PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=610094}
3,7 970
ocen
3,7 10 1 970
Tajemnicza wyspa Juliusza Verne'a
powrót do forum filmu Tajemnicza wyspa Juliusza Verne'a

najpierw ostrzeżeniem przed niską jakością tego filmu była muzyka, prawie zawsze tak jest, w złych filmach nie ma dobrej muzyki. Potem popatrzyłem, jak sfilmowano rozbitków idących w ciemnościach, znać było niezręczność operatora, bo wyglądało to jak amatorskie ujęcie z wakacji - ale jednak ogólnie jest zachowany poziom warsztatowy (z wyjątkiem efektów specjalnych). To jednak nie wystarczy, by zrobić dobry film: np.jeden z pierwszych dialogów, dzięki któremu rozbitkowie orientują się co do zaburzeń czasowych można było napisać inteligentniej, rozpisać sceny na jakies zabawne nieporozumienia, wprawiające w zdziwienie i zaciekawienie samych widzów, by zaczęli uważniej słuchać, co różni bohaterów tej historii. Dalej: aktorzy sa mało wyraziści, są słabi, ja bym skompletował lepszy zestaw nawet spośród mniej znanych aktorów polskich, jak to uczynił Bromski w swoim cyklu "U Pana Boga...".

Nie pojmuję, po co topić pieniądze w takim byle czym, a nawet z polskim budżetem mielibyśmy lepszy scenariusz, lepszych (polskich) aktorów i nawet efekty specjalne, jeśli wykorzystalibyśmy specjalistów od nich z ekipy filmu "Magiczne drzewo" Maleszki. Nie zdołałem obejrzeć filmu do końca. Tego się nie da zrobić, będąc zarejestrowanym na Filmwebie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones