PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656040}

Snajper

American Sniper
7,6 249 670
ocen
7,6 10 1 249670
6,0 35
ocen krytyków
Snajper
powrót do forum filmu Snajper

Płatny morderca "eliminujący cele" ma problem z zasięgiem i nie może spokojnie rozmawiać z żoną. Bardzo amerykański dylemat.

ocenił(a) film na 7
matzek

Patrząc bez otoczki patriotycznej każdy żołnierz to opłacany morderca, albo dzieciak, który bawił się plastikowym kałachem i zamienił go na inny model. Pomimo przywiązania do prawicy, zdarza mi się widzieć to z całą przejrzystością. Co nie zmienia faktu, że szanuję ciężki trening, jaki muszą przejść.

TangoAndWaltz

Ja także doceniam ich kunszt, poświęcenie i bohaterstwo. Nie jestem pacyfistą. Silna, dobrze wyposażona armia jest nam potrzebna. Jej siła powinna odstraszać potencjalnych agresorów i dawać nam, obywatelom poczucie bezpieczeństwa. Niestety nasi żołnierze są wykorzystywani do jakiś politycznych rozgrywek innych krajów. W zamian za to dostajemy jakiś używany szmelc bądź trafiają nam się znakomite okazje w postaci ustawianych przetargów. W najlepszym wypadku nasi "sojusznicy" przypominają nam o "Polskich obozach śmierci".

matzek

"Nie jestem pacyfistą. Silna, dobrze wyposażona armia jest nam potrzebna. " - juz niedlugo bedziesz mogl udowodnic swoje poglady w praktyce, stojac w pierwszej linii NATO - oczywiscie ratujac "wolnosc i demokracje". Bedzie to mocno zabawne dla mnie, jak nagle zmienisz poglady.

TrashO2

To nie jest nasza wojna. Ktoś próbuje nas wmieszać w ten konflikt. Niestety nie mamy własnego rządu i scenariusz z Ukrainy może zostać przeniesiony do nas. Ku twojej uciesze dodam, że bardziej prawdopodobnym jest, że nie dożyję tych czasów (choroba), niż, że zmienię swoje poglądy...

ocenił(a) film na 7
TangoAndWaltz

Nie każdy żołnierz jest płatnym mordercą. Jest wielu bezpłatnych.

ocenił(a) film na 7
Leszy2

Masz na myśli cięcia budżetowe w armii czy dzikie instynkty?

ocenił(a) film na 7
TangoAndWaltz

Mam na myśli obowiązkowy pobór lub wolontariat podyktowany indoktrynacją.

ocenił(a) film na 7
Leszy2

Ok

matzek

Myślisz że Chris Kyle był jedynie płatnym mordercą? Pozwól że cie rozczaruje! Chris Kyle nie tylko zabijał (tylko kiedy musiał) ale również chronił,opiekował się. Czy wy naprawdę myślicie że tak łatwo jest odebrać komuś życie? Że żołnierze robią to dla zabawy? Każdy strzał jest stokrotnie przemyślany,rozważone są wszystkie za i przeciw. Nie każdy wie ale wojsko robi wszystko aby nie dopuścić snajpera do działania! Chris tak jak i większość ludzi na tej Ziemi miał rodzine do której chciał wrócić. Ludzie tacy jak Kyle ratuj ją ludzi z opresji tak jak mnie kilka lat temu. Opiekują się tobą dopóki nie powiesz im i nie sprawdzą że wszystko z tobą w porządku.

Esme_88

Z twojej wypowiedzi wynika, że Kyle, to taka matka Teresa zmieszana z Lady D. i pistoletem na wodę. Twierdzisz, że wojsko robi wszystko aby nie angażować najlepiej wyszkolonych żołnierzy do działania ? Chyba żaden żołnierz nie przeżył tak komfortowej sytuacji jak stokrotne rozważania wszystkich za i przeciw. Gdyby ten żołnierz walczył w obronie swojego kraju, bliskich bądź idei, to moglibyśmy mówić o jego bohaterstwie, odwadze i poświęceniu. Tu mamy inny kontekst. On jest agresorem, zmanipulowaną zabawką do zabijania a film jest zwykłą propagandą. Plany ataku na kraje bliskiego wschodu opracowano już przeszło pół wieku temu. Nikt tam nie jedzie by nieść wolność i demokrację , tylko po to by spełniać zachcianki marionetkowych polityków na usługach finansjery.

ocenił(a) film na 10
matzek

ja mógłbym tak samo jak on strzelać do wszystkich wrogów jako snajper . 1 strzał 1 trup .

vAkatsuki

Poproś Mamę ! Niech ci kupi taką grę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
turbolow2

To co to jest ? Kto to definiuje ? Ty, Bóg, prawo czy żydowscy bankierzy ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones