PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=543458}

Tajemnica Stonehenge

Stonehenge Apocalypse
5,1 1 984
oceny
5,1 10 1 1984
Tajemnica Stonehenge
powrót do forum filmu Tajemnica Stonehenge

Tego filmu nie da się oglądać z uczuciem pogłębiającego się przygnębienia. Im dalej brnie się w to "dzieło", tym bardziej człowiek zaczyna wątpić w inteligencję swojego gatunku...
To ma być science-fiction? Ja bym to nazwał raczej pseudoscience-fiction. ;) Nie każdy musi znać się na fizyce, ale na litość boską... Pewnych podstaw uczą w podstawówce. Jak można mylić elementarne pojęcia, nazywając pole elektromagnetyczne "prądem"? Albo scena z radioteleskopem - używają go do zakłócania sygnału generowanego przez kamienie. Ok. Stonehenge zmienia długość fali, żeby uniknąć zakłóceń. Ok. I tak przechodzą przez całe pasmo. Od fal radiowych o częstotliwości akustycznej (nie wiem czy w tym laboratorium mieli głośnik, czy scenarzysta nie wiedział, iż fale radiowe o częstotliwości akustycznej nie są tożsame z falami dźwiękowymi :P) aż po fale gamma. Ekhm... Seriously? Jedna antena radioteleskopu może generować fale EM w praktycznie całym zakresie widma? No to dla mnie niesamowita nowość. :)

Do tego ta cała new-ageowska, pseudonaukowa otoczka. Jakaś "sieć energetyczna" planety, jakieś piramidalne (dosłownie) brednie, o mechanizmie z Antikythery nie wspomnę. ;) Brednie wzięte prosto z Danikena. :)

Wątki "archeologiczne" w SF bynajmniej mi nie przeszkadzają. Byle były eksploatowane rozsądnie, jak w SG-1 albo B5. To tutaj to jakaś farsa. :)

ocenił(a) film na 2
cool_atlantis

Całkowicie się zgadzam, wszelkie wypowiedzi "naukowców" to bełkot bredni bez sensu. Może się tym fascynować 6-cio latek.

ocenił(a) film na 1
cool_atlantis

Taaa, choćby 'radioteleskop do zakłócania pola elektromagnetycznego".

cool_atlantis

To nie jest film dla takich mundrych jak ty, fachowcu od siedmiu boleści. Do Avatara czy innego filmu SF też byś się pewnie przyczepił :-) Przecież tam latają na jakichś smokach. Halo, tu Ziemia ! Obudź się ! To tylko film. Niech zgadnę. Masz 18~20 lat i w wojsku też pewnie nie byłeś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones