PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9515}

Sid i Nancy

Sid and Nancy
7,0 10 200
ocen
7,0 10 1 10200
7,0 3
oceny krytyków
Sid i Nancy
powrót do forum filmu Sid i Nancy

Nie bardzo mi się podobało. Nie za bardzo to wszystko do mnie dotarło i nawet nie znając faktów z życia Sida, jakoś nie trzymało mi się to kupy (poczytałam potem i rzeczywiście okazało się, że film jest "dokumentalny" w niewielkim procencie). Ale pomijając nawet tę niezgodność z faktami, film wydaje mi się być o niczym. Bo co mi z niego wynikło? Sid dużo ćpał, więc zrujnował sobie życie i przyczynił się do upadku Sex Pistols. I to jest cała głębia. A że takich filmów o muzykach rockowych i ich Podróży Do Dna są setki, fajnie, gdyby czymś się one różniły od siebie. Ten nie wyróżnia się niczym. Ani nie poruszył, ani nie zabawił, bo muzyki było wyjątkowo mało. A 20-letnią Nancy grała chyba 40-latka, lekka przesada.
Ale zły film to nie jest, ogląda się całkiem spoko, tylko nie wiem, po co powstał. Trochę zmarnowany mit o Sex Pistols.

użytkownik usunięty
magdalith

Za mało w tym wszystkim było matki Sida, która grała ogromna rolę w jego życiu( podobno też w śmierci :?).

ocenił(a) film na 5
magdalith

film był kiepski, nie ma na to żadnej obrony, jednak sam początek i parę scen nie związanych z kinem "zarzywasz-przegrywasz" było ciekawych, mam nadzieję, że ktoś to kiedyś naprawi, bo póki co powstają same nostalgiczne dokumenty, w zasadzie żadnych fabuł o subkulturze punkowej poza "SLC Punks" i "Sid & Nancy" (przy czym oba filmy zwyczajnie kiepskie).

ocenił(a) film na 8
gekonum

Zażywasz...

ocenił(a) film na 8
magdalith

"Film o niczym"... no świetnie :-(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones