PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10041476}
5,1 573
oceny
5,1 10 1 573
4,7 3
oceny krytyków
Uśmiech losu
powrót do forum filmu Uśmiech losu

Bardzo lubię ciepłe, poetyckie kino Jakimowskiego i byłam bardzo ciekawa jego nowego filmu. No ale jak widać Grecja to nie Polska i jak dla mnie tu to wyczucie klimatu zawiodło. Piękne krajobrazy, bardzo przystojny Mateusz Kościukiewicz i ładna Greczynka to za mało jak dla mnie. Zabrakło dla nich ról i scenariusza. O wątku miłosnym nie wspomnę, bo był tak banalny że nie wiem co napisać. Przez wielojęzyczność miało być połączenie Śląska, Polski, Grecji. Zbyt przekombinowane to zadanie się okazało, w międzyczasie klimat uleciał. Tu sceny koziego meczenia głównych aktorów a ja mam w pamięci płonąca sukienkę Małgorzaty Foremniak ze Zmruż oczy. Patrzyłam na zegarek. Szkoda

ocenił(a) film na 5
Dobanasia

No meczenie było żenujące. Kościukiewicz niestety wcale mnie nie przekonał. Słaby ten angielski. Po śląsku brzmiał naturalnie, po angielsku bardzo sztucznie. Słaby scenariusz. Zdjęcia i muzyka spoko, ale zupełnie brakło spójności i magii. No i ładniutka Greczynka rzucająca się na śmierdzącego, nie mytego od kilku dni śmierdusa. Coś tu nie gra :/

ocenił(a) film na 5
mkucharski

Jakie tam kto ma gusta to nie wiem :) ale ogólnie za wątek romansowy złamanego grosza bym nie dała ;)

ocenił(a) film na 6
mkucharski

Akurat języka angielskiego bym się nie czepiał. Śląski dla postaci był językiem ojczystym, a angielski wyuczonym, więc brzmiało właśnie naturalnie. Gdyby Andrzej zaczął mówić perfekcyjnym angielskim z brytyjskim akcentem, to by właśnie brzmiało sztucznie.

ocenił(a) film na 5
andrzejczarny

Zgadza się. Jeżeli zatrudniasz aktorów z angielskim jako językiem obcym do roli osoby, dla której też to jest obcy język, to fakt że ten angielski jest taki sobie nie stanowi problemu - to wałśnie brzmi wiarygodnie. Wyjątkiem byłaby sytuacja gdyby bohater musiał ze względu na fabułę posługiwać się perfekcyjnie językiem obcym, ale tu tak nie jest, bohater trafia za granicę przypadkowo, angielskim się posługuje, zna go przeciętnie, użytkowo.

Dobanasia

Gdyby on chociaż był faktycznie przystojny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones