PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=352298}

Szaleństwa Adama

Adama Meshuga'at
7,1 48
ocen
7,1 10 1 48
Szaleństwa Adama
powrót do forum filmu Szaleństwa Adama

Mój odrzucony opis...

ocenił(a) film na 6

Jest rok 1974. Dvir, który wkrótce ukończy 13 lat, mieszka ze swoją matką Miri w kibucu. Tutejsi ludzie chlubią się dość liberalną obyczajowością i otwartą postawą, jak na społeczność tego typu. W rzeczywistości są to jednak pozory, bowiem wszystkie decyzje, włącznie z osobistymi wyborami każdego z członków organizacji, są poddawane pod opinię zgromadzenia, które niemal zawsze w takich przypadkach sugeruje się bezwzględnym dobrem społeczności, nie zaś wolą jednostki. Tłumienie indywidualizmu i prawa do wolności osobistej staje się zarzewiem konfliktu pomiędzy społecznością a Miri, która – jak się okazuje – z powodu swej niesubordynacji, postrzegana jest jako osoba umysłowo chora. Jednak zanim Dvir uświadomi sobie, jaką cenę należy zapłacić za pełnoprawne miejsce we wspólnocie, musi przygotować się do swojego bar mitzvah, które w tradycji żydowskiej jest pierwszym krokiem w dorosłość. Chłopak, z pomocą starszego brata Eyala i swej rówieśniczki Mai, dokonuje być może najważniejszego wybory w swoim życiu.

PS
Ciężko zrozumieć logikę zasad dodawania czegokolwiek na FW. Ten opis został odrzucony ze względu na brak źródła, ale po co źródło, skoro zostało napisane, że opis użytkownika? Wiem, wiem... lepiej w ogóle bez żadnego opisu.
Anyway http://www.cinematical.com/2007/02/05/sundance-review-sweet-mud/

ocenił(a) film na 6
parura

Ha, ha... Opis ponownie odrzucony po uzupełnieniu źródła... Sprawdzający napisał "w kibucu - to chyba miejscowość", więc wnioskuję, że nie wie, co to jest kibuc i nie chciało mu się chyba sprawdzić. Żenada i brak słów.

parura

Dzięki za opis. A poziom jaśniepanów moderatorów — żenada...

parura

Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko, że trochę przerobiłem twój opis i dodałem ponownie? Jak chcesz go podejrzeć, to zobacz w zakładce "oczekujące materiały". Twój opis był trochę zbyt skomplikowany, zawierał też parę literówek np. "dokonuje (...) wybory" i niepotrzebny anglicyzm bar mitzvah.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bar_micwa

Jak chcesz dodać opis, który jest w 100% twojego autorstwa, to jako źródło podawaj zawsze stronę IMDb danego filmu. No i nie zniechęcaj się. Ja dodaję materiały czasami po 6 razy, aż przejdą :D

ocenił(a) film na 6
czuly_16

Hey! Masz rację, co do "błędów" - pewnie gdybym dostał takie uzasadnienie od vera, jakie dostałem od Ciebie, to może bym próbował dalej :) Ale tak naprawdę mi nie zależy - dodaję cos czasem z nudów, bo jak mam co robić, to nie mam czasu na FW ;)

Nie mam nic przeciwko - dodawaj śmiało! W końcu nie chodzi o "łby", ale o to, aby te opisy znalazły się tam, gdzie jest dla nich miejsce :)
Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones