PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=763276}
7,8 40 721
ocen
7,8 10 1 40721
7,9 50
ocen krytyków
Sound of Metal
powrót do forum filmu Sound of Metal

Oszczędny w słowach film o tym, gdy twoje życie dramatycznie się zawala. Świetne pokazanie społeczności głuchych. Riz Ahmed i Paul Raci znakomicie wypadają w swoich rolach. Symboliczny jest tutaj wręcz tytuł filmu, gdzie dźwięk metalu towarzyszy nam z początku filmu i pod jego koniec, zaś całość zostaje ujęta w równie symboliczny sposób.

ocenił(a) film na 9
mistrzyoda87

Rola Riza niesamowita. Mam nadzieję, że aktorowi będą się teraz sypać same wybitne role, bo aktor na to zasługuje. Bez nominacji do Oscara na pewno się nie obejdzie, ale powinien wygrać bo to najlepsza rola męska jaką w tym roku widziałam. Hopkins w Ojcu był taki trochę pogubiony, Oldman w Mank niczym nie zaskoczył, Lindo w Pięciu Braci otrzyma ją z sentymentu, Boseman za Ma Rainey otrzyma ją za swoją śmierć.

ocenił(a) film na 8
mistrzyoda87

Świetna główna rola, bardzo dobra muzyka i dużo kojącej ciszy. Film bardzo niespieszny, bez "skoków ciśnienia". Świat Rubena w kilka tygodni dramatycznie się zawala. Ale to, co mi się spodobało to fakt reakcji na tę tragedię. Nie ma tu dramatu, obwiniania losu ani rozpaczy (poza dwiema scenami, gdzie Ruben wychodzi z siebie i staje obok). Mimo, że przecież dramat jest ogromny. I paradoksalnie przez ten brak histeryczno- rozpaczliwych scen ja poczułem ten dramat bardziej. Jak najbardziej polecam, szczególnie osobom ceniącym sobie tego rodzaju kino.

ocenił(a) film na 8
mistrzyoda87

To jest idealny przykład dobrego amerykańskiego niszowego kina, które może zawalczyć o Oscara, i tak się stało, kibicowałam temu filmowi, z kina wyszłam z takim udobruchaniu na serduszku, że ojeju, ostatni film przed niewiemjużktórymlockdownem, na szczęście zaraz wracamy do kina, tylko oby filmy były tak dobre. ;)

ocenił(a) film na 7
mistrzyoda87

Metal jest też w środku filmu. Ważny i moim zdaniem dość istotny dla bohatera jest moment gdy jest na placu zabaw z chłopcem i wystukują sobie rytmy na metalowej zjeżdżalni. Może to właśnie o to brzmienie metalu chodzi w tytule?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones