PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723550}
7,6 173 192
oceny
7,6 10 1 173192
7,6 49
ocen krytyków
Spotlight
powrót do forum filmu Spotlight

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale w napisach końcowych, gdzie wymieniane są miasta, w których wykryto afery pedofilskie w kościele katolickim jest wymieniony Poznań.
Smutna ta sława...

jims

Ja myślę, że Poznań wymieniony mógł być też i z innego powodu. Identyczny proceder, działający latami. Czyli krzywda wielu i przez wiele lat. Dochodzi jeszcze zaangażowanie, a przynajmniej znajomość stanu rzeczy, przez najbliższych współpracujących. Wspólny interes w tym, by sprawę zatuszować. Jak i wyparcie faktu. Prestiż osoby. Dla wielu, to niemożliwe - nie byłby w stanie się czynu takiego dopuścić. Czyż nie było tak z Kroloppem właśnie? Rodzice tychże dzieci, stanęli bodajże w jego obronie.

ocenił(a) film na 7
elase

racja - identyczny mechanizm tu zadziałał

jims

Napisali 'kolejne przypadki molestowania seksualnego' , więc raczej nie tylko o dzieci chodziło, ale także molestowania (może i gwałty) młodzieży i dorosłych. To też nie jest normalne w instytucji, która ośmiela zwać się ''świętą'.

ocenił(a) film na 6
Boreas

Bp Paetz.

ocenił(a) film na 8
telebimka

To teraz czekać aż jakiś poj*eb to wyczai, powie kolegom i zaczną się konta jednorazówki z komentarzami "zakłamane filmy chcą zniszczyć Polskę w świecie". Albo "jak można oceniać takie filmy wysoko, przecież to nie polskie, w Polsce nie ma takich rzeczy".

ocenił(a) film na 7
WTTW_FILM

Już się tak nie nakręcaj.

ocenił(a) film na 8
grd1

Oki :D

WTTW_FILM

oczywiście, obozy były polskie. Nad czym się tutaj tak oburzać?

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Obozy? znajdź mi słowo obóz albo nawiązanie do tej tematyki w moim poście. Czytaj ty ze zrozumieniem.

WTTW_FILM

chodzi mi o to, że z tymi pedofilami afery nie mają jakiegoś podtekstu antypolskiego. Za to wyolbrzymianie polskiego antysemityzmu (szczególnie szkodliwe w kulturze popularnej), zaniżanie polskiego poświęcenia dla żydów, całkowite ignorowanie polskiego cierpienia z ręki tych samych oprawców którzy mordowali żydów to celowe działanie. I każdy Polak jak najbardziej ma prawo się oburzać.

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Zgadzam się ale uwierz mi są też tacy którzy uważają informacje o pedofilii w kościele w Polsce za antypolskie.

WTTW_FILM

masz rację

WTTW_FILM

Ciekawe czy u nas go zbojkotują czy jednak wejdzie do kin :p

użytkownik usunięty
Rejka

Kino Lumiere już zapowiedziało,że film nie wejdzie na ich ekrany. Dziwne,że w innych można kupić bilety na seans.

Ech, a pisałam o tym w sumie z przymrużeniem oka... a tu jednak.
W dzisiejszych czasach to jest zwyczajnie niepoważne :/

Rejka

W sumie jeszcze nie było stanowiska polskiego Kościoła czy osób związanych z tematyką kościelną jak np. pan red. Terlikowski. Ten film był mało znany do wczoraj i mało popularny do dziś. Tym nie mniej jeśli juz ten film się pojawi to w dużych multipleksach, a raczej nie zobaczą go przykładowo widzowie kina w jakimś miasteczku na Podkarpaciu. Kościół jako taki nawet w Polsce nie nawołuje już do bojkotu filmów "szkalujących" KRK bo chyba zrozumiał, że tylko wychodzi inaczej i robi tylko darmową reklamę takim produkcjom już prędzej jacyś działacze czy dziennikarze katoliccy typu Terlikowski.

xavi91

Na Podkarpaciu / Rzeszów i okolice/ film jest.

bozgron

W mieście Rzeszowie w multipleksie może i tak, ale w okolicach ? Miejscowy proboszcz o tym wie ?

xavi91

twoje stereotypy przerażają.

ocenił(a) film na 8
telebimka

Zauważyłam, było tylko jedno polskie miasto. Niemniej jednak jestem w szoku, że nie zostało tam wymienione żadne, podkreślam, ŻADNE włoskie miasto...

Pioggia

We Włoszech katolicyzm wciąż silny, więc może lepiej zamiatają wszystko pod dywan.

ocenił(a) film na 10
Pioggia

Dokładnie,mimo tego pierwszą dziesiątkę otwiera Rzym,Neapol i szeroko rozwinięta katolicka rodzima pedo gejoza wśród kuzynów,wujków etc.... wykorzystywana właśnie przez włoski kler i za;konnice prowadzące ,począwszy od dzieci kończywszy na rodzicach .
Problem jest ukrywany jak sama czystość krwi.

ocenił(a) film na 10
Pioggia

Jest jeszcze jedna sprawa,twórcy nie podali celowo żadnego miasta,ponieważ pada tam magiczne słowo....
A tam już chodzi o CAŁE PAŃSTWO.

ocenił(a) film na 10
Pioggia

Można to twórcom wybaczyć.To odzwierciedla źródło całej instytucji i mas z nią powiązanych .
Widz ma możliwość dostrzeżenia skupiska totalnego zdegeneracenia na każdym podłożu,co najgorsze pod przykrywką tzw A;more (miłości) i doktryny krzyża (ty masz iść ,oni nie).
Kto ponosi winę ? ....dyskusja o odpowiedzialności to czcze gadanie,na które szkoda wschodu ,jak i zachodu, południa tak i północy.

telebimka

Nie zauważyłem, ale szybko się zmieniały. Mi rzuciło się za to w oczy nowozelandzkie miasto o dźwięcznej nazwie:
Christchurch
:D

ocenił(a) film na 8
telebimka

na liście w excelu był też ksiądz z Polski - Czesław Szymański, zmarł kilka lat temu w Kalwarii...

ocenił(a) film na 10
kwasnezelki

Trafne spostrzeżenie, jako pedo gejowski tradycyjny włoski kler Szymański gustował w malutkich chłopakach , choć ponoć nie gardził dziewczynkami przekazując swój brudny materiał genetyczny dalej.

ocenił(a) film na 8
kwasnezelki

a to nie raczej chodzi o tego księdza szymańskiego który nie wytrzymał ciśnienia... - https://10przykazan.wordpress.com/2014/04/12/pedofilia-polonijna/#more-13087

ocenił(a) film na 8
kwasnezelki

Też mi wpadło w oko polskie nazwisko i postanowiłem sprawdzić czy te detale są tylko tłem filmu czy autorzy przywiązali wagę do szczegółów. No i szacun, nie było to przypadkowe nazwisko.

telebimka

Ta... jak zwykle. Zgnoić , zgnoić, a złamanie Enigmy to nadal zasługa anglików. Za najgorsze nas oskarżają,a o naszych zasługach zapominają. No i jeszcze polskie obozy koncentracyjne...

ocenił(a) film na 9
telebimka

Mamy też Czesława Szymańskiego jako jednego z 87 księży. ;)

ocenił(a) film na 9
HomeWorld

http://www.theinquiry.ca/wordpress/accused/charged/szymanski-father-czeslaw-szym anski-osp/

telebimka

Może o poznańskie słowiki chodziło i ten cały teatr :P

telebimka

To nie jedyny polski akcent...
Jest też Santo Domingo na Dominikanie, czyli nieżyjący już Józef Wesołowski.

ocenił(a) film na 9
onionring

dokładnie...

ocenił(a) film na 8
telebimka

Witam mnie poraziły dwie sprawy liczba miast, razy liczba księży, razy liczba skrzywdzonych dzieci jak również to ile miast z mojego ulubionego kraju jakim jest Australia znalazło się na liście, zauważcie że Australia otwiera i zamyka listę w której, aż 21 miast jest właśnie z tego kraju nie wiem co to za wylęgarnia się tam zrobiła:/

ocenił(a) film na 7
JTotaku

"między 2010 a 2013 r. za takie przestępstwa prawomocnie skazano w Polsce ok. 20 księży."

http://polska.newsweek.pl/spotkanie-ofiar-molestowania-przez-duchownych-w-poznan iu,artykuly,373957,1.html

Cos mi sie nie zgadzalo ze tylko Poznan byl na liscie.

telebimka

Tak, zwróciłam uwagę, był Poznań, A.

ocenił(a) film na 9
telebimka

Jest wymieniony Poznań za aferę Peatza, jak już wyżej zostało wspomniane i wytłumaczone, że chodziło o ogólne sytuacje związane z molestowaniem - nie tylko dzieci.
Dla mnie nie ma znaczenia czy w Polsce jest jakiś ksiądz pedofil, czy w Niemczech, Włoszech...gdziekolwiek by nie był, gnój zasługuje na kare i to bardzo dotkliwą! W każdym kraju tuszuje się te sprawy, jak tylko można zamiast z tym walczyć. Księża są przenoszeni z parafii do parafii. Powinni być wyrzuceni z Kościoła za takie coś i jeszcze być napiętnowani - tym by Kościół zyskał, pokazując otwarcie, że nie zgodza się z takimi aktami. A że tuszuje, to ludzie odchodzą nie tyle, co od samej instytucji, co od wiary i to jest przykre. Gejostwo w Kościele mnie zupełnie nie interesuje - niech tam się walą ile wejdzie, ale nie rozumiem jak można pozwalać na robienie krzywdy dzieciom! Przecież to je całkowicie niszczy.. Z resztą w ogóle, jest dla mnie niezrozumiałym, jak można postrzegać dziecko jako obiekt seksualny. Wiadomo, że jeżeli czegoś nie doświadczę, to do końca nie zrozumiem, ale ja, jakikolwiek akt seksualny na dziecku, postrzegam jak morderstwo..zabijamy to dziecko od środka, pozbawiamy go tej niewinności, takiego wewnętrznego dziecięcego spokoju, burzymy w nim wszystko, niszczymy jego przyszłość i całe życie. Dlaczego taki pedofil nie pomyśli o tej krzywdzie, którą wyrządza? Czy ta seksualność jest aż tak silna? Dlaczego - jeżeli już żyją z pociągiem seksualnym do dzieci i wiedzą,że jest to złe - to nie postarają się chociaż nie wyrządzać krzywdy innym?! Nie zrozumiem tego nigdy....

telebimka

Powinni byli jeszcze TŁUSTYM DRUKIEM podać, że w Polsce najważniejsi biskupi próbowali to usprawiedliwiać "delikatnie" zwalając winę na dzieci...
Takich bezczelnych bydlaków nie ma chyba nigdzie - choć afery pedofilskie wśród kleru wybuchały w różnych miejscach na ziemi.

telebimka

Tak czytam te posty i czytam, i dziwię się że nikt nie wspomniał o Wincentym Pawłowiczu...
To chory dewiant, którego kościół przenosił z miejsca na miejsce żeby sprawy przycichły...
Więc niech mi nikt nie mówi że ta instytucja, zwana KRK nie ma popapranych rąk...
O historii Pawłowicza można poczytać np tu: https://10przykazan.wordpress.com/2014/04/12/wakacje-pedofila/#more-13071
Aż się nie chce wierzyć jak można kryć takiego dewianta...

ocenił(a) film na 7
telebimka

dodatkowo, w momencie, w którym sprawdzali listę księży, którzy dopuścili się przestępstwa, widać było nazwisko Czesław Słowik

ocenił(a) film na 7
telebimka

"Smutna ta sława..." rzeczywiście. Zważywszy na fakt, że wspomniano tylko Poznań... A wystarczyło samo "Poland"... Ewentualnie z "whole"...

ocenił(a) film na 9
telebimka

Padło akurat na abpa Paetza, o tysiącach innych w całej Polsce nigdy się nie dowiemy...

ocenił(a) film na 7
telebimka

Zauważyłam, w pale się nie mieści co się dzieje obecnie na świecie a ta skala pedofilska ciągle rośnie...

ocenił(a) film na 10
telebimka

Chodzi o Czesława Szymańskiego. Wpiszcie w google Czeslaw Szymański Boston. Ogladajcie uważniej filmy....

ocenił(a) film na 7
telebimka

Tak. A wcześniej na liście księży kiedy wpisywali nazwiska do arkusza jedno było polskie, ale nie Petz.

ocenił(a) film na 9
telebimka

Przewijające się w tym wątku opinie o tym że "Paetz się nie liczy bo gwałcił dorosłych" kojarzy mi się ze sceną z filmu z tym księdzem "to nie był gwałt bo mi nie było dobrze"

telebimka

Taką właśnie sławę przynosi nam katolictwo...

telebimka

A o ilu się nie mówi?

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1WL-Pc-jf1kb5wjU4peM84y86RzlukiMK&ll=49 .97697055789975%2C21.344702477333158&z=5

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones