PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668958}

Strażnicy

The Gatekeepers
7,2 533
oceny
7,2 10 1 533
Szin Bet. Strażnicy Izraela
powrót do forum filmu Szin Bet. Strażnicy Izraela

Zaskoczenie

ocenił(a) film na 8

Do tej pory trudno mi uwierzyć , że reżyserowi filmu udało się namówić na udział w filmie szefów
Szin Bet i ujawnienie informacji objętych tajemnicą . Bardzo dobry dokument ,obejrzę go ponownie
jak ochłonę. Przed jego obejrzeniem miałam jeszcze cień nadziei na możliwość pokojowego
uregulowania konfliktu izraelsko -palestyńskiego . Film mnie jej pozbawił . Dlatego uważam go za
ważny. Byłam poruszona zamieszczonymi w nim materiałami archiwalnymi ,zwłaszcza widokiem
autobusu komunikacji miejskiej po ataku terrorystycznym . Pozycja obowiązkowa dla osób
zainteresowanych konfliktami narodowościowymi , zwłaszcza w kontekście ostatnich wydarzeń na
Ukrainie. One się nigdy nie skończą !

ocenił(a) film na 8
ruda_42

Zgadzam się całkowicie. Widok autobusu szokujący. Zapadła mi w pamięć jeszcze scena z wizji lokalnej z mordercą premiera Rabina. Świat zwariował..I tak jak mówisz, reżyser odwalił nieziemski kawał roboty skoro udało mu się ich (szefów Szin Bet-u, w tym nawet kontrowersyjnego Avrahama Shalom-a) namówić na udział w tym świetnym dokumencie.

ruda_42

tylko, ze to nie jest konflikt narodowosciowy, doczytasz moze kiedys i domyslisz sie reszty. zreszta ten na Ukrainie tez nie. moze jak ludzie zrozumieja, jakie sa podstawy to tego typu sprawy sie skoncza.

El_Draque

I wie to ktoś, kto najwyżej ocenia "Lucy", kontynuacje "Matrixa", "Otchłań" i inne gadzinówki? Zapewne owa wiedza z takich właśnie produkcji się wywodzi. :P

ocenił(a) film na 1
marscorpio

El Draque, masz rację. Izrael zgotował Holocaust Palestyńczykom, zabrał ich ziemie.
marscorpio: propaganda działa., Żydzi to potrafia na świecie robic najlepiej, jak i wyciągac pieniądze z naszych kieszeni, kiedys chcieli zabrac nasze ziemie

ocenił(a) film na 8
baska1969

Zawsze mnie zastanawia argument, że naród który liczy ok. 9 ml ludzi ma taka władzę ,że wyciaga pieniądze z kieszeni wszystkich , w tym narodu polskiego liczącego jakieś 38 ml. No ale może doczytam kiedyś i domyślę sie reszty .

ocenił(a) film na 10
ruda_42

No niestety, trudno optymizm po ogladnieciu tego dokumentu.. a jeszcze np po ogladnieciu filmu ,,Omar,, konflikt nie do rozwiazania... z drugiej strony jestem pod wrażeniem klasy tych gosci..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones