PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9820}

Strażnik

The Sentinel
6,3 866
ocen
6,3 10 1 866
Strażnik
powrót do forum filmu Strażnik

7/10

ocenił(a) film na 7

Solidny horror o ciekawej tematyce. Na pewno jest wciągający i tajemniczy. Może na początku jest dosyć nudno i akcja wolno się rozkręca ale potem jest już tylko lepiej. Przede wszystkim pochwalić go muszę za wspomnianą już atmosferę tajemniczości. Chwaliłem za ten element oryginalny "The Amityville Horror" i ten film pod tym względem stawiam z nim niemal na równi. Horror wcale nie musi być krwawy i obrzydliwy, nie musi mieć też świetnych efektów specjalnych o ile potrafi zafascynować widza gęstą atmosferą ciągłej niepewności i lęku. To w tym filmie się znajduje. Strach przed nieokiełznanym złem. Autorzy trzymają nas w niepewności aż do samej końcówki, gdzie wszystko się wyjaśnia. Zakończenie jest naprawdę dużym plusem tego filmu. Nie brak w nim elementu zaskoczenia, przerażenia, napięcia i przebojowości. W sumie trzeba przyznać, że w całym filmie brak nieco więcej typowo horrorowych scen, ale myślę, że te, które są, zrekompensują nam ten brak, bo wykonane są na naprawdę wysokim poziomie. Znakomita jest charakteryzacja demonów, wygląd części z nich jest faktycznie przerażający. Co ciekawe, natrafimy też na parę scen gore, które wykonano równie efektownie. Mamy tu bardzo dobrą grę aktorską, gdzie nie jeden aktor się wyróżnia, a cała obsada po prostu gra "swoje". Fanom horroru powinna spodobać się również mroczna i ponura ścieżka dźwiękowa. Moja ocena: 7/10.

Shady_Yo

zaiste dobry to horror choc nie taki straszny jak klasyczne horrory, troche powoli się rozkręca ale jak na lata 70 -te to bardzo dobry

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones