PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=177841}
5,2 167
ocen
5,2 10 1 167
The Mummy's Hand
powrót do forum filmu The Mummy's Hand

Dziwne filmidło

ocenił(a) film na 5

Mogłoby się wydawać że to sequel "Mumii" z Borisem Karloffem. Otóż, wcale tak nie jest. Oba te
filmy nie maja ze sobą praktycznie nic wspólnego, poza tym że historia naszego
zabandażowanego przyjaciela jest niemal identyczna jak w filmie z Karloffem.
Pierwsze co rzuca sięw oczy, a włąściwie w uszy to zarąbany z "Syna Frankensteina" motyw
przewodni. Universal jest leniwe i nie jest to pierwszy raz gdy wykorzystują te same motywy
muzyczne w kilku, a nawet i kilkunastu filmach.
Sam film jest dziwna mieszanką komedii, filmu przygodowego z niewielką ilością horroru. Byłoby
to okej, gdyby nie fakt że nie ma w tym żadnego balansu. Większość filmu to komedia,
przedstawienie głównych bohaterów, potem w koncu trafiają do egiptu i ... cóż, mumia pojawia
się na jakieś ostatnie 20 minut. A przedtem mamy magika który ośmiesza jednego z głównych
bohaterów.
Film nie trwa jakoś długo, więc nikogo nie powinien znudzić. Ja sam, widząc ilość kontynuacji,
podszedłem do niego jako do takiego wprowadzenia do serii. Tym w sumie jest. Takim
preludium do serii głupawych, naciąganych, a jednocześnie całkiem przyjemnych filmów.
Swoja drogą, tym filmom zawdzięczamy bardziej powszechny wizerunek mumii. Zabijające
wszystko dookoła munstrum.

ocenił(a) film na 6
mim1312

Wobec premiery rebootu "Mumii", postanowiłem obejrzeć te poprzednie, bo do nich właśnie ma nawiązywać najnowszy obraz.

"Ręka Mumii" to strasznie nierówne dzieło. Poza retrospekcją historii Kharisa, pierwsze półgodziny jest bez najmniejszego sensu, za co wystawiłbym 1/10. Natomiast druga połowa nadrabia wszystko. Od momentu, gdy akcja przenosi się na pustynię, film nagle porywa! Przepiękne scenerie i kultowa charakteryzacja tytułowego potwora. Widać, że to właśnie tym inspirowali się twórcy popularnej "Mumii" z 1999 roku.

Ciężko mi ocenić to dzieło. Z jednej strony na początku nic ciekawego, a drugiej piękne wizualnie i fascynujące gdzieś od połowy. 6/10 to chyba sprawiedliwa ocena. Zdecydowanie bardziej mi się podobało niż jego kontynuacja, "Grobowiec Mumii". Jest też całkiem odmienne od oryginału z 1932.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones