PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=485620}

Skóra, w której żyję

La Piel que habito
7,3 115 510
ocen
7,3 10 1 115510
6,4 24
oceny krytyków
Skóra, w której żyję
powrót do forum filmu Skóra, w której żyję

"Ci, którzy przed obejrzeniem nie zapoznali się z książką, będą pod wrażeniem fabuły. Ci
natomiast, którzy książkę znają mogą kręcić nosem, bo almodóvarowska wersja tej historii
jest pozbawiona dziwnej, niepokojącej tajemniczości. Zastąpiła ją za to typowa dla reżysera
mieszanka kiczu, powagi, tragedii… Miejscami ma się wrażenie, że jest to trawestacja jego
dotychczasowych dzieł i ich głównych wątków." więcej na:
http://www.ksiazeizebrak.pl/node/1508

Ksiaze_i_Zebrak

Zgadzam się! Książka jest świetna, czytałem ją 3 czy 4 lata temu, zaraz po premierze w Polsce. Tajemnica wyjaśnia się dopiero na końcu, a czytelnik ma wrażenie, że do pewnego momentu znajduje się w dwóch narracyjnych światach. Zaś film? Cóż, film to tylko film. Nawet w części nie odpowiada tajemniczości książki.

ocenił(a) film na 8
Ksiaze_i_Zebrak

Czytałam książkę po obejrzeniu filmu i troszkę się rozczarowałam, ponieważ zgrywają się tylko w kilku wątkach - wiekszość wątków pozostała zmieniona. Jeśli miałabym ocenić co lepsze czy film czy ksiażka.... Moim zdaniem obie są dobre ale każde traktowałabym jako osobne dzieła nie majace ze sobą zbyt wiele wspólnego.

ocenił(a) film na 8
Ksiaze_i_Zebrak

(SPOILERY) Pierwsze obejrzałam film i nie wiem czy się cieszyć z tego powodu czy nie. Tak czy owak nie domyśliłam się, że Verze zmieniono płeć, dlatego szok i odraza po odkryciu tego pojawiły się u mnie. Film ma swoje wady, uważam, że bohaterka przedstawiona jako królik doświadczalny, a nie ofiara maniaka który chcę się zemścić wypada raczej słąbo. Brakuje tu sensu.
Sama ksiażka jest mniej przekombinowana co mnie nieco zdziwiło, zdecydowanie było to plusem. Myślę, ze gdyby reżyser bardziej kierował się ksiażką to film oceniony byłby o wiele wyżej.

ocenił(a) film na 8
Ksiaze_i_Zebrak

Ciekawe, że film (2011) będący adaptacją francuskiej książki (1984) jest łudząco podobny do francuskiego filmu noir (1960 http://www.filmweb.pl/film/Oczy+bez+twarzy-1960-31850 ). To dosyć zawiłe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones