PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9515}

Sid i Nancy

Sid and Nancy
7,0 10 200
ocen
7,0 10 1 10200
7,0 3
oceny krytyków
Sid i Nancy
powrót do forum filmu Sid i Nancy

Napiszcie co zostało dodane do filmu przez twórców, a nie miało miejsca w rzeczywistości.

ocenił(a) film na 8
MAKowiec24

Ja zauważyłam tylko tyle, że kiedy Sid meldował się w "Chelsea", jakaś laska szła w koszulce Joy Division, co jest zupełnie niemożliwe. Unknowł Pleasures wydali w czerwcu 79' więc świat i ludzie, trochę niespójnie.

MAKowiec24

Sid Vicious nie był pierwszym basistą Sex Pistols. Z tej okazji występuje on tam, gdzie nie powinien. Przykładowo z filmu wynika, że Sid był zespole w czasie wywiadu u Billa Goundiego, a co więcej że ten program nie był na żywo lub był powtarzany (sic!). Wiele faktów pokazano właściwie tylko po to, żeby w nim były, bo ani nie są wytłumaczone ani nic nie wnoszą do fabuły.

ocenił(a) film na 7
MAKowiec24

Odpowiedź po roku ale może się przyda. Otóż:

-Sid pobił krytyka muzycznego łańcuchem od roweru.
-Podczas koncertu na barce aresztowali wszystkich członków, a Sid jednak udawał, że gra a nie lizał się w kiblu.
-Podczas trasy po stanach autobusem jechali tylko Sid i John, reszta latała samolotami.
-Podczas koncertu w teksasie(lub innym południowym stanie) Sid przypieprzył agresywnemu facetowi basem, a nie został gdzieś wyciągnięty i pobity.
-Ostatni koncert wyglądał troszkę inaczej z tego co pamiętam, ale ogólny klimat zachowany.

Polecam świetnie zrobiony dokument Wściekłość i burd, tam jest cała historia Sex Pistols(ja oglądałem jakieś 10 lat temu także mogłem coś pokręcić) http://www.filmweb.pl/film/Sex+Pistols%3A+W%C5%9Bciek%C5%82o%C5%9B%C4%87+i+brud- 2000-1358

ocenił(a) film na 5
jimmijazzzzz

No i własnie takiej odpowiedzi oczekiwałem gdy zadawałem to pytanie, dzięki :)

MAKowiec24

Dobrze znam historię Sex Pistols. Ten jeden z ostatnich, prawdziwych zespołów rockowych wykuł, niestety drogę do zaniku rocka i powstaniu skrzeczących i przesłodzonych aktualnie trendów muzycznych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones