PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105547}
6,7 125
ocen
6,7 10 1 125
The Honeymoon Killers
powrót do forum filmu The Honeymoon Killers

Trudno docenić, gdy ogląda się przypadkiem: sama historia może rozczarować - i to bardzo! Dla mnie to perełka, do której często wracam, i która zyskuje przy kolejnych seansach.

ocenił(a) film na 10
qapuhyy

dzisiaj oglądałem pierwszy raz, absolutnie doskonałe kino! jestem zachwycony, moja ocena podobna do Twojej. Genialny, realistyczny styl Leonarda Kastle, oszczędność środków, konsekwencja i brak ukłonów w stronę publiczności. To jest KINO.

ocenił(a) film na 7
qapuhyy

nie kapuje - ta historia moze rozczarowac? A pod jakim to niby wzgledem? To jest przeciez film oparty na faktach autentycznych - miedzy 1947-49 grasowala ty para i ma na sumieniu ponoc 20 zabojstw - udowodniono tylko 3 - za ktore w 1951 wymierzono im kare smierci... Jak dla mnie, to super sztof na thrillera, dobrze trzyma w napieciu. Jedynie manko - to moze te wszystkie finalowe sceny zabicia byly tylko zasugerowane, no ale w 1970 krecono jeszcze po "dzentelmensku"...

Sa jeszcze dwa inne filmy oparte na tej historii, ktore juz trzymaja kamere bardziej do konca - jeden z 1996 r. pod tytulem "Profundo Carmesí" Arturo Ripsteina, ktory przeniosl cala akcje do Meksyku no i oczywiscie hollywoodski blocbuster "Samotne Serca - Lonely Hearts" z 2006 Todda Robinsona z Johnem Travolta, James Gandolfini, Salma Hayek i Jared Leto - oba tez moim zdaniem bardzo dobre....

http://www.filmweb.pl/film/Samotne+serca-2006-180762

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones