PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=538326}

Spisek

The Conspirator
6,9 7 251
ocen
6,9 10 1 7251
7,0 4
oceny krytyków
Spisek
powrót do forum filmu Spisek

mam DVD z filmem wydane przez MONOLITH u nas i jest 1.85 : 1, czyli dystrybutor świadomie zmienia wygląd filmu? Przecież to jawna kpina!

Wstyd MONOLITH!


Niedługo wydają "BLACK GOLD" Annaud'a, tam też jest 2.35 : 1, ciekawe czy tam też będą sie bawili obrazem. Jak twórcy wybierają stare, dobre CINEMA SCOPE to mają powód!

ocenił(a) film na 5
GhostFace

film wydał jednak TIM, ale MONOLITH też zmienia format obrazu, choćby "Brooklyn's Finest", pewnie jest tego więcej.

ocenił(a) film na 7
GhostFace

2.35:1 to jest format kinowy. DVD i Bluray jako standart przyjął 1.85:1 (inaczej bardziej znany 16:9) w dopasowaniu do nowoczesnych telewizorów (przecież już nie produkuje sie kwadratów).

ocenił(a) film na 5
atemek

"2.35:1 to jest format kinowy. DVD i Bluray jako standart przyjął 1.85:1"

kompletna bzdura, oba te formaty występują w kinie i na DVD.

ocenił(a) film na 5
GhostFace

i na Blu

ocenił(a) film na 7
GhostFace

tak tak wszyscy na około - cały świat się mylą ale ty masz OCZYWIŚCIE RACJĘ. Pewnie to spisek na wolność naszą i waszą.
Nie mówię że takich formatów nie ma, tylko że są pewne standardy i tak większość dvd i br będą miały 1.85:1, nieliczne tylko 2.35:1 - chcesz dowodu to popatrz sobie na swoje płytki i zobaczysz ile masz 2.35:1 a ile masz 1.85:1 lub ewentualnie poszukaj w internecie: wujek google i wikipedia ci pomoże.

ocenił(a) film na 5
atemek

Nie rozumiesz chyba z czym mam problem. Jeśli film jest w danym formacie w kinie, to w takim samym formacie powinien być na DVD. Tymczasem POLSCY dystrybutorzy zmieniają te parametry, podczas gdy zagraniczne wydania są identyczne jak kinowe.

"Rzeź" Polanskiego, co zabawne, została u nas wydana na Blu-ray w 2.35 : 1, a na DVD 1.85:1, nie uważasz że to idiotyczne że ci co kupują DVD dostają ucięty obraz? Oczywiście że jest przewaga 1.85:1, ale ja nie o tym...

GhostFace

...Nie rozumiem przewagi uciętego obrazu ?

ocenił(a) film na 7
GhostFace

Szanowni.
Jak kupujecie film na starozytnym nośniku dvd, to sami sobie jesteście winni. Zamiast jęczeć o złych dystrybutorach, ściagnijcie sobie z sieci wersję 1080, za darmo, w oryginalnym formacie. Jestem przekonany, ze Redford, mimo swojego wieku, zrozumie i się nie pogniewa, ze nie zarobi swoich kliku $.

ocenił(a) film na 8
aklekot

... ale ty głupi jesteś ... współczuję otoczeniu (jeżeli jest).

ocenił(a) film na 7
musicmans

Jestem pod wrażeniem głębi intelektualnej twoich merytorycznych argumentów.

atemek

Pleciesz bzdury. Oba formaty (1.85:1 i 2.35:1) to standardy kinowe, a wspomniany przez Ciebie format 16:9 to inaczej 1.78:1.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones