem o co chodzi. A wycieczka osobista dotycząca wieku... ja mam 34 lata powiedz mi kim jestem.
Film momentami się mi podobał, momentami nie. Co do kwestii rasistowskich to żyjemy w czasach, gdzie film w którym dobrano bohaterow w ten a nie inny sposób musi się zderzyc z oceną tego aspektu. Jeśli z jednej strony pojawiają się uwagi do serialu "Czarnobyl" dotyczące tego, że nie ma tam osób czarnoskórych, to równie uprawnionym może być oburzenie względem tego horroru.
Podczas oglądania filmu głównie interesuje mnie scenariusz, jakość gry aktorskiej, rozwój postaci... tylko wydaje mi się, że coraz częściej mnogość parytetow sprawia, iż klucz doboru bohaterów podczas castingu czy pisania scenariuszy niekoniecznie jest pozbawiony założeń ideologicznych. Nawet słuszne założenia mogą powodować opór u odbiorcy. Film "Uciekaj" rysuje dla odbiorcy jasną linię sporu i dlatego nie można zabronić wypowiadania się ludziom, którzy mają jakieś uwagi. Co więcej, może warto sprawdzić czy nasze własne poglądy nie odlatuja w inne ekstremum. Wiesz dla mnie akt holokaustu powinien byc dzisiaj powodem jasnego sprzeciwu świata wobec tego co robi Izrael z muzulmanami. Natomiast fakt istnienia niewolnictwa nie może być wymówka na pokolenia... ok Państwo musi karać kazdy przejaw rasizmu, ale też jasno musi być powiedziane, że pewne subkultury nie są sztuką i bycie czarnym gangsta ani trochę nie jest fajne. Skoro jesteśmy równo to nie ma żadnej supremacji jednych lub ekstra punktowania innych... tutaj wszystkie strony muszą wyjąć kołek z wiadomego miejsca i zacząć pracować nad swoimi uprzedzeniami, żeby dostrzegać człowieka zamiast patrzeć na kolor jego skóry. Tak, czarni, latynosi i Azjaci też są rasistami jak i biali.

Marcin_T_filmweb

masz wg mnie bardzo źle podejscie. unikanie problemu nie sprawi że problem zniknie, czyli i gotowanie rasizmu w filmie nie spowoduje niczego dobrego. zwykle, ludzkie, pospolite przymykanie oczu. a film jest rasistowski bo określa cechy ludzkie kolorem skóry deprecjonujac jednych kosztem drugich.

ocenił(a) film na 4
sheppre

niestety nie bardziej rozumiem co napisałeś/aś... wydaje mi się, że Twój komentarz jest nie na temat względem mojego wpisu. W którym momencie napisałem że należy unikać problemu?

Korgan_1977

Nie ma rasizmu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones