PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=686285}
5,9 309
ocen
5,9 10 1 309
The Retrieval
powrót do forum filmu The Retrieval

Film drogi

ocenił(a) film na 6

Film dotyka problemu niewolnictwa w Ameryce. Reżyser pokazuje nam dramatyczna historie i głębokie dylematy moralne głównego bohatera. Czasu na przemyślenia dostajemy dużo, bo mimo iż film trwa ok 90 min. - momentami ciągnie sie w nieskończoność. Tempo filmu i powoli rozwijająca sie akcja mogą wywołać u widza senność.

ocenił(a) film na 8
pisara

Według mnie film świetny, nie jest na siłę napompowany akcją, ot normalne życie każdego człowieka( jeśli nie jest się strażakiem, najemnikiem, etc.) . Amerykańskie filmy, zazwyczaj zamiast przedstawiać historię osób , z którymi możemy się utożsamić, stawia na akcję, pościgi, tony krwi lejącej się z ekranu. Przez tak szybko napędzaną akcję, często nie mamy czasu na zrozumienie osoby, przemyślenia, czemu tak postępuje, nasza uwaga zostaje odwrócona. W tym filmie tego nie ma, oglądając go czułem się, jakbym tam był, wędrował i spał z nimi ( nie z nudy ). Moja uwaga została skupiona tylko i wyłącznie na historii dwóch czarnoskórych osób, w tle gdzieś pobrzmiewały odgłosy wojny secesyjnej, ale nie na tyle aby odwróciły one moja uwagę od głównego wątku.

ocenił(a) film na 8
lukasikbb

w zupełności popieram twoją opinię, film zamiast efekciarstwa stawia na naturalizm, prostote i człowieczeństwo, cieszy mnie że są reżyserzy którzy potrafią stanąć ponad tym komercyjnym, kolorowym, rozbabranym szajsem i zrobić coś co ma sens a nie tylko ładnie wygląda, pozdro.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones