PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=861473}

Szczęśliwego Nowego Roku

Šťastný nový rok
5,9 310
ocen
5,9 10 1 310
Szczęśliwego Nowego Roku
powrót do forum filmu Szczęśliwego Nowego Roku

Dlaczego musi być tak, że oglądając prostą, bezpretensjonalną czeską komedyjkę bez ambicji, jestem w stanie się pare razy uśmiechnąć, a oglądając polskie ,,dzieła'' w tym gatunku tylko zgrzytam zębami?
Fabuła prościutka, Ładne , naturalne czeskie aktorki na które miło popatrzeć, humor lekki, ninachalny. No inajważniejsze - język. Okazuje się że można zrobić film bez setki k...rw, ch...j i nnych wulgaryzmów. Bez wrzasków, ordynarnego lokowania produktów i tandetnej scenografi.
Nie jest to najlepsza czeska komedia jaką widziałem. Ba! Jest przeciętna w każdym calu. Ale i tak wolę obejrzeć ,,Szczęśliwego Nowego roku" dziesięć razy pod rząd niż kolejne ,,Porady na zdrady" czy inne badziewie, chociaż raz.

lornemalwo

Jestem tego samego zdania. Lapki w gore dac nie moge, bo ciagla wywala blad i kaze przeladowac strone.

lornemalwo

Zgadzam się. Ujęła mnie właśnie naturalność aktorów i śmieszyły - z rozczuleniem - uwagi córeczki tego roztargnionego mężczyzny, gdy ktoś przy niej przeklinał ("To brzydkie słowo. Tak się nie mówi przy dziecku").

ocenił(a) film na 5
lornemalwo

W sedno! Można oglądać bez zażenowania, czego nijak nie da się powiedzieć o rodzimych komedyjkach "korporacyjnych"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones