PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32023}

Taśma

Tape
7,1 3 869
ocen
7,1 10 1 3869
7,5 13
ocen krytyków
Taśma
powrót do forum filmu Taśma

Trudne sprawy

ocenił(a) film na 8

Temat przewodni niezbyt porywający? Naćpany Hawke i nieogarnięty Leonard robią wszystko, żeby nie chciało mi się ich oglądać? Jedność miejsca, czasu i akcji to też nic ani oryginalnego ani nadzwyczajnego? Tanie zagrywki?

Zgadza się. Wydaje mi się jednak, że Linklater podejmował całe to ryzyko celowo, aby mimo wszystko dopiąć swego. Bo jednak wpatrywałem się nieprzerwanie w ekran, a ich zażarty spór w chwili nadejścia Amy wywoływał uczucie silnego zażenowania i zakłopotania. Udało się Linklaterowi mnie skołować i zdenerwować, poczuć na własnej skorze całe piekło ludzkich uczuć. I udało się to uzyskać zupełnie z niczego, jadąc po bandzie i talencie Ehtana Hawke'a i Umy Thurman (bo Leonard nie podołał, niestety) i klaustrofobii jednego, ciasnego i zadymionego pomieszczenia. Pożywką dla każdej minuty była uparta chęć obstawania przy swoim każdego z bohaterów, która ostatecznie nie przyniosi żadnego sukcesu. Najbardziej ten film broni dziesięć ostatnich minut.

I Linklater odnosi zwycięstwo. A nie jest to zwycięstwo łatwe i dla każdego reżysera osiągalne.

ocenił(a) film na 8
Zaratustra_2

Trafnie opisane. Zauważmy ponadto, że ten film piętnuje trochę szczerość i bezpośredniość w kontaktach międzyludzkich, a z drugiej strony co chwila w dialogach, po jakimś oskarżeniu nadchodzi - nie wiem- jako poparcie własnego argumentu, co jednocześnie nadaje intrygującego kontrastu.

Zaratustra_2

Hawke trzyma cały film. Fabuła nie jest bardzo porywająca, ale pasuje i interesuje na tyle, żeby wysiedzieć do końca, nie tylko ze względu na Ethana Hawke'a.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones