PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=579022}

Trzecia gwiazda

Third Star
7,4 4 416
ocen
7,4 10 1 4416
Trzecia gwiazda
powrót do forum filmu Trzecia gwiazda

Film jakich setki 

ocenił(a) film na 5

"Trzecia gwiazda" to kolejny już film, w którym główny bohater, będąc na "łożu śmierci" wyrusza z grupką przyjaciół, aby w godny i odpowiedni dla siebie sposób pożegnać się z życiem...znacie? - tak znamy!!! Nic dziwnego, bo każdy, kto widział sporo produkcji filmowych zna taką samą lub podobną historię "na wylot". W obrazie tym zasadniczo nie ma absolutnie nic nowego - te same postacie, grające te same role, takie same sytuacje, podobne żarty, sytuacje, sceny oraz rozmowy itp., itd. W zasadzie cały film to jedna wielka "klisza" tego, co każdy widział dziesiątki razy...Na plus - mimo bardzo skromnego budżetu udało się stworzyć obraz, który nie odrzuca swoją banalnością oraz skromnymi środkami wyrazu, na minus - wszystko pozostałe jest ekstremalnie standardowe i wtórne.
Nie polecam - 5/10

ocenił(a) film na 8
PWMarshal

Mógłbyś podać konkretne przykłady filmów, bo jestem ciekawa?

ocenił(a) film na 5
Elaine_2

Musisz być bardzo młodą dziewczyną, skoro nie widziałaś w przeszłości podobnych filmów :-) (ewentualnie oglądasz mało filmów, ale skoro aktywnie uczestniczysz na forum filmowym to pewnie jednak nie...). Szczerze Ci odpowiem, że widziałem blisko 7 tys. produkcji i nie za bardzo mi się chce wyszukiwać spośród takiej ilości konkretne tytuły, ale podejrzewam, że jak wpiszesz w wujka "google" hasła typu: filmy o umieraniu, śmiertelnie chory wyrusza w ostatnią podróż, albo chory na raka lub aids wraz z przyjaciółmi....to z pewnością sporo tytułów znajdziesz :-)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
PWMarshal

Musisz być więc bardzo niekonsekwentny w swej wypowiedzi... ;) Albo po prostu rzeczywiście Trzecia Gwiazda to jedna wielka klisza ;) Racja, przypominam sobie parę filmów o podobnej tematyce (np. Choć goni nas czas, Mamuśka, czy choćby kiczowate Ostatnie wakacje). Trochę już filmów widziałam, ale nie potrafię przywołać motywu podróży ze śmiertelnie chorym przyjacielem, dlatego ciekawa byłam podobnych pozycji. Ale miło mi rozmawiać z takim znawcą światowej kinematografii, oby tylko trochę zręczniej prezentował tę wiedzę...
Pozdrowienia!

ocenił(a) film na 5
Elaine_2

Zawsze doceniam uszczypliwy humor :-) także być może za 100 lub 200 dni, jak będzie mi się chciało to poszukam tych filmów :-) , ale mimo wszystko nie obiecuję...

ocenił(a) film na 8
PWMarshal

przekleństwo człowieka zapracowanego... ;) spokojnie, jestem wyrozumiała ani też histerycznie wyczekiwać nie będę, więc nie czuj presji... :P

ocenił(a) film na 10
PWMarshal

Wiadomo, ciężko jest wymyślić jakiś nowy ŻYCIOWY temat, skoro wszystko już chyba było, a poza SF to ciężko jest nie odwołać się do jakiejś dziwnej sytuacji w życiu, choroby pojawiają się w wielu filmach, serialach itd. Także uważam, że nie należy tutaj oceniać konkretnie pomysłu na film, ale przede wszystkim jego wykonanie, grę aktorską itd. Jednakże ciekawi mnie w jakich filmach mieliśmy do czynienia z głównym bohaterem, który chciał spełnić swoje ostatnie marzenie przed oczekiwaną i nieuniknioną śmiercią i tym marzeniem była akurat wycieczka taka jak w "Trzeciej gwieździe"? Nie chodzi mi tutaj o spełnianie marzeń na poziomie "Szkoły uczuć", ale o ambitniejsze kino. :) Ja takich nie widziałam po prostu, a jeżeli krytykujesz coś - mógłbyś odwołać się do realnych produkcji.

Elaine_2

https://www.filmweb.pl/Choc.Goni.Nas.Czas, https://www.filmweb.pl/film/Pukaj%C4%85c+do+nieba+bram-1997-162

PWMarshal

Właściwie to chciałem spytać o to samo co Elaine_2 ,ale widzę że odpowiedzi nie uzyskam.:)

breton1

Rany, ten film jest wyjątkowy. To nie jest zwykły dramat. Jest cudowny nastrój, cztery różne postaci, zabawne sceny, wzbudza refleksje. Nie jest tylko do płakania, jest do myślenia, jest do kochania. Naprawdę polubiłam tych czterech gości, którzy mają tyle wad, problemów, podejmują złe decyzje i nie korzystają z życia tak jak by mogli. Ale razem są wspaniali. Zazdroszczę im tego życia, tych uczuć, tego co przeszli. Było okropne, ale piękne. PIĘKNE

ocenił(a) film na 6
PWMarshal

Moja mama jest zagorzałą fanką dramatów i obejrzałam ich sporo... Jednak, ten film nie wiedzieć czemu wzruszył mnie... Miałam 'rozkminę'. Po raz pierwszy tak wzruszyłam się przy filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones