PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1043}
7,5 28 948
ocen
7,5 10 1 28948
8,1 22
oceny krytyków
Tootsie
powrót do forum filmu Tootsie

„Tootsie” nie przez przypadek znajduje się na szczycie amerykańskich komedii. Ten mogłoby się wydawać prosty w konstrukcji film, do dnia dzisiejszego rozbawia miliony. Obraz jest przede wszystkim lekki i przyjemny. Ogląda się go spokojnie, bez większych zgrzytów. Poza świetnym humorem, którego tutaj jest wiele (choć nie do przesady), mamy również wspaniałe kreacje aktorskie. Pomysłowy Dustin Hoffman i wyciszony Bill Murray tworzą świetne widowisko na ekranie. Reszta aktorów jest zdecydowanie w ich cieniu. „Tootsie” to film dla całej rodziny. Babcia, dziadek, wnuczek i ty sam pośmiejesz się na tym filmie. Sceny takie jak rozmowa agenta z Dorothy o pedałach czy gorące flirtowanie doktora z Dorothy rozbawiają niemal do łez. Niekiedy tak się śmiałem, że moje wycie zagłuszało głos lektora. Oczywiście są lepsze i gorsze komedie od „Tootsie”, ale bez namysłu muszę polecić ten tytuł. Mimo 120 minut, film nie nudzi. Widz przywiązuje się do postaci konsekwentnie czekając na wielki finał całej historii.
„Tootsie” – nieprzewidywalna, zabawna i po prostu dobrze zrealizowana komedia …7/10

ocenił(a) film na 8
kAMSON

> Babcia, dziadek, wnuczek i ty sam pośmiejesz się na tym filmie.

Jesli wnuczek ma mniej niz te 10 lat to chyba raczej nie nalezy mu polecac tego filmu do posmiania sie... i do czegokolwiek. Takiego malucha to raczej nie ma co rozbawic w tym filmie. Chociaz, kurde, moze dzisiejsze 10-latki juz lykaja i kumaja podobne tresci (chocby wspomniana przez Ciebie dyskusje o pedalach i lesbach, albo jak George Gaynes vel John Van Horn zabiera sie od tylu do Doroci), a ja jestm zacofany - moze 10 trzebaby zastapic 5 albo 3 albo... Jak "Tootsie" byla pokazywana w Polsce jeszcze za komuny w kinach to nie pamietam "od ilu byla lat" (troche kanciasto to zapodalem ale nie chcialo mi sie kombinowac; dla tych co nie moga pamietac - kiedys filmy byly dozwolone od 12, 15 i 18 lat, i sprzedajacy bilety mogl delikwentowi nie sprzedac biletu jak delikwent nie spelnial kryterium wiekowego; chociaz czesciej niz rzadziej przymykano na to oko; no, z wyjatkiem niektorych filmow), ale obstawiam ze od 15 (znaczy: nie od 12). Babcia i dziadek to mogliby byc cokolwiek zgorszeni w/w tresciami, chociaz tez zalezy co im tam chodzi po glowie... ;)


ocenił(a) film na 8
kAMSON

z określeniem "nieprzewidywalna" to może sie nie zgodzę, ale z całą resztą tak:) podobnych komedii było już chyba pare, ale ta naprawdę mnie rozśmieszyła:) również polecam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones