PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9374}

Skanerzy

Scanners
6,5 5 958
ocen
6,5 10 1 5958
6,9 12
ocen krytyków
Skanerzy
powrót do forum filmu Skanerzy

Telepaci

użytkownik usunięty

Lekki zawód. Swego czasu słyszałem bardzo entuzjastyczne opinie o "Skanerach". Jak zwykle Cronenberg miał dobry pomysł związany z ingerencją w ludzkie ciało. Strona techniczna filmu również stoi na dobrym poziomie - widać, że reżyser naukę ma już za sobą i potrafi co nieco.

Jednak podczas seansu nie czułem aż takiej fascynacji tematem. O samych skanerach powiedziano i pokazano raczej mało, a w dodatku w sposób prosty. Nie miałem wrażenia, że tematyka jest w jakimś stopniu futurystyczna/niezwykła/niespotykana w realnym świecie. Brakowało mi jakiegoś naukowego/medycznego podejścia do zagadnienia, rozwinięcia historii telepatii, detali itp. Finałowy pojedynek jest o tyleż krótki, co trochę idiotyczny - bo też jak pokazać walkę dwóch kontrolujących umysł facetów, którzy siedzą i się trzęsą?

Pochwalić należy efekty, które nawet po tylu latach nieźle wyglądają, nie rażą w oczy kiczem czy niskim poziomem wykonania. Również niezły klimat i aktorstwo uprzyjemniają seans. Szkoda tylko, że tempo momentami siada. Tak czy inaczej, "Skanerzy" to chyba najlepszy film Kanadyjczyka, jaki nakręcił do 1981 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones