PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746402}
6,1 180
ocen
6,1 10 1 180
Tikkun
powrót do forum filmu Tikkun

Czarno białe kadry, kłująca w uszy cisza i hermetyczny świat ortodoksyjnych Żydów. Film, który prezentuje różne odmiany życiowej szarości. Ogląda się go w specyficznym, intelektualnym transie. Powiedzieć, że to film dla wyrobionego widza to nic nie powiedzieć. Ten film wymaga nie tylko wyrobienia ale wręcz obowiązkowo nastroju i zaciekawienia tą religijną społecznością. Pomaga także poczucie smaku Jerozolimy. Ten film należy chyba do tego rodzaju, który albo ocenia się bardzo wysoko albo bardzo nisko - bez ocen pośrednich ( i każdy ma rację) Dla mnie dzieło podobne w smaku do dań Antonioniego ale smaczniejsze i modernistyczne pomimo pozornego archaizmu.

Obejrzałem na WFF 2015 w ramach konkursu "Wolny duch"

ocenił(a) film na 7
Gregory_deVar

Generalnie zgadzam się z Tobą co do odbioru filmu, choć mam kilka uwag.
Po pierwsze to był materiał na znakomite kino i tak się zapowiadało przez pierwszą godzinę. Później film wszedł na pole snów bohatera i jego ojca przez co stracił ostrze swojej wymowy, rozmył się w niepotrzebnych dygresjach i zdarzeniach. Po drugie irytowały mnie sceny w łazience na kiblu. I po trzecie nie zawsze naturalizm, a w tym filmie obecny dość często, sprzyja dziełu. Dla mnie reżyser niepotrzebnie przesadził z tym elementem kosztem duchowości. Ale film wart uwagi choć wymaga od odbiorcy cierpliwości i jak piszesz wyrobienia.
Pasował do sekcji "Wolny duch".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones