PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=508931}

Szybki cash

Snabba Cash
6,7 5 384
oceny
6,7 10 1 5384
6,8 8
ocen krytyków
Szybki cash
powrót do forum filmu Szybki cash

Jestem w trakcie lektury.
Kto to tłumaczył? Teksty, grypsy pożal się Boże...Chociaż z drugiej strony metafory w tej książce też nie błyszczą, więc nie wiem czy odpowiedzialność jest jednostronna.
Do tego, coś z czym spotkałem się już w przypadku skandynawskich kryminałów: dość częste przytaczanie marek, nazwa modeli różnych przedmiotów - co dla mnie jest zupełnie nieistotne, np. jakiej firmy była hantla którą ktoś podnosił czy mp3 której ktoś słuchał. Nie wiem co to za maniera.

Fabuła, wątki - potrafią skupić na sobie uwagę czytającego, ale nie powalają.
Jak dotrę do końca, napiszę coś więcej.

P.S.
Słucham tego w formie audiobooka, "wczuwający" się lektor który czyta to śmieszne tłumaczenie czasem mógłby sobie darować.

ocenił(a) film na 6
tenszin

Marudzisz... Ja właśnie jestem po skończeniu także audiobooka i obejrzeniu filmu zaraz po tym.

Dżizas... Jak można tak namieszać wątki w filmie... A końcówka w porównaniu z książką to totalna porażka. W książce przynajmniej wiadomo czemu jest jak jest i czemu się kończy jak się kończy... W filmie ten co to kręcił chyba już sam się pogubił w swoich wątkach...

Nie mówiąc o tym, że po cholerę jest w filmie wątek z siostrą J.W., jak w zasadzie do niczego to nie nawiązuje...
No tak... do tatuażu na ręce. No kaman.

Film oglądałem bazując na książce i wtedy się nawet to jakoś oglądało.
Wstępnie oceniałem na 7. Po końcówce 6.

P.S. Nie znając książki nie wiem czy bym dał więcej niż 5...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones