PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107629}

Trop

Clue
7,4 8 055
ocen
7,4 10 1 8055
7,0 6
ocen krytyków
Trop
powrót do forum filmu Trop

Czy pomysły do tego filmu były czerpane z "Zabitego na śmierć" nakręconego 10 lat wcześniej? W obu filmach goście zostają zaproszeni poprzez list od tajemniczego gospodarza, akcja dzieje się w starym zamku, na dworze szaleje burza. Ale w porządku, to typowe motywy, które mogły się powtórzyć. Morderstwo również. Ale idąc dalej mamy tę samą aktorkę (Eileen Brennan) występującą w obu pozycjach. W dodatku zarówno w "Tropie" jak i w "Zabitym na śmierć" odgrywa ona prawie identyczną rolę! Mdleje i upada na podłogę, bo nie zdążono jej złapać.
Te dwa filmy są do siebie tak przerażająco podobne, że właściwie gubię się w ich fabułach (oglądałam je tego samego dnia). Odpowiednio mroczny klimat, zabawne gagi (plus śmieszna i wesoła melodia), psychodeliczny lokaj, mordercza kucharka...
Ale oba są znakomite i z chęcią obejrzałabym jeszcze coś podobnego. ;)

wiedzima

Wybacz, ale jest gdzieś na Filmwebie ten film "Zabity na śmierć". Niestety nie mogłem znaleźć...

ocenił(a) film na 7
strzelec8

"Trop" powstał na podstawie gry planszowej pod tytułem Cluedo. Gra natomiast powstała prawdopodobnie na podstawie genialnej książki Agathy Christie pod tytułem "Dziesięciu Murzynków" lub "DZIESIĘCIU MAŁYCH INDIAN". Tytuł zależy od tłumacza.

ocenił(a) film na 6
strzelec8

http://www.filmweb.pl/f32482/Zabity+na+%C5%9Bmier%C4%87,1976

Jest tutaj.

ocenił(a) film na 7
wiedzima

a który lepszy Waszym zdaniem? Ja widziałem "Zabitego..." i bardzo mi się podobał, a do "Tropu" dopiero się przymierzam

ocenił(a) film na 7
zbawiony

wg mnie "Zabity..." jest dużo lepszy. Jest zabawinejszy, ma lepszą obsadę i pełno poukrywanych odniesień do świata kryminałów. "Trop" też polecam.

ocenił(a) film na 6
zulombo

Mało pamiętam już oba, i jak pisałam wyżej, trochę mi się one mieszają, ale patrząc na wystawione kiedyś oceny, "Zabity na śmierć" bardziej mi się podobał.
Chyba czas odświeżyć sobie oba filmy. :)

ocenił(a) film na 6
wiedzima

"Zabity na śmierć" nie jest pomysłem oryginalnym, zobaczcie to:

http://www.filmweb.pl/film/Dom+na+Przekl%C4%99tym+Wzg%C3%B3rzu-1959-118724

ocenił(a) film na 6
wiedzima

Ja 'trop' odbieram zdecydowanie jako pastisz 'zabitego' (choć i ten miał dużą dozę humoru). Fakt, filmy są tak podobne, że ktoś powinien je tu 'powiązać' ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones