PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812889}

Syn zemsty

Tu hijo
5,8 1 620
ocen
5,8 10 1 1620
Syn zemsty
powrót do forum filmu Syn zemsty

Początek był obiecujący, zrozpaczony ojciec szuka oprawców syna, niestety to by było na tyle... scenariusz ma tyle luk i absurdów, że mnie więcej od połowy bardziej irytuje niż intryguje. Pierwsza nieścisłość już po pierwszych kilku minutach. Najlepszy przyjaciel z dzieciństwa zeznaje policji, że prawie nie zna poszkodowanego ... i wszyscy mu wierzą, nikt go nie sprawdza i właściwie nie przesłuchuje ... następnie ojciec wpada na, skądindąd dobry pomysł ukradzenia telefonu chłopaka który nakręcał zajście. Niestety zamiast wysłać nagranie (na którym widać bójkę syna i wszystkich jego oprawców) postanawia objechać pół Sevilli i udać się na policję, która na owo nagranie nawet nie spogląda, a telefon blokuje się na wieki i nikt do tematu nawet nie wraca ... rozumiem, że w Hiszpanii pracuje się jak na wiecznych wakacjach, ale taka opieszałość policji to już przegięcie. Następnie postać córki doktora, kompletnie przerysowana i odrealniona. Nie dzieli nas aż taka różnica wieku, ale nie wyobrażam sobie, żeby mój brat leżał na intensywnej terapii, a ja w międzyczasie chodziłaby na imprezki z jego byłą... jakaś kpina. Następnie samo morderstwo pod koniec filmu, facet wchodzi do dyskoteki, zabija syna właściciela w kiblu i cały okrwawiony wychodzi, nikt się nim przy wyjściu nie interesuje, widać go na wszystkich kamerach, ale policja się po niego nie zjawia... naprawdę hiszpańska plucha nie jest aż tsk beznadziejna. No i cudowna końcówka, kiedy dowiadujemy się, że synalek był narkomanem i gwalcicielem, dziwnym trafem dokładnie w dniu morderstwa, wcześniej nikt nie mógł pokazać zdruzgotanemu ojcu video. I końcowa scena w szpitalu, gdy podlonczknh do respiratora synek roni łezkę przy nagraniu gwałtu na swojej ex... i ceremonialne usunięcie filmiku z telefonu (jakby nie dało się go przywrócić i jakby nie był on udostępniany zapewnię wielokrotnie). Dawno nie widziałam tak płytkiego i oderwanego od rzeczywistości filmu... szkoda, bo hiszpańskie trullery trzymały poziom. Generalnie nie polecam.

ocenił(a) film na 6
snoefell

Film z gwałtu nie był nigdzie udostępniony nikt nie będzie próbować go odzyskać, bo nikt o tym nie powie. Gwałciciel w śpiączce, zgwałcona nie będzie zeznawać (inaczej zrobiłaby to na początku), ojciec też będzie milczeć.
I tak - ojciec zostanie złapany - doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Albo dorwie go policja, albo zabije go właściciel klubu. Główny bohater jest martwy. Spokojnie - nie wszystko trzeba pokazać na ekranie. Zwyczajnie nie trzeba.

snoefell

W punkt!
Wszystkie zdjęcia i filmy wędrują do chmury. Dodałabym jeszcze odciski palców pozostawione w toalecie. Wziął ze sobą narzędzie zbrodni, ale odcisków nie wytarł. Przecież chirurg potrącił tego, który nagrywał film (ukradł mu telefon), jest też ojcem skatowanego chłopaka, dlatego byłby pierwszym podejrzanym o to zabójstwo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones