PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=676339}

Tajemnice lasu

Into the Woods
6,0 57 792
oceny
6,0 10 1 57792
6,0 17
ocen krytyków
Tajemnice lasu
powrót do forum filmu Tajemnice lasu

Dziwny film

ocenił(a) film na 5

Byłby zdecydowanie lepszy, gdyby skończył się w połowie. Druga część nie ma ładu i składu, jakby scenarzysta pisał ją po kilku głębszych.

ocenił(a) film na 6
Li_Lox

Tak do sceny ślubu było naprawdę ciekawie, a potem niby oryginalnie, ale nieco chaotycznie. Niestety nie zapamiętałam żadnej piosenki ani nawet melodii co rzadko mi się zdarza po obejrzeniu musicalu:(

Li_Lox

Tak było dobrze do połowy. Tam idą mniej więcej równo z oryginałem (musical oparty na książce), potem pousuwali pare wątków, inne spłaszczyli przez co efekt jest chaotyczny i to wszystko stanęło w rozkroku. Brak śmierci Rapunzel to dla mnie główna wada...wtedy cała końcowa motywacja i pozycja wiedźmy byłaby inna. Niestety ale Dinsey popełnił ogromny błąd próbując spłaszczyć tę wersję kinową dla młodszego widza + łatwiejszą w odbiorze. A potencjał był ogromny (reżyser, obsada, warstwa muzyczna i oczywiście hajsu jak lodu na realizację).

michal9403

Miałem wrażenie że scenarzysta nie wiedział w którym momencie zakończyć film, wątek Żony Piekarza i chęci romansu z Księciem kompletnie niepotrzebny - I psuje wątek niby zakochanej w piekarzu żony .

buterfly

A ten romansik akurat był w oryginale i zaskoczyli mnie, że na ten się akurat zdecydowali.

michal9403

Akurat nie oglądałem oryginalnego musicalu :) - Ale dla mnie wątek zupełnie zbyteczny i gdyby zapewne go nie było moja ocena byłaby większa .

michal9403

A gdzie ten oryginalny musical można obejrzeć? Tylko NY?

menysek

Nie wiem gdzie wystawiają poza NY i czy jest polska adaptacja. Ja kiedyś oglądałem wydanie na DVD z Bernadette Peters...nie wiem gdzie to teraz znaleźć.

ocenił(a) film na 4
menysek

Temat już może stary, ale na YT jest nagranie z Peters, w tamtym roku miałam okazję obejrzeć na żywo w Wiedniu, sceniczna wersja jest zdecydowanie dużo lepsza niż film...

Lady_Eowyn

Dzięki za info

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones