PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=562154}

Terrorysta

Cleanskin
6,4 9 894
oceny
6,4 10 1 9894
6,3 3
oceny krytyków
Terrorysta
powrót do forum filmu Terrorysta

mam takie wrażenie jw. bo nie mogę sobie ułożyć dlaczego cel służb specjalnych pokrywał się z celem muzułmanów (ostatnia akcja), rozumiem że mieli swoje wejścia w tej siatce terrorystycznej ale jakoś nie kojarzę by to oni wskazywali im cele... tzn po co kontrolowali czy na pewno zamach się uda?

ocenił(a) film na 7
ZimnyJakLod

po to aby wywołać epidemię strachu. Wywołujesz zamachy bombowe tuż przed wyborami, obiecujesz że się z tym uporasz, nie tak jak poprzednicy i masz wygraną w kieszeni bo niezdecydowani zagłosują za tobą. Film fajny bo w sumie dopiero pod koniec dowiadujemy się, że ci zamachowcy w sumie nieświadomie pracują dla brytyjczyków

ocenił(a) film na 7
Guliwer_2

tzn nie tyle pracują dla nich co za ich przyzwoleniem

aha, czyli w zasadzie cel się nie tyle pokrywał co było im "obojętnie" gdzie wybuchnie bomba oby wybuchła, no może i masz rację chociaż nie jestem pewny czy podczas finałowej sceny główny bohater nie powiedział coś o tym, że "ona" zlikwidowała tego gościa specjalnie

ocenił(a) film na 7
ZimnyJakLod

ja to rozumiem tak, że zamachowcy myśleli, że robią to dla allaha, ale ten przywódca zamachowców (ten co został deportowany na końcu) pracował dla wywiadu i cele nie wybierał on a jego brytyjscy zwierzchnicy. Niektóre cele były wybrane aby wywołać jak największe zamieszanie/dezaprobatę społeczną (restauracja/miejsce publiczne), albo likwidacja niewygodnego osobnika (żołnierze nie weryfikowali kogo zabijają)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones