PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489641}
6,6 34 376
ocen
6,6 10 1 34376
4,0 6
ocen krytyków
U Pana Boga za miedzą
powrót do forum filmu U Pana Boga za miedzą

Prawdziwe Podlasie można sobie obejrzeć na tych filmikach:
http://www.youtube.com/watch?v=cpRJSltkG1Q
http://www.youtube.com/watch?v=ZXOp0dlUZUk&feature=related

ocenił(a) film na 10
ostrov

haha

richi102

O w dupę, powiedźcie mi ludzie, czy na tych naszych polskich wsiach naprawdę jest taka bieda? Ja jestem ze wsi (Łysa Góra, małopolskie), ale tu u nas nie ma takiego zadupia. Jak się jedzie nad morze to aż strach (pustka, krowy, domy z drewna). Jedynie małopolska i śląsk jest w miarę rozwinięty z tego co widać. To prawda? Na tej północy jest przeciętnie jedno gimnazjum w całej gminie...Tam nie ma nic!

ocenił(a) film na 7
szymon0018

tak tak tylko wasza zje... malopolska jest tak cudownie rozwinieta, dziecko wyjedz z tej swojej wioski i rozejrzyj sie do okola.... ale nie tylko po " rozwinietej malopolsce i slasku'

szymon0018

To akurat chłopie nie błysnąłeś. Kilka lat temu przechodziłem z pielgrzymką przez twoje tereny, a szedłem z Przemyśla. Od Przemyśla do Dunajca piękne, zadbane miejscowości. Po przeprawie przez Dunajec idąc przez małopolskę totalny syf, gnojówka płynąca po ulicach, obleśne stare niedokończone domy zbudowane z pustaków... przygnębiające widoki. Co szokujące ale również pod Warszawą są największe "zadupia". Byłem w szoku jak kilka lat temu w okolicach Mińska mazowieckiego i z drugiej strony - Sochaczewa widziałem zamiast traktorów konie orzące pola. Jeśli chodzi o wieś to najbiedniejsze tereny są na Pomorzu zachodnim i Ziemi lubuskiej - to ziemie "odzyskane" na których dla przesiedleńców utworzono PGR-y. Jak padła komuna cały ten system się rozpadł.

ocenił(a) film na 7
Pseudoautochton

Sama prawda

ocenił(a) film na 7
ostrov

Ale powiedz jakie te filmiki mają powiązanie z filmem ?

ostrov

Koleś co starasz się tym udowodnić? W każdym regionie Polski można znaleźć jakąś zapomnianą wioskę i nakręcić o nich pseudo dokument w obraźliwych barwach. Akurat Podlasie charakteryzuje się w skali Polski nowoczesnym rolnictwem na skutek tego, że nie było tu PGR-ów a od stuleci ziemię uprawiali indywidualni rolnicy. Do tego obszary wschodnie są doinwestowane z funduszy strukturalnych więc w porównaniu do obecnych wschodnich kresów większość terenów Polski wygląda mizernie.

Pseudoautochton

to prawda.
Podlasie ma nowoczesną i dobrze zagospodarowaną wieś. Podlaskie słynie z największej produkcji mleka, a do niedawna z najlepszego gatunkowo cukru.
Zauważcie, że te wszystkie plotki to jest propaganda. Nie dawno w wiadomościach był news o konstruktorach z Politechniki Białostockiej. Oczywiści pan reportet znalaz ruinę w tle i przy niej się prezentował. Białystok to nowoczesne miasto, które ciągle się rozwija.

weeman86

a takie pociągi kursują od Białegostoku do większych miast wojewódzkich.
http://www.bialystok.pl/
Module/CHu3u8/
ImageProvider.ashx?
id=fxvZmhQGhtftlKHvMIlZ9g2

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones