PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=159607}
4,5 40
ocen
4,5 10 1 40
The Ape Man
powrót do forum filmu The Ape Man

Jeśli jesteś fanem klasycznych horrorów i widziałeś już Dr. Jekyll And Mr. Hyde, Frankenstein, The Wolf Man, Invisible Man i masz ochotę na więcej, to jest to film zdecydowanie dla ciebie.
Atmosfera typowa dla tego rodzaju filmów, do tego szalony naukowiec, eksperyment, który się (niestety) udał, a jego skutki są nieodwracalne i prowadzą do zbrodni.
Bela Lugosi w charakteryzacji wygląda świetnie, choć przypomina mieszankę Spocka z oryginalnego Star Treka z Wolverinem z X-Menów, to w połączeniu ze sposobem w jaki chodzi pozwala uwierzyć, że może być wynikiem eksperymentu łączącego człowieka z małpą. Zresztą wygląda jak by twórcy Planet of the Apes z 1968 pożyczyli sobie sposób poruszania się małp z tego filmu.
Budżet tego filmu chyba nie był za duży, bo akcja dzieje się tylko w kilku lokalizacjach, głównie w laboratorium i w domu doktora, kumpla głównego bohatera. Po jakimś czasie może nużyć, jak bohaterowie biegają w kółko od jednego domu do drugiego.
Podsumowując, film arcydziełem nie jest, na tamte czasy pewnie też wielkiej furory nie zrobił, ale jak lubi się takie klimaty, to można obejrzeć, bez poczucia straconego czasu.

rafkonow

Tak sobie czytam wymieniasz klasykę kina grozy i zachęcasz fanów do obejrzenia tego słabego dziełka ...
Oglądając Ape mana mam wrażenie że ktoś chciał pociągnąć wątek z dzieła Zabójstwa przy Rue Morgue, w którym notabene też gra Lugosi i też ma na swoich usługach małpę.

Lecz Ape man nie posiada atmosfery klasycznego kanonu kina grozy, historia dziwnie się ciągnie jest nie wiedzieć czemu tak rozwlekła.
Brak jakiegokolwiek momentu gdzie film naprawdę staje się straszny, daje do zrozumienia że mamy do czynienia z odtwórczym dziełem.

Polecam tylko fanom Lugosiego.

ocenił(a) film na 4
_Animal_

Prawda, na tle wymienionych przez rafkonowa tytułów film wypada przeraźliwie blado i właściwie niczym się nie broni. Wtórność i brak pomysłu widać tak w ogólnej koncepcji filmu, jak i każdej z poszczególnych scen. Na plus tylko Bela i wykreowana przez niego postać - sama fabuła pozostawia zaś wiele do życzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones