PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9572}

Skarbonka

The Money Pit
7,1 15 804
oceny
7,1 10 1 15804
6,8 4
oceny krytyków
Skarbonka
powrót do forum filmu Skarbonka

Film genialny jak na tamte lata pod każdym względem komedia jest po to żeby rozbawiać widzów i ten film moim zdaniem to gwarantuje już sam pomysł z tym domem czyli skarbonką jest super zabawny mam ten film orginalny na DVD z lektorem i co jakiś czas do niego wracam i śmieje się tak jak za pierwszym razem polecam każdemu kto go nie widział ale już chyba każdy go widział.

numer6

ja mam wrażenie, że ogólnie komedie z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych były lepsze od współczesnych. I też wracam od czasu do czasu do tego filmu.

dorota10

Oglądałem już chyba z 10 razy tą komedie i zawsze się ubawie na tym filmie :)

ocenił(a) film na 6
dorota10

Nie zgadzam się. Najlepsze komedie jakie widziałem były z lat 30' i 40'.
Może w i latach 80' było ich więcej, ale nie było w
nich już tak dobrych reżyserów, scenarzystów, dialogów i aktorów zatrudnianych do nich.
W latach 80' jest cały wysp komedii z ocenkami na imdb 6 lub 7 z hakiem, ale 8 już praktycznie nie ma.
Przykład:
Ich noce 1934 5 oskary Clark Gable. Imdb 8,2 Reż. Frank Capra
Philadelphia story 1940 2 oskary James Stewart, K.Hebpurn, C.Grant Imdb 8,1 Reż.G.Cukor
Naga prawda 1937 K.Hebpurn, C.Grant imdb 8,0
Drapiezne malenstwo 1938 K.Hebpurn, C.Grant imdb 8,1 Reż. H.Hawks
Dziewczyna Pietaszek 1940 C.Grant imdb 8,1 Reż. H.Hawks
Arszenik i stare koronki 1941 C.Grant imdb 8,1 Reż. Frank Capra

returner

Proszę czytać ze zrozumieniem, przynajmniej jeśli chodzi o moje posty :) Nigdzie nie napisałam, że komedie z lat osiemdziesiątych były najlepsze, tylko lepsze od współczesnych. Oceny na imdb czy gdziekolwiej indziej mnie nie interesują. Co do reszty się zgadzam, wśród wymienionych filmów są i moje ulubione (Ich noce, Arszenik...)

ocenił(a) film na 6
dorota10

Ja uważam, że oceny na imdb oddają dużo bardziej rzeczywistą wartość filmów niż
takie oceny na filmweb :) Tu nawet nie ma cienia wątpliwości.
Na filmweb często oceny filmów słabych, średnich i dobrych mają porównywalne noty.
Na imdb przynajmniej nie ma takiego bałaganu.

ocenił(a) film na 9
numer6

Rewelacyjny Tom Hanks i kupa śmiechu przez cały film!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones