PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=797246}

Twój Simon

Love, Simon
7,1 32 018
ocen
7,1 10 1 32018
6,9 20
ocen krytyków
Twój Simon
powrót do forum filmu Twój Simon

Mam 20 lat, więc tragedii nie ma, ale oglądając ten film czułam się co najmniej dziwnie, dosyć zażenowana. Nie ma to nic wspólnego z wątkiem orientacji głównego bohatera, żeby nie było. Strasznie mnie nudził, dziecinny, przesłodzony, generalnie nie poruszył mnie w żaden pozytywny sposób.

mike1234

Mam od ciebie 15 lat więcej i nie uważam, abym był za stary na tego typu filmy. Fakt wybitna produkcja to nie jest, jednak jako ktoś kto od lat ogląda niemal wszystkie mainstreamowe i niszowe filmy LGBT uważam, że Love, Simon wnosi powiew świeżości wypełniając lukę zapotrzebowania na filmy łatwe, lekkie i przyjemne, których wśród LGBT brakowało i nadal jest ich jak na lekarstwo.

mike__25

Masz rację, ale dodam jeszcze jedną sprawę... Na ogół osobom hetero trudno to zrozumieć, bo nie muszą ukrywać się z tym, kim są, jakiej orientacji, i bać się, że z tego powodu będą narażeni na wykluczenie i pogardę. Jeśli ktoś z LGBT ze względu na okoliczności i środowisko (np. wieś lub małe miasto, konserwatywne i homofobiczne otoczenie itp.) przez całe życie musi się ukrywać, co może być dla niego piekłem, to taki film - nieco bajkowy, jak nasze marzenia o lepszej przyszłości i wolności - jest miłą odskocznią od trudnej rzeczywistości. Mimo lekkiej formy może poruszyć, rozbawić, ale też dać do myślenia. U mnie już dekady minęły, gdy byłem nastolatkiem, ale ten film bardzo mi się spodobał i rozmarzył (kto by nie chciał mieć takich tolerancyjnych rodziców i przyjaciół). Dzięki takim filmom (których jest jak na lekarstwo) przynajmniej na chwilę można zapomnieć o własnej szarej i trudnej rzeczywistości...

ocenił(a) film na 7
mike1234

Po prostu rom-com. Ma być lekko i przyjemnie z happy endem. I jest naprawdę fajnie. Taki film nie ma poruszać, wywoływać skrajnych emocji tylko ma się fajnie oglądać (no dobra jakieś przesłanie, z reguły spłycone powinien posiadać - ten ma). Gdybym do czegoś miał to porównać to na myśli mam kultowe (dla mnie na pewno ) "Cztery wesela i pogrzeb" - też mega lekko i przyjemnie, bez fajerwerków ale coś w sobie ma (i nie chodzi tylko o wyspiarski humor;p)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones