PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10020122}

Sisu

6,3 12 076
ocen
6,3 10 1 12076
6,1 19
ocen krytyków
Sisu
powrót do forum filmu Sisu

Logika leży

ocenił(a) film na 3

Jak ktoś jest uczulony na luki logiczne (ogromne) to zalecam pominięcie tego tytułu.

feron11

co ty wygadujesz :D

ocenił(a) film na 7
fmarshall27

No niestety ma rację.

ocenił(a) film na 5
fmarshall27

Zachowanie Niemców na poziome AI z pierwszego Wolfenstein

ocenił(a) film na 7
gitarzysta6662

W 1945 roku większość Niemców leciała na poziome AI z pierwszego Wolfensteina.

ocenił(a) film na 5
soulfly777kris

Dobre :)

ocenił(a) film na 7
feron11

Jaki świat był by nudny jak by każdy film trzymał się logiki i dowodów historycznych.
Ten film aż krzyczy od pierwszej minuty "nie doszukuj się tu żadnej logiki tylko rozsiać się wygodnie i baw się dobrze".  Niektórzy niestety mają tak wielkie drągi w tyłku że nigdy tego nie zrozumieją.  
Naziści aż się proszą żeby robić o nich nie logiczne nieraz  filmy oczywiście o ile nie próbują przy okazji tłumaczyć jakiś wątków historycznych.  W tym filmie oprócz Nazistów i wytłumaczenia na początku kim byli nie ma ani jednego wątku historycznego. 
Cała fabuła opiera się na wytłumaczeniu Fińskiego słowa "SISU" które jest nie przetłumaczalne na inne języki i oznacza turbo determinację taką wręcz z Avengersów.
To tak jak by w turbo komedii szukać na siłę melodramatu.

ocenił(a) film na 3
soulfly777kris

Chodziło mi o nielogiczne zachowania ludzi/sytuacje, które czasami zakrzywiają fizykę. Są ludzie, których takie rzeczy kłują w oczy.

feron11

wyrazy spuczucia :D film to generalnie fikcja i jest narzedziem dostarczania rozrywki. jesli komus przeszkadza ta fikcyjnosc to chyba lepiej dac sobie spokoj z ogladaniem czegokolwiek

ocenił(a) film na 3
fmarshall27

Jest fikcyjność i jest robienie z widza debila.

ocenił(a) film na 7
feron11

To samo można powiedzieć o Johnie Wicku oraz Szybkich i wściekłych że brak logiki. Jest to kino skierowane do konkretnego odbiorcy... W Sisu jest zajebisty klimat, muzyka, zdjęcia, ponure scenografie i postacie na tym bazuje film, to w pewnym sensie taki jakby komiks odrealnione kino zemsty. Takie połączenie kina Tarantino z Johnem Wickiem 4

ocenił(a) film na 7
feron11

jak na razie to ty sam z siebie robisz

ocenił(a) film na 3
fmarshall27

no właśnie masz racje! Film jest narzedziem dostarczanja rozrywki! I jeśli mi nie dostarczył tej rozrywki to mam takie samo prqwo napisać o tym jak Ty masz prawo napisać, że film był wypasiony :) Nie odbieraj innym oceny tylko dlatego, że ta ocena nie zgadza się z Twoim odbiorem filmu :)

ocenił(a) film na 8
feron11

To nie jest film wojenny, to kino akcji, połączenie Tarantino z Niezniszczalnym, a Ty chcesz tu prawa fizyki ? :D. To tak jakby w Gwiezdnych Wojnach faktów historycznych szukać. Mnie mierził czołg w roli stuga, no ale co począć, sieczkę oglądało się miło.

ocenił(a) film na 7
Tyrq

W punkt.

ocenił(a) film na 3
Tyrq

Otóż nie. Akcja nie dzieje się w jakimś wymyślony uniwersum tylko jest osadzona w konkretnym miejscu, czasie i wydarzeniach, a to robi różnicę. A czołg to sowiecki T-55, który w 1945-tym był dopiero na etapie prototypu.

ocenił(a) film na 8
urbeck

Otóż tak, Bękarty Wojny też są osadzone w konkretnym miejscu, czasie i wydarzeniach, a na końcu zabijają Hitlera. Sorry za spojler. W Allo ! Allo ! osadzonym w konkretnym miejscu, czasie i wydarzeniach w ruchu oporze są same kobiety. No logika leży :D

ocenił(a) film na 3
Tyrq

Porównanie raczej słabe, bo Allo Allo to komedia a Tarantino to osobne zjawisko. I nie chodziło mi o realizm historyczny tylko prawa fizyki i logikę akcji. W wymienionych prze Ciebie tytułach, mimo ich konwencji, jakieś prawa fizyki są jednak zachowane.

ocenił(a) film na 8
urbeck

Elo, to nie film historyczny. A Tarantino to nie osobne zjawisko, bo i on garściami czerpał z filmów klasy "B". Sisu to też pastisz i bliżej tu do czarnej komedii niż do poważnego filmu. No ale nie zrozumiesz, bo nie potrafisz tego wychwycić.

ocenił(a) film na 3
Tyrq

Jeśli mamy dyskutować o tym czego nie potrafię zrozumieć i wychwycić to szkoda czasu. Personalne ataki są dowodem braku argumentów. Nie musisz odpowiadać, nie przeczytam.

ocenił(a) film na 8
urbeck

Brak argumentów ? Poczytaj komentarze innych, mają takie same argumenty jak ja, choćby Bokciu, Pozawisior i inni. No ale, my mamy inne zdanie i brak argumentów, a Ty masz rację. Nie czytaj, ale powiadomienie i tak ci wyskoczy :P

Tyrq

koles cie zaoral, a ty we frustracji piszesz w eter, mimo ze nie przeczytal, ha ha mozna sie bardziej upokorzyć? I jeszcze jątrzysz bo ci sie ocena nie podoba obcego goscia z neta. Samoorka vol. 2. Was tu chyba sieja samoorzących sie. Potwierdzam: film ala gimbusy

ocenił(a) film na 8
nieincelski

Założyłeś ten profil tylko po to aby się kompromitować samooraczu incelu ?

Tyrq

osmieszasz sie wyzwiskami przed lustrem, podsumowuje fakt: gosc cie zaoral i przezul wypluwajac a ty sie motasz co potwierdza to co z toba zrobil. tzw. efekt potwierdzenia, o ktorym nie masz pojecia w nieswiadomosci nieskalania wiedza w zakresie psychologii. Wspolczuje twoim rodzicom

ocenił(a) film na 8
nieincelski

Założyć konto na filmwebie w 2024, nie ocenić żadnego filmu, wejść na forum i dopingować nieznanego gościa. To trzeba być nolifem. Już wiem to pan urbeck założył fejk konto żeby dalej się wykłócać. Niezły trol.

Tyrq

oceniam, ale nie dla troli ktore wyslowic sie nie umieja i są orane przez byle kogo usera w necie osmieszajac sie. ZOstales zaorany

ocenił(a) film na 8
nieincelski

Urbeck ale się zesrałeś incelu. Żeby założyć fejk konto aby komentować :D. Ale dupa piecze. Samozaoranie level expert. Nara.

Tyrq

zostales zaorany, wyzywanie od inceli nie pozwoli ci uciec od tego statusu sprzed lustra, musze cie rozczarowac. Samotny, sfrustrowany, bez szans na rozmnozenie, cóż, tacy tez są potrzebni imo.

ocenił(a) film na 8
nieincelski

Urbeck żeby założyć konto jeszcze w nicku zaklinać rzeczywistość, że się nie jest incelem aby tylko skomentować post jakiegoś anona z netu. Tak nisko trzeba upaść? Poza tym mam już tyle lat, że mógłbym być Twoim ojcem, a Ty widać że jakaś gimbaza bo do moich rodziców się odwołujesz. Serio, rodziców ? Ty jeszcze w przedszkolu siedzisz ? Że niby ja samotny ? Żyj w swoim incelowskim świecie fantazji.

Tyrq

zostales zaorany i wypluty, nikogo nie bronie, mowie ze op cie zmielil i wyplul a ty dukasz o niczym w bezradnosci, fakty, bo belkoczesz. Zaorany

ocenił(a) film na 7
soulfly777kris

Dokładnie tak jak mówisz. Już po pierwszych kilku minutach można wyłapać konwencję filmu i dojść do wniosku, że nie będzie to poważna produkcja. Tak to jest jak ludzie nie łapią i w pastiszu doszukują się logiki.

soulfly777kris

W tym filmie nie ma wytłumaczenia kim byli naziści. W filmie pojawiają się: Finowie, Rosjanie (jest o nich mowa), Związek Radziecki, Norwegia i... naziści. Pewnie to jakiś lud, który wyginął.

ocenił(a) film na 7
m_listkiewicz

Z tym się akurat zgodzę że od jakiegoś czasu próbuje się wymazać zbrodnie Niemiec w IIWŚ. Ostatnio znowu w świat poleciała informacja że obóz Auschwitz to był w Polsce nie wspominając w ogóle o Niemcach. Sikorski interweniował w tej sprawie.

ocenił(a) film na 6
feron11

Przecież to jest fiński John Wick, jaka logika? Jakie luki? :)

ocenił(a) film na 3
feron11

Takie naciągane 3/10 I pełna zgoda z tworcą tematu

paweltokarskicom

kał, nie film

ocenił(a) film na 8
feron11

jak ktoś jest uczulony na kij w dupie to zalecam ominięcie tego wpisu ;P

sobanek

hahaha dobre :))))

sobanek

zalecam edukacje a nie opieranie sie na wlasnej frustracji jedynie

ocenił(a) film na 8
nieincelski

nieincelski bo tak napisałeś? Hmmm ciekawe, to może ja sobie wezmę ksywkę miliarder XD

sobanek

tak, madrzejszych rad sie slucha, zwlaszcza gdy dostajesz je pro bono, choc zwykle jest sie zbyt ograniczonym. Wspolczuje ci

ocenił(a) film na 8
nieincelski

a kto ci powiedzial czlowieku, ze ja potrzebuje rad od ciebie? Chcesz sie ponapier dalac z innymi incelami w necie znajdz sobie innego adwersarza, ja mam dosyc takiego gowniarstwa w wykonaniu gimbazy

sobanek

ja ci mowie, nikt nie musi inny, grunt to wychowywac mniej bystrych w temacie filmu
by nie byli na samym dnie, choc latwo nie jest zwykle

ocenił(a) film na 8
nieincelski

chcesz porozmawiac o tym filmie czy tylko ponapie przac sie bez sensu? Może zacznij ogladac filmy i dyskutowac o nich z ludzmi, do tego chyba sluzy ten portal, przynajmniej tak bylo jak zakladalem konto prawie 25 lat temu widze, ze ty masz konto 20 i jeszcze nie zalapales?

sobanek

zostales zaorany. Ja dyskusje, ty ad personam, samoorka, ja gotowosc do polemik, ty jad i ledwo skladane zdania w amoku. Difrens

ocenił(a) film na 8
nieincelski

a moze sie odpier dolisz dzieciaku? Zle spojrzalem na date rejestracji i pomylilem 2024 z 2004... napisalem, ze portal jest do dyskusji o filmach a ty mi piep rzysz o ad personam, moze zamiast uzywania wyrazow ktore podlapales w sieci i uzywasz bez znajomosci ich znaczenia idz sobie poogladaj cos w sieci, moze wpadnie cido tego tepego lba pomysl aby porozmawiac z kims o filmach a nie fundowac sobie wzwod bezsensowna nawalanka z przypadkowo napotkanymi osobami w necie?

sobanek

ponawiam: gotosc do pisania o filmie, ale tez zjawiskach spolecznych ala incelstwo, samotnosc sfrustrowanych komentujacych tu czesci, bez szans na partnerke, bo to szersze temarty spoleczne. Jesli zlozysz zdanie o filmie lub tym, gotowosc. jesli ad personam to jedyne co wykleisz na forum, to wspolczucie kieruje.

sobanek

widzisz, czytac nie umiesz daty a ujadasz w komentarze, ha ha, mowilem samoorka

ocenił(a) film na 8
nieincelski

kolejny wzwod? ;)

sobanek

tak jak sadzilem, nie jestes w stanie sklecic jednego rownowaznika zdania nawet w zadanym temacie, slownik: tam slowo "dyskusja", zapytac doroslego o wyjasnienie jesli zbyt trudne, ale polski slownik zalecę, nie są dlugie hasla. Pod d się szuka. Potem wroc, ocenię czy sie udalo.

ocenił(a) film na 8
nieincelski

nie moge odpowiadac za twoje zycie erotyczne... pa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones