PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1301}

Skrzypek na dachu

Fiddler on the Roof
8,0 66 564
oceny
8,0 10 1 66564
8,4 17
ocen krytyków
Skrzypek na dachu
powrót do forum filmu Skrzypek na dachu

10/10

ocenił(a) film na 10

Mój głos to czysta formalność, ten film powinien być w pierwszej dziesiątce największych dzieł kinematografii. Każda ocena poniżej 9 to kpina. W "Skrzypku" jest wszystko: śmiech, łzy, tradycja, historia, poruszające aktorstwo, przepiękna muzyka i doskonała scenografia. Krótko- kto nie lubi ten się nie zna.

ocenił(a) film na 10
Halucynka

Zgadzam się. Nie ma w tym filmie irytującego patosu. Wspaniała historia opisana w prosty ( ale na pewno nie prostacki )sposób z fenomenalną muzyką. No i oczywiście jest jeszcze Topol

ocenił(a) film na 10
Halucynka

Rowniez sie pod tym podpisuje!! Film jedyny w swoim rodzaju, taki prawdziwy..a dla mnie rowniez sentymantalny. Dlaczego juz takich nie produkuja?....

ocenił(a) film na 9
Halucynka

Może nie jest to spektakl na top 10, ale na pierwszej stronie znalazłbym
mnóstwo bardziej oklepanych i przereklamowanych ekranizacji filmowych.
Nigdy się wcześniej (ani później) nie spotkałem z tak ciekawie opowiedzianą
tak prostą fabułą. Absolutnie polecam!

Halucynka

Ja widziałem "Skrzypka.." na żywca w teatrze Bagatela kilka lat temu, i nie widziałbym filmu w top10. Poza tym, źle nie ma, top100, to też niezła pozycja ;).

hardee

hardee
Widziałeś sztukę teatralną - a nie film ...

hardee

Co to ma do rzeczy? To tak jak ktoś wystawiłby kiepską sztukę Taxi Driver.

ocenił(a) film na 8
Halucynka

Każdy ma prawo do własnego zdania. Film bardzo mi się podobał ,ale bez przesady i wcale nie oznacza to ,że się nie znam. Nie urzekł mnie jakoś szczególnie jednak potrafię obiektywnie ocenić ,że jest bardzo dobry. Nie mogę przyznać temu filmowi wyższej oceny niż 8 ze względu na osobiste odczucia podczas jego oglądania.

ocenił(a) film na 7
Nadine94

zgadzam się z opinią przedmówcy- obiektywnie można ocenić, że film jest bardzo dobry; ma niezwykły klimat, dobrze oddaje atmosferę przedstawianych wydarzeń, świetna gra aktorska. A jednak, dla widza nie gustującego czy po prostu nie znającego się na tym gatunku (np ja), będzie dość ciężki w odbiorze. Na moją ocenę zawsze będzie wpływać to, czy siedzenie przed ekranem po prostu sprawiało mi frajdę. Dlatego Skrzypka ocenić nie potrafię. Może powinnam obejrzeć raz jeszcze, ale szczerze:ciężko mi się zmobilizować. Wg mnie nie jest to film dla każdego, zatem jego nieobecność w top10 nie powinna dziwić.

użytkownik usunięty
Nadine94

Nie usprawiedliwiaj się tak, bo aż śmierdzi.
Mam nadzieje, że twój... wpis miał mnie sprowokować, bo innego powodu istnienia się w nim dopatrzyć nie można. No może oprócz tej okrutnej prawdy, że NIESTETY K A Ż D Y może mieć swoje zasrane zdanie.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Halucynka

Jeden z najlepszych musciali. Ja to wógóle kocham ten gatunek... Uwielbiam Fruma Sarę czy oczywiście Sunrise Sunset! Jak ktoś krytykuje, znaczy, że chyba musi dojrzeć...

ocenił(a) film na 10
Halucynka

zgadzam się! Skrzypka widziałam wiele razy jako dziecka, ale nic z tego nie pamiętałam, odświeżyłam sobie pamięć dziś...i muszę przyznać, że zakochałam się w tym filmie! :) Czarodziejski, nie mogłam się od niego oderwać...najbardziej chyba podobała mi się scena na cmentarzu :D i cała filozofia przedstawiona przez Terye :D :D :D

ocenił(a) film na 3
Halucynka

Nie każdy lubi 'łzy, śmiech, tradycję', a zwłaszcza zaserwowaną w podobny sposób. Film na pewno jest bardzo wyrazisty, a przez to również dla niektórych bez wątpienia będzie pretensjonalny, czy wręcz irytujący. Trzeba zaakceptować, że ocena 10 to jednak dość osobista sprawa, a jak się komuś nie podoba to niech i stawia 1, po coś te oceny są.

użytkownik usunięty
bubble_factory

masz racje w 100 % ! Dlatego podchodze do tego osobiscie i daje mu 1! Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10

No coż.. Film na pewno na tak niską ocenę nie zasługuje!!! Gdybym mogła rzuciłabym na Cibie jakias klatwe...Buu....

Ale czemu 1/10 ?!?!?!
Jak już wymieniliśmy wcześniej, w tym filmie jest wszystko - łzy, śmiech, romans, tradycja...
Jak powiedział bubble_factory, nie każdemu mógłby się spodobać sposób przedstawienia tego, ale ocena 1/10 jest niedorzeczna...
Takie ocena stawia się totalnym gównom, klapom i kaszankom na całej linii, ale nawet jeżeli ktoś ma złe odczucia to 5/10 to minimum, stawiając 1/10 takiemu filmowi - w moich oczach jesteś skończonym debilem

ocenił(a) film na 8
krzycho123

zgadzam się, jak zobaczyłam ten komentarz i ocene 1, to 1wsze co pomyslalam, iż człowieka totlanie pogięło...(nie chciałam dosadniej)

ocenił(a) film na 10
Halucynka

Film jest genialny, mam do niego szczególny sentyment i osobiste odczucia. Szczerze mówiąc jest to mój ulubiony film ze wszystkich ulubionych które do tej pory oglądałem, i nie wcale nie jestem Żydem.

ocenił(a) film na 10
robbie_b

Pewnie,że genialny! Ja też żydówką nie jestem a ten film wyleczył mnie z antysemityzmu.

ocenił(a) film na 10
Halucynka

Święta racja! Arcydzieło bez dwóch zdań. O ile rozumiem, że komuś mógł nie przypaśc do gustu, ale dawanie 1/10 jest jakąś kpiną.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10

Widzę kolego, że masz jakieś problemy ze sobą, może czas na jakieś leczenie:)
Po 1: W filmie ocenia się wiele rzeczy jak np: scenariusz, zdjęcia, gra aktorów, muzyka itp.
I jeżeli ktoś mimo to daje ocenę 1 to jest to dla mnie jakąś kpiną. Rozumie, że komuś się nie spodobał, ale jest wiele rzeczy zasługujących mimo to na wysoką ocene: m.in. wspomniana muzyka.
Po 2: Nie pisałem do ciebie, myślę, że pora się nauczyc korzystac z forum jeśli się na nim piszę.
Po 3: Trochę kultury.
Po 4: Filmy o Żydach dla Żydów.
Brawo, ale się uśmiałem, dawno tak głupiej "ideologii" nie słyszałem. To może jeszcze: Filmy o więźniach dla więźniów, filmy gangsterskie dla gangsterów, komedie dla kabaretów i komików.
Po 5: Ty piszesz, że tylko Żyd da 10, a normalny człowiek 1. Ja bym powiedział, że ocenę 1 da tylko antysemita, który nie widzi nic poza tym, że graja tam Żydzi. Patrząc na twoje wypowiedzi, wnioskuję, że jesteś osobą która ma problemy na tle religijnym.
Po 6: 3 Oscary - to pewnie Żydzi przekupili częśc Akademii:)

Już nie będę odpisywał na twoje jakże mądre wypowiedzi, bo już wystarczająco dużo czasu zmarnowałem:)

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Halucynka

Kiedy usłyszałam że film trwa aż 3h nieco się przeraziłam... pomyślałam że będzie strasznie przeciągany a przez to nudny. Nic podobnego! Naprawdę, prosta historia została opisana w taki sposób, że chociaż czułam upływający czas, wcale nie chciałam przestać. Najzwyczajniej w świecie nie mam się do czego przyczepić - świetne aktorstwo, scenariusz, piosenki, krajobrazy, niesamowity klimat. Osobiście uznaję to za arcydzieło, jednak uważam że wszelkie uogólnienia "kto nie lubi ten się nie zna" są nieco krzywdzące dla osób o innym guście - bo przecież nie to ładne co ładne tylko co się komu podoba.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Halucynka

zakochałam się w tym filmie ;) w związku z czym powędrowała do niego 10 ;) w zasadzie przez przypadek zebrałam się do jego obejrzenia(mimo, że już dużo wcześniej słyszałam o tym filmie) czego absolutnie nie żałuję. ale zanim wcisnęłam "play" przeczytałam ksiązkę "Dzieje Tewji Mleczarza" na podstawie której jest film. Jest on naprawdę świetną ekranizacją. Gorąco go wszystkim polecam, tak samo i "dzieje..." :)

ocenił(a) film na 10
Halucynka

fenomenalny film, wspaniała gra aktorska... mimo tego, że niestety jestem homofobem...

Darcusia

Gdyby Nagroda Amerykańskiej Akademii czyli Oscary miały jakąkolwiek wartość, to właśnie Topol powinien zostać nagrodzony za swoją kreację, a nie Hackman (za rolę skądinąd świetnym filmie 'Francuski Łącznik'). Niestety Oscary nie są żadnym wymiernikiem wartości filmu i tego co się na niego składa (aktorzy, muzyka, zdjęcia, scenografia, kostiumy itd).
Brawa dla Normana Jewisona za wspaniałą reżyserię!

ocenił(a) film na 10
Darcusia

Co ma do tego filmu homofobia?

izaban

ja nawet nie będę polemizował :) cudo nie film:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones