PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11453}
7,3 17 292
oceny
7,3 10 1 17292
7,3 7
ocen krytyków
Ucieczka do zwycięstwa
powrót do forum filmu Ucieczka do zwycięstwa

Super film

ocenił(a) film na 10

ten film jest przeswietny chociarz jest tam jedna wpadka.Numery na koszulkach.to jest połowa lat 40 a numery dopiero byly od 1950

giovanni50

I wydaje mi się, że spalonych też jeszcze w tamtych czasach nie było.

ocenił(a) film na 10
felomon

Spalony jest od lat 70 tak mnie się wydaje.

ocenił(a) film na 10
felomon

Chociaż w Wikipedii piszą:
Do roku 1925 aby uniknąć spalonego zawodnik drużyny atakującej musiał mieć przed sobą trzech, a nie jak obecnie dwóch, zawodników drużyny broniącej.

ocenił(a) film na 7
giovanni50

Chyba jednak nie,wiele klubów używało numerów na koszulkach przed 1940 rokiem. A w oficjalnym meczu międzypaństwowym numery na koszulkach zostały użyte w 1937 roku podczas potyczki Anglii ze Szkocją.

Spalony to chyba od początku ustalenia zasad obowiązuje.

ocenił(a) film na 7
junkhead

Chyba nawet spalony był na początku bardziej restrykcyjny (trzech zamiast dwóch graczy drużyny przeciwnej)

ocenił(a) film na 8
Misiek98

Kiedyś tak

ocenił(a) film na 6
giovanni50

Film nawet niezły tylko że jako gatunek powinni napisać: sportowy z elementami komedii, albo kabaret sportowy :). Kto oglądał ten chyba wie o co co mi chodzi zatem uważam, że wyjaśnienia są zbędne. Generalnie przyjemnie się go ogląda.

ocenił(a) film na 7
giovanni50

Skąd takie wiadomości? W latach czterdziestych nie było numerów, spalonych itp.? A może dinozaury biegały po stadionach? Jedno jest pewne: w latach czterdziestych "chociaż" pisało się przez "ż".

ocenił(a) film na 10
krzand

Co się blędów czepiasz??
Komorowski może to ja też
A o numerach to gdzieś czytałem

giovanni50

Nie musisz być jak Komorowski. A gdzie napisane, że on może? Analfabeta i tyle.

ocenił(a) film na 6
giovanni50

Akurat przepis o spalonym (choc wtedy bardziej restrykcyjny, bo przed pilka musialo byc 3 graczy, a nie 2) wprowadzono w 1866 r :) Numery na koszulkach rowniez byly, ale z tego co wiem nie w kazdym meczu byly obowiazkowe.

Natomiast jednym z bledow, ktore wylapalem byly zmiany - wtedy nie mozna bylo w ogole robic zmian, jak ktos odniosl kontuzje, to po prostu druzyna grala w 10. A tu pierwszego pilkarza zastapil inny.

ocenił(a) film na 8
Joopiter

film jest świetny po latach , Stallone , Caine , von Sydow + Pele , Ardiles i reszta paczki świetnie zmontowana ekipa . Mam tylko pytanie ,dlaczego przy kontuzji Pele nie wszedł Rezerwowy ? Wydaje mi się też że jest błąd gdy na koniec pokazują obsadę (K.Deyna) a ten chyba w tym meczu nie zagrał ? na początkowej prezentacji zawodników go nie było , albo przeoczyłem . Ktoś pomoże ? film 8/10 :) Sam mecz jest mistrzowski .

broly91

Trochę dziwne z tym Pele, wydaje się, że większość meczu grali w dziesiątkę. A Deyna chybs na drugą połowę wyszedł. Widziałem go w jednej scenie na meczu. Po latach bardzo rzuciło mi się w oczy ego Pele. Tak się popisywał.

ocenił(a) film na 8
krysiron

W ogóle fajnie, że Kazia pokazali

ocenił(a) film na 8
giovanni50

Ja się cieszę, że o polskim wątku nie zapomnieli i Deyna zagrał!

giovanni50

mylisz sie, numerow zaczeto uzywac juz w 1939 roku

giovanni50

mylisz sie, numerow zaczeto uzywac juz w 1939 roku

ocenił(a) film na 10
wiecznie_zly

Ok dzięki za info

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones