PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=416842}

Skrzydlate cienie

Winged Creatures
6,2 4 534
oceny
6,2 10 1 4534
Skrzydlate cienie
powrót do forum filmu Skrzydlate cienie

Forresta Whitakera i naprawde niezłej kreacji Kate Beckinsdale, 2 znakomitej muzyki i 3 ciekawie przedstawionego przesłania filmu w postaci całego mechanizmu przyczynowo-skutkowego powodowanego jednym wydarzeniem. Jednak to zdecydowanie kino dla tych, którzy wolą pomyśleć niż mrużyć oczy od komputerowych wybuchów. Ja polecam...

ocenił(a) film na 5
Zakeri

Forest gra dokładnie tą samą rolę rok wcześniej w filmie "The Air I Breathe" - niezwykły szczęściarz, wpada w hazard i ma przerąbane u "bukmacherów" - co się z nim stało? ale fakt gra dobrze, jednak role już powtarzane

Pauleta

Role może i powtarzane, jak i sama konstrukcja filmu, podobna do Magnolii czy Błękitnego deszczu, ale mi to wcale nie przeszkadza :)
Dla mnie - dobry film.

anila

Nawiązując do porównania w poście wyżej: "błękitny deszcz" pojawił się rok później niż "Skrzydlate cienie", więc ten film raczej nie powtarza motywu z "Błękitnego..", jeśli już to na odwrót.
Mi taka konstrukcja filmu też nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie - fajne są wg mnie filmy, w których możemy oglądać różne postacie, które łączy jedno wydarzenie.
Przez jakąś część filmu nieco irytowała mnie postać odgrywana przez Fanning (nie sama aktorka, ale jej postać). Dziwnie wyglądała scena, w której to dziecko poucza swoją matkę w sprawach wiary, uczy ją pokory. Trochę mało realna ta postać. No i dziwiły mnie jej reakcje po wydarzeniach w restauracji. Brak złości, bólu, tak jakby dziewczyna nic nie czuła. Końcówka jednak niejako wyjaśnia jej zachowanie.

Polon92

Nigdzie nie napisałam, że powtarza motyw... Napisałam, że "konstrukcja podobna do...". Dasz wiarę: można najpierw oglądać filmy późniejsze, a potem wcześniejsze i ba! można je nawet porównać.

Mnie reakcje nie dziwiły. Rożne są u różnych ludzi i dopuszczam myśl, że ktoś mógł zablokować się właśnie w taki sposób.

anila

Mój błąd - brak dokładnego czytania ze zrozumieniem. Szkoda tylko, że nie "poprawiłaś" mnie bez uszczypliwości i sarkazmu. Tym bardziej, że w moim komentarzu nie atakowałem Cię, tylko zwyczajnie podałem kolejność powstania filmów, myśląc, że chodzi Ci o "powtarzanie konstrukcji filmu".

Polon92

Tak to tutaj bywa, że rzadko kiedy można podyskutować. Raczej spotykam się z tym, że albo ktoś dokłada, albo się wymądrza, albo obraża. Pomyślałam, że znowu trafiłam na kogoś takiego i się odgryzłam. Przepraszam.

anila

Ja na dyskusję jestem zawsze otwarty ;) Z takimi osobami jak wymieniłaś również się spotkałem, więc rozumiem Twoją odpowiedź. Oczywiście się nie gniewam, to takie małe nieporozumienie ;)

Polon92

:):):)
Miłego wieczoru :)

Polon92

Hmm lubię takie filmy. Społeczność filmweba jak zwykle potrafi dobrze doradzić. :D Wieczór spędzam dzisiaj ze skrzydlatymi cieniami na hbo. Niezła obsada i historia też wydaje się dobrze pomyślana ;) 21.45 jakby ktoś jeszcze był zainteresowany.

ocenił(a) film na 7
Pauleta

Nie ma nic złego, że zagrał dwie role podobne do siebie charakterologicznie, w ,, skrzydlatych cieniach'' zagrał bardzo dobrze i to się ceni.

ocenił(a) film na 8
Zakeri

dobrze powiedziane

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones