PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629789}

U niej w domu

Dans la maison
7,1 19 669
ocen
7,1 10 1 19669
7,1 15
ocen krytyków
U niej w domu
powrót do forum filmu U niej w domu

Piękny, zaskakujący, lekki jak woń jaśminu i jedwabiu, metafizyczny. Realizm miesza się z wyobraźnią i na odwrót. Ozon wprowadza widza w spektakl... życia, bo "każdemu czegoś potrzeba".

Brevi

Mam pytanie, czy w pozniejszych etapach filmu czyli mniej wiecej od 40m, on pisal ciag dalszy tych "wypracowan" z wyobrazni czy naprawde byl np w tej sali i grali w koszykowke? sugeruje sie tym, ze nauczyciel kazal mu zmienic troche tekst, z gory dziekuje

ocenił(a) film na 8
Pawlovsky

Nauczyciel też się pogubił. Przeraził się, odwołał lekcje bo jak tamten zachorował.. to był splot okoliczności, albo prowokacja.

Proponuję obejrzeć super film "Kraina Jutra" o tym jak TV manipuluje ludźmi.

Seriale gdzie wszyscy się kłócą to pranie mózgu (jak wiadomości z lista nieszczęść i filmy akcji, oraz dobranocki pełne przemocy).

Na końcu filmu jest ciekawy cytat, który przytoczyłem pod linkiem na końcu (czym skutkuje życie ekranem TV lub kompa, gdy ktoś pisze nam historie, a nie my sami - jak w filmie "Secret" z 2006 roku).

Brevi

Czy Claude naprawde calowa sie z mama Rafy? jesli nie to skad ten siniak nad okiem? pogubilem sie co jest prawda a co wyobraznia.

ocenił(a) film na 8
Pawlovsky

Wyobraźnia jest prawdą (bo jeśli się gdzieś jest myślą, to jest się tam i uczuciem - przezywając to jak prawdziwe).
Film to fikcja, ale w tej fikcji, jest też fikcja, jak w filmie "Incepcja" lub "Trzynaste piętro" - wymiar w wymiarze.
Nic nie jest prawdziwe inaczej niż tylko lokalnie, przyjmujemy pewne punkty odniesienia by komunikować się.
Ale prawdą jest to czego się doświadcza. Gdy widz ogląda film, w świecie filmu wszystko ejst prawdą, choć ten może otwierać kolejne wymiary (zagłębienia, tak jak sen we śnie, o śnie:)

Całe dzieło daje do myślenia - oto moja interpretacja:

http://www.filmweb.pl/film/U+niej+w+domu-2012-629789/discussion/Zako%C5%84czenie +daje+do+my%C5%9Blenia+-+weryfikuje+ludzk%C4%85+g%C5%82upot%C4%99+sp%C4%99dzania +czasu+przed+TV,2833410

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones