PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1043}
7,5 28 939
ocen
7,5 10 1 28939
8,1 22
oceny krytyków
Tootsie
powrót do forum filmu Tootsie

Zastanawia mnie Oscar za rolę drugoplanową dla Jessici Lange. Dla mnie była tylko mdłym tłem dla popisów Hoffmana. Dodam, że Lange konkurowała ze świetną rolą matki w "Świecie według Garpa".

ocenił(a) film na 8
piotrowy

Według mnie, Jessica miała lepsze rolę w innych filmach, zgadza się, choćby Frances, natomiast nie zgadzam się, że była ''mdłym tłem''.

ocenił(a) film na 8
piotrowy

To fakt, przy Dustinie to jej rola była średnia. Wymiatał facet, dla mnie jego najlepsza rola!

piotrowy

Może nie była aż "mdłym tłem", ale też się dziwię, że dostała za tę rolę Oscara. Nie było w niej niczego szczególnego.

piotrowy

Właśnie obejrzałem i też mnie to zastanawia, bo rzeczywiście była całkiem niezła w tej roli, bardzo na naturalna, ale za to chyba nie dostaje się Oscara.
Dla mnie Teri Garr w roli Sandy pokazała dużo więcej, była na prawdę zabawna i każda scena z nią się wyróżniała.

użytkownik usunięty
michal9403

Szczerze przyznawszy niewiele kobiet mnie bawi, choć ostatnimi czasy pojawiły się talenty takie jak np. Kate McKinnon, lecz Teri Garr w każdej znanej mi roli jest śmieszna. Naturalny talent komediowy. Jest zabawna w komediach jak "Pan Mamuska" i tych bardziej poważnych filmach jak np. w "Bliskie Spotkania...".

ocenił(a) film na 7
piotrowy

Ja bym się właśnie kłócił. Uważam, ze to Terri Garr bya bardziej tłem. Postać Lange była całkowicie indywidualna, a jedynym komediowym wątkiem zwiazanym z nia jest jej niewiedza co do tożsamości Hoffmana. Mamy tu smutna rozmażoną dziewczynę o niezaciekawej przeszłości. Prawde mówiac typowa roe drugopanowa rodem z filmów noir.

ocenił(a) film na 9
piotrowy

Nawet Jessica przyznała w jednym wywiadów, że ten Oscar to nagroda pocieszenia za to, że przegrała z Meryl Streep w kategorii rola pierwszoplanowa. Moim zdaniem mogli nagrodzić dwie aktorki - tak już było w historii nagród Akademii.

edziuniek

Chyba żartem to powiedziała...

ocenił(a) film na 9
zweistein

Pół żartem pół serio...

edziuniek

Celny strzał!

ocenił(a) film na 10
piotrowy

no właśnie. co by Glenn Close robiła to chyba nigdy jej tego Oscara nie dadzą

pinang

Przyznam, że dopiero twój wpis uświadomił mi, że Glenn do tej pory nie ma na kocie ani jednego Oscara. Natomiast to znakomita i owszem zasługuje na Oscara, ale gala niestety straciła swój prestiż.

ocenił(a) film na 10
buterfly

niestety to prawda. chyba juz nikt nie wie wedlug jakiego klucza oni przyznaja te nagrody

pinang

Klucz jak klucz, ale coraz mniej mówi się o nagrodzonych filmach i zwycięzcach Oscarów za to na czołówki mediów trafiają sytuacje około Oscarowe. Zwłaszcza zeszłoroczne Oscary osiągnęły szczyt upadku samej gali.

ocenił(a) film na 10
buterfly

dla mnie wlasnie ostatnia gala to byla mega porazka. Ogladam je od ponad 20 lat i pierwszy raz tak naprawde mialem juz dosc. Jesli w tym roku znow postanowia zeby nie transmitowac jakichs nagrod kosztem jakichs glupot to nie mam zamiaru ogladac.

pinang

Przyznam, że nigdy nie oglądałem żadnych gali. Wolę ten czas poświecić na obejrzenie filmu lub serialu.

ocenił(a) film na 10
buterfly

no i masz racje.

piotrowy

Oj tak. Jesli juz dla kogos oscar to dla Dustina.

ocenił(a) film na 10
piotrowy

Fajnie, że się zastanawiasz.

ocenił(a) film na 6
mak65

Fajnie, że napisałeś.

ocenił(a) film na 10
piotrowy

Przy okazji ról drugoplanowych; Hoffman powinien dostać statuetkę za ... drugoplanową rolę męską i za pierwszoplanową rolę żeńską - osobno ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones