PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630028}

Smerfy 2

The Smurfs 2
6,3 32 111
ocen
6,3 10 1 32111
3,2 4
oceny krytyków
Smerfy 2
powrót do forum filmu Smerfy 2

Skończcie wreszcie niszczyć moją ulubioną bajkę z dzieciństwa!!! Jak tak można! Najpierw Kubuś Puchatek, a teraz TO?! Mało wam po pierwszej części?!

Agness_92

Jak jeśli nie chcesz obejrzeć, to proszę bardzo! Nie oglądaj!! Więc przestań pisać takie bzdury! Ja z wielką przyjemnością pójdę na to i będzie doskonały jak zwykle! :)

davis3

"Doskonały"?!

http://www.furkot.pl/demot/50_50_1926842149_Facepalm_przez_mental_middle.gif

jporuba

Doskonały to może za dużo powiedziane, aczkolwiek kolokwialnie można by i tak rzec, a co Ty masz na myśli wklejając tego linka? kTO CO KOMU UKRADŁ?

ByTheWay_filmaniak

Dziwne, obrazek się zmienił.

ocenił(a) film na 8
Agness_92

zamknij się i daj żyć nie chcesz to spadówa

jacobs1983

Jak na 30 lat, wybitnie wysoki poziom riposty.

ocenił(a) film na 8
Agness_92

taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak głupia jesteś jak nie wiem co haha

jacobs1983

jakże inteligentna wypowiedź....

Agness_92

szczerze powiedziawszy to popieram :)
jak uwielbiam Smerfy - w końcu na tym się wychowałam :D
tak film mnie zdecydowanie się nie podobał
zmienili klimat i w ogóle zachowania ich
to nie te smerfy na których wyrosły setki ludzi ;-)

kasiek86

ale różni się między serialem 2d,a dzisiejszymi filmami w 3d

kasiek86

Było wyrastać na polskich bajkach ich na pewno nikt nie ruszy i nie zrobi bolka i lolka w NY.Jasne, że nie te smerfy na których wyrośli setki ludzi, bo jak słusznie zauważyłaś, już wyrośli, kto ma ochotę do niej wrócić, zawsze może jest na youtube, a Ci którzy nie mają chętnie popatrzą na coś innego, ze znanymi postaciami z dzieciństwa.

kasiek86

Czy oglądając ten film, zapomniałaś o tamtych Smerfach?

Demolka25

oczywiście że nie :D

kasiek86

Więc to chyba nic złego :P Ja w ten sposób podchodzę do nieudanych ekranizacji / remake'ów itp. Po prostu o nich się szybko zapomina.

Agness_92

Zgadzam się jak najbardziej. Takiej klasyki nie powinno się ruszać, ale czego to się nie zrobi dla pieniędzy, a co mnie w tym wszystkim dziwi to fakt, że wielu ludziom się to podoba.

John_Melendez

Jakiej klasyki nie powinno się ruszać? Piszesz o tych kilkunastu odcinkach pokazanych w Polsce? Widać nic nie wiesz o tej klasyce ,której tak bronisz znawco kina, została ruszona już kilkanaście razy i nie tylko dla pieniędzy. Zresztą co Ty myślałeś, że cała reszta to produkcje charytatywne, tworzone dla idei ? To biznes jak każdy inny, piekarz ma pracę bo piecze chleb, chleb jest pieczony bo kupują go ludzie, kupują bo im smakuje i chcą go jeść ( i nie pieką już tylko chleba zbliżonego raczej do macy, którego się łamało a nie kroiło, tak jak to było w starożytności klasyką) W tym biznesie, ktoś ma pracę bo robi filmy, filmy są robione bo kupują je ludzie, ludzie je kupują bo im się podobają, podobają im się, bo dostarczają im rozrywki jakiej oczekują. Na szczęście nie robią rozrywki na jedno kopyto i tylko dla takich jak Ty, bo inni by z nudów umarli...
Pod koniec kwietnia 2006 wyemitowano w telewizji belgijskiej reklamówkę polityczną, przypominającą kolejny odcinek Smerfów. Kreskówkę tę przygotowano na zlecenie ONZ-owskiego Funduszu Pomocy Dzieciom UNICEF. W filmie pokazano nalot bombowców, które zrównały z ziemią Wioskę Smerfów. Samoloty dokonały zniszczenia w chwili, gdy Smerfy beztrosko bawiły się w swojej wiosce. W nalocie zginęła Smerfetka, a pozostałe przy życiu Smerfy w panice biegały w poszukiwaniu bezpiecznego schronu. Film skończył się płaczem Smerfusia, który siedzi obok leżącej Smerfetki i napisem: Nie pozwól, by wojna wpłynęła na życie naszych dzieci.
Przez ukazanie brutalnej śmierci Smerfetki, realizatorzy filmu chcieli zwrócić uwagę na los dzieci, które jako żołnierze z karabinami są wykorzystywane przez dorosłych w prowadzeniu wojen na całym świecie, głównie w Afryce. Gdyby puścili ją w Polsce, pewnie tacy jak Ty poczuli by się oburzeni i wypisywali, jak można było ruszyć klasykę i uśmiercić smerfetkę?! Toż to czysta profanacja, samoloty w starożytności?! Wiesz co mnie dziwi, to fakt, że można mieć takie wąskie myślenie, być takim ignorantem i oburzonym faktem, że to co Tobie się nie podoba, może podobać się innym.

thunder1

Za długie.

John_Melendez

Ha ha ha, za długie? Po poczytaniu Twoich postów, nie dziwię się, że Cię to przerosło ;)

ByTheWay_filmaniak

Przeczytałem, ale nie uważam by taka dyskusja miała jakikolwiek sens więc wolałem odciąć się głupim wpisem.

John_Melendez

Jesteś żałosny kolego, jeszcze nie widziałeś 2 a już ją krytykujesz, ale nie ma to jak znawca klasyki , o której nie ma pojęcia :D

John_Melendez

A ja się dziwię, że się nie może nie podobać, przecież powinieneś mieć trochę szacunku do ludzi, dzięki którym miałeś miłą dobranockę. Chociażby dlatego nie na miejscu jest taka bezsensowna krytyka.

Shallin

of course

Agness_92

Co zepsuli z Kubusiem Puchatkiem?!

ManiakowyPingwin

Mi od razu przypomina się ten serial z 'DisneyChannel' (doprawdy ta stacja to porażka) o Kubusiu, Tygrysku i chyba Prosiaczku i o jakiejś nowej dziewczynce, Tosi? Utworzyli oni jakąś brygadę super detektywów czy coś tam... raz widziałam, więc moja wiedza nie jest tu wielka, ale ten program to porażka. Tak samo nie rozumiem smerfów, jeszcze udział mojej ulubionej postaci z Jak poznałem Twoją matkę? dobił mnie kompletnie. Na pewno nie obejrzę!

Minka_M

NIEKTÓRE seriale z Disney Mennel są akurat niezłe. Np. (KIEDYŚ!!!) Fineasz i Ferb, Bujdy na Resorach... Chociaż Hanka Śmietanka to ZUO!!!!!!!!oneoneone

ManiakowyPingwin

No, kiedyś to, to miało klasę. Pamiętam jak byłam młodsza to uwielbiałam oglądać Wymienników, Fineasza i Ferba, czy też KimKolwiek, to może było też lekko głupkowate, ale mimo to uwielbiałam je. No, a teraz błagam... Może mówię jak moi rodzice, ale za naszych czasów...

Minka_M

Wymiennicy, o! Chyba ich, za przeproszeniem, poje*ało, że puszczają takie fajne seriale W NOCY *facepalm*

ManiakowyPingwin

Dokładnie. Raz się zasiedziałam na kompie i skacząc po kanałach odkryłam ten skandal. Myślałam, że telewizor za chwilę kapciem oberwie. Mogliby przynajmniej raz zrobić chociaż jeden dzień typu 'stare seriale - zobacz to jeszcze raz!". Może chwytliwa nazwa to, to nie jest, ale wiadomo o co chodzi... :).

Minka_M

"Wróć do czasów, gdy wszystko było ciekawsze I NIE MIAŁO TYCH SAMYCH P*******CH SCHEMATÓW"

ManiakowyPingwin

montanna nie śmietanka

patka_25

Po pierwsze, sama się pomyliłaś, bo nie Montanna, tylko Montana.
Po drugie, TO. BYŁ. ŻART.

ManiakowyPingwin

aha no tak

patka_25

Haha, no, ku*wa.

ManiakowyPingwin

nie przeklinaj do mnie

patka_25

Wielce panna się znalazła.

ManiakowyPingwin

hahaha a to dobre powiedział ten pingwin z madagaskaru,w którym ma być w 2015r.przed ostatnią 4 cz.madagskaru,przyjacielami z podwórka 10.11.2014,minions,kung fu pandą 3,angry birds:the movie i 5 cz.epoki lodowcowej w 2016-18

patka_25

Hę?

patka_25

To znaczy: co?

ManiakowyPingwin

mówię o tych filmach zapowiadające na cały rok

patka_25

To i tak bez sensu.

ManiakowyPingwin

i tak samo nieważne

ManiakowyPingwin

złomek i zygzak mcqueen

Agness_92

To, że Ci się nie podoba to nie oglądaj i przestań psuć innym nastrój jakimiś uwagami typu: ,,Skończcie wreszcie niszczyć moją ulubioną bajkę z dzieciństwa!!! Jak tak można! Najpierw Kubuś Puchatek, a teraz TO?! Mało wam po pierwszej części?!''
Mówię to co myślę.

saimon1183

Z całym szacunkiem, ale na forum chyba chodzi oto, aby wyrażać swoje opinie, więc nie rozumiesz o co się czepiasz. W sumie to Ty tu psujesz nastrój i Tobie również można zarzucić, że wchodzisz na dyskusję, z którą się nie zgadzasz, więc tylko po to, aby kogoś zjechać :).
Ale pamiętaj - mówię to co myślę.

Agness_92

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ i GEJE

Agness_92

Na nowo zacząłem oglądać tą serię i tak sobie pomyślałem,że Fineash i Ferb może odwiedzą teraz Smerfy .Smerfy w Nowym Yorku żenada,Potem Gumisie,Muminki i Pszczółka Maja.

Egzorcysta001

hahahaha dobre a póżniej przyjaciele z podwórka niedługo w kinach od 10.11.2014r.przed ostatnią cz.madagaskaru,pingwinami z madagaskaru,kung fu pandę 3,angry birds the movie i 5 cz.epoki lodowcowej w 2015-18

Agness_92

To samo chciałem napisać gdy na fw zobaczyłem to coś.

Agness_92

Nikt nie niszczy Twojej bajki, tu masz link ---> https://www.google.ie/search?q=smerfy+bajka&oq=smerfy+bajka&aqs=chrome.0.69i57j0 l3j69i62.3976j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8 i oglądaj do woli, a tą bajkę zostaw ludziom, z poczuciem humoru i ze zdrowym dystansem do świata i otaczającej ich rzeczywistości. Swietna animacja 1 i 2 część, fajna rozrywka, razem z żoną i dzieciakami ubawiliśmy się do łez. Własnie dzisiaj jest premiera w polsce, polecam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones