PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=767406}

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
7,9 224 325
ocen
7,9 10 1 224325
7,8 54
oceny krytyków
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
powrót do forum filmu Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Ech...

ocenił(a) film na 9

Oglądasz film, wiesz, że się kiedyś skończy i od pierwszej minuty pieruńsko tego żałujesz... taki to film.

ocenił(a) film na 5
Diana

To nawet nie jest recenzja...

ocenił(a) film na 8
affinity

Dokładnie tak. Ten film ma dobre zdjęcia, nieprzewidywalny scenariusz i doskonałą grę aktorską. Chcę więcej takich filmów.

https://literatkakawy.wordpress.com/2018/01/30/trzy-billboardy-za-ebbing-missour i/

ocenił(a) film na 9
affinity

Po kilku minutach już miałem dokładnie to samo uczucie. Rewelacyjny film. Jak dla mnie film roku.

ocenił(a) film na 1
fett85

film roku, którego? - może jeszcze tego przed filmami niemymi, no może ciut czarnego humoru ale poza tym nic tu nie ma porządnie zrobionego

ocenił(a) film na 10
affinity

Też tak miałam

ocenił(a) film na 8
affinity

Oczywiście ten film ma sporo z kina braci Coen, trochę z Tarantino, ale warto zauważyć, że McDonagh ma w sobie więcej smutku, więcej goryczy, a zarazem znacznie więcej empatii dla swoich bohaterów, pomimo tego, że u każdego z twórców nie brak humoru, często też nie brak groteskowej przemocy. Zresztą te porównania wysypują się, bo McDonagh wziął się za wybitnie amerykański temat (notabene zrobił to bardziej bezkompromisowo, a zarazem jakby z większym współczuciem dla bohaterów, niż Coenowie), a przecież wcześniej jego kina również tętniło takimi emocjami, kto nie zna, niech zobaczy "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

Więcej rozkmin nad tym filmem tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=WV0Ll5z-qvU

DrugiSeans

Film o dwóch odpychających, toksycznych kobietach, z których jedna niszczy życie społeczności, a druga - własnego syna. Oparty na niewyszukanych bluzgach, irytującym żonglowaniu konwencją i niszczeniu klimatu, obiecujący, a ostatecznie irytujący.

ocenił(a) film na 6
HerrPietrus

Niestety, nie porwał mnie.
Po tylu nagrodach jakie otrzymał spodziewałam się naprawdę czegoś dobrego, a tu rozczarowanie. Niby gra aktorska dobra, krajobrazy i muzyka też, ale nie dotarł do mnie tak jak do tych, którzy dają mu 9-10.
A może oni sobie dopowiadają, szukają drugiego dna?
Nawet nie wierzę w te kilkudniowe przemiany Dixona.
Takie liryczno - psychologiczne opowieści o tym, co reżyser chciał przekazać (a czego nie widać), doszukiwanie się głębi, której nie ma, zawsze mnie śmieszą i dziwią.

Najlepsza była wczoraj rozmowa z panią farmaceutką w aptece , która obejrzała wcześniej ten film (ja przed chwilą) - "Widziałam z mężem, nawet fajny, ale źle się kończy". Tak obywatele, nie jurorzy, odbierają ten film.
Sorry, ale góra 6/10.

Może nie było w konkursie lepszych filmów i dlatego ten dostał nagrodę? No już nie wiem, co myśleć o Akademii.

Aż boję się po tych nagrodach obejrzeć "Kształt wody", bo podobne towarzystwo ocenia i nagradza.

ocenił(a) film na 9
Majka4444

Tu nie ma drugiego dna. Treść aż wali swą prostotą po oczach. To swoista wykładnia o umiejętności wybaczania.

Majka4444

Kształt wody to jeszcze gorszy syf. Można w tym filmie znaleźć podobieństwa do "bilbordu" chociażby główna bohaterka kobieta zagubiona, myśląca i kochająca inaczej ,równie wynaturzona jak tytułowy potworek. Przeciwnikiem jej postawy jest człowiek, który kojarzy mi się z gestapowcem. Przeciwstawienie normalnej rodziny(ukazanej w złym świetle) z miłością z czymś bliżej nieokreślonym. Można by długo pisać ogólnie szkoda czasu na te filmy.

affinity

dokładnie takie samo odczucie.

ocenił(a) film na 9
affinity

Nie wniosę nic nowego do tematu. Zgadzam się całym sobą.

ocenił(a) film na 9
affinity

Dokładnie TAK ! Jak pokazały się napisy końcowe zaklęłam.. taki to film.

affinity

Moim zdaniem zakończył się w odpowiednim momencie (co dalej to już pozostaje nam do interpretacji). Muszę jednak napisać, że ten film potrafił zaskoczyć. Nie często ogląda się film z tak nieprzewidywalny scenariuszem.

ocenił(a) film na 8
affinity

Jednym słowem REWELACJA .

ocenił(a) film na 9
affinity

Też nie lubię filmów, w których wątek na końcu filmu dalej pozostaje otwarty. Ale film był fajny.

affinity

Nie przesadzaj napewo film jest gorszy od władcy pierścieni powrót króla

affinity

Sam bym tego lepiej nie ujął. Oscar dla filmu, scenariusza, McDormand, Rockwella i Harrelsona.

affinity

Film od pierwszych minut po prostu próbuje zaskoczyć ale w ogóle mu się nie udaje. Główna bohaterka prowadzi chamski prymitywny dialog z wieloma osobnikami w tym filmie. Film tylko nagradzany ze względu na scenę z księdzem. Antykatolicki bełkot poniżający duchownych i winiący ich za całe zło na tym świecie. Zaraz mi się przypomina marsz niepodległości gdzie w 3-kilometrowym marszu była kilku złych osobników z niewłaściwymi transparentami i nagle stwierdzono że szło 60tys. nazistów. Bohaterka to typowa zagubiona kobieta, która nie umie wychować porządnie córki. Film jest pełen prymitywnych zwrotów, braku szacunku jeden do drugiego. Jednym słowem życie ludzi bez Boga i wartości. Najlepszym przykładem jest egoistyczne podejście policjanta który popełnia samobójstwo bo nie może poradzić sobie z chorobą. Końcowa scena gdzie bohaterka z byłym policjantem jadą dokonywać samosądu (chociaż się zastanawiają) świadczy jak kiczowate i denne przesłanie jest tego filmu. Za najlepiej wykonane należy uznać bilbordy... są bardzo wyraźnie i czytelnie wykonane.

ocenił(a) film na 9
greg22

Oessssu.

ocenił(a) film na 9
affinity

I feel ya brother :( Płakałam i śmiałam się co chwila. To sztuka zrobić taki film.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
affinity

haha dokładnie ;)))

ocenił(a) film na 8
affinity

dokladnie to myslalam podczas ogladania

ocenił(a) film na 10
affinity

Tylko dlaczego nie ujawniono zabójcy-gwałciciela? No chyba że przyjmiemy że facet w barze który pobił byłego policjanta, miał b. dobre alibi. Poza tym wspominał coś do gł. bohaterki "że chętnie by przeleciał jej córkę" (lub coś w tym stylu). Dziwne że nie dała mu w pysk.

Thrasher_09

"Tylko dlaczego nie ujawniono zabójcy-gwałciciela? "

Bo to miało zostać niedopowiedziane. I niewyjaśnione. Nie wiemy i nie dowiemy się.

ocenił(a) film na 8
affinity

"WSZYSTKIE PIENIĄDZE ŚWIATA"

What's your name? Who's your daddy? Is he rich like me?
https://www.youtube.com/watch?v=RBxK3CcOQD8
https://www.youtube.com/watch?v=Cww_SuwQBVs

ocenił(a) film na 8
affinity

miałem takie same odczucia co Pan/i/. Już po pierwszych minutach żałowałem że za 2h będzie koniec!

ocenił(a) film na 2
affinity

Najgorszy rodzaj filmów...
Początek zadaje widzom pytania, na które chcemy odpowiedzi.
Najważniejsze pytanie nim pozostanie, bo kończy się bez żadnego wyjaśnienia.
Według mnie jeden z wielu filmów, który koniec niszczy cały film, super.

ocenił(a) film na 8
affinity

Tym bardziej, że się skończył nagle i pozostawił ogromny niedosyt

ocenił(a) film na 1
affinity

w skrócie - pełna nienawiści do całego świata baba nie ujmując czy słusznie czy nie biega po całym miasteczku i wszystkich gnębi bo coś tam, coś tam, swojej histerii nie potrafi wyrazić inaczej jak tylko mszcząc się na innych, no i w każdym oczywiście widzi mordę nienawistnika a zwłaszcza w policji , - biedny szeryf chciałby jakoś pomóc bo coś tam z jakiejś przyzwoitości mu zostało ale gdzież tam i to ma być rewelacyjny obraz czego???, Albo ja nie rozumiem podtekstu irrytacji albo to gó.wno nie film. nic mnie nie zafascynowało w tym obrazie no chyba że skuteczna nienawiść działań głównego bohatera- właściwie - ki. 1/10 to max.

ocenił(a) film na 7
affinity

Skończył się sporym jak dla mnie rozczarowaniem. SPOILER !!! I wcale nie chodzi o to, że sprawca nie poszedł siedzieć.

ocenił(a) film na 4
affinity

nie wiem nad czym się ludzie zachwycają, mnie to jakoś nie podeszło

ocenił(a) film na 10
affinity

wzruszający, kapitalny! długo zostaje w pamięci i w emocjach

ocenił(a) film na 10
affinity

Miałam dokładnie tak samo. Dokładnie. Zdarza mi się to nieczęsto, ale w ten sposób rozpoznaję filmy dla mnie wyjątkowe, do których będę wracać.

affinity

znasz podobne filmy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones